reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziś w nocy złapał mnie taki ostry ból, z poczatku wydawało mi się że to jajnik prawy, zaczęło trochę promieniować. Przypominało ból owulacyjny tyle że ten był dużo mocniejszy. Czy przy KP możliwe jest że dostanę już okres ? Wiem że ten temat był już poruszany.
Czy odczuwacie jeszcze jakieś bóle brzucha? U mnie ciągle coś boli przy kichaniu lub kaszlu, trochę przy mocniejszym dotyku. Nie byłam jeszcze na kontroli bo wciąż nie mogę się dostać do mojego lekarza. Już 7 tygodni od porodu. Nie mam już praktycznie żadnych wydzielin
Również boli mnie brzuch przy mocniejszym ucisku, powyżej linii pępka. Uczucie jakbym miała tam zakwasy? 🤔 nie wiem jak to opisac.
Przy kichaniu i kaszlu to już od wielu miesięcy automatycznie się zginął w pół, bo w ciąży ciągnęła macica przy tym w teraz „czuje” nacisk na krocze przy tym. Brzuch wtedy nie boli, samo krocze jakby zaraz miało wypaść.

Nie martw się, każdy organizm jest inny i w innym rytmie do siebie dochodzi po porodzie 😊 Czytałam, ze to wcale nie takie rzadkie, ze kobiety karmiące dostają okres tak wcześnie.
Ja już po pierwszym okresie, ciekawe kiedy się to wszystko unormuje co już będę mogła po tylu miesiącach chodzić bez wkładek 😄
 
reklama
Jak sie miewacie mamuski? Jak maluchy? Moja skonczyla niedawno 2 miesiace i od jakis 3 tygodni przestala spac w dzien. Myslalam, ze jak minie skok rozwojowy to tez sie skonczy. Niestety nie, spi po 10-15 min i to tylko na rekach, a usypianie trwa czasem dwie godziny. W zwiazku z tym moje zycie to od 11 do 19 usypianie dziecka... bo chwile pospi, 10 min pogada, posmieje sie i znowu leca jej oczy i tak w kolko caly dzien. Zaczynam tracic i sily i cierpliwosc bo nie jestem w stanie nic zrobic w dzien...
 
Jak sie miewacie mamuski? Jak maluchy? Moja skonczyla niedawno 2 miesiace i od jakis 3 tygodni przestala spac w dzien. Myslalam, ze jak minie skok rozwojowy to tez sie skonczy. Niestety nie, spi po 10-15 min i to tylko na rekach, a usypianie trwa czasem dwie godziny. W zwiazku z tym moje zycie to od 11 do 19 usypianie dziecka... bo chwile pospi, 10 min pogada, posmieje sie i znowu leca jej oczy i tak w kolko caly dzien. Zaczynam tracic i sily i cierpliwosc bo nie jestem w stanie nic zrobic w dzien...
może być mój mały 21 skończy 2 miesiące jest marudny itd nic się nie da zrobić przy nim 😩 potrzebuje dużo bliskości ciągle w dzień chce spać na mnie lub obok inaczej ryk jedynie sam zasypia w nocy jak idzie spać o 22 to wtedy zaśnie sam 🙄 wtedy mam chwilę odpoczynku a tak to ciągle przy nim
 
Mam takie pytanie , ile śpią wasze maluchy w ciągu dnia ? Budzą się często w nocy? I ile jedzą? Mój mały śpi po karmieniu do karmienia czasem poleży trochę wypija tak 120ml co 2 godziny idzie spać o 22 wstaje o 3 i o 6 już się budzi całkiem i wstaje co 2 godzinki na jedzonko 🙈 czy wasze maluszki też potrzebują tyle bliskości? Mój mały ładnie śpi tylko że musi na mnie bo gdy odłożę ma oczy jak 5 zł i jest płacz..
 
Jak sie miewacie mamuski? Jak maluchy? Moja skonczyla niedawno 2 miesiace i od jakis 3 tygodni przestala spac w dzien. Myslalam, ze jak minie skok rozwojowy to tez sie skonczy. Niestety nie, spi po 10-15 min i to tylko na rekach, a usypianie trwa czasem dwie godziny. W zwiazku z tym moje zycie to od 11 do 19 usypianie dziecka... bo chwile pospi, 10 min pogada, posmieje sie i znowu leca jej oczy i tak w kolko caly dzien. Zaczynam tracic i sily i cierpliwosc bo nie jestem w stanie nic zrobic w dzien...
Piateczka, mam tak samo 🤦‍♀️
 
Mam takie pytanie , ile śpią wasze maluchy w ciągu dnia ? Budzą się często w nocy? I ile jedzą? Mój mały śpi po karmieniu do karmienia czasem poleży trochę wypija tak 120ml co 2 godziny idzie spać o 22 wstaje o 3 i o 6 już się budzi całkiem i wstaje co 2 godzinki na jedzonko 🙈 czy wasze maluszki też potrzebują tyle bliskości? Mój mały ładnie śpi tylko że musi na mnie bo gdy odłożę ma oczy jak 5 zł i jest płacz..
Za dnia śpi pare razy po pare min - ale na rękach, gdy odłożę to skubany od razu wyczuwa i się przebudza. I tak, uwielbia być blisko, już nawet mój glos pare kroków dalej mu nie wystarczy.
W nocy budzi się 2-3 razy, w zależności o której h mężowi uda się go ululac (przez
Większość nocy wierci się, rozkopuje kocyk, przeciąga, jęczy i wzdycha).
Ostatnio duzy wypija mleka - na początek daje mu 90ml, potem jak chce jeszcze to robię 60ml i raz wypija te całe 150 a raz już przy drugiej butli zasypia i ciumka i ciumka.
 
Za dnia śpi pare razy po pare min - ale na rękach, gdy odłożę to skubany od razu wyczuwa i się przebudza. I tak, uwielbia być blisko, już nawet mój glos pare kroków dalej mu nie wystarczy.
W nocy budzi się 2-3 razy, w zależności o której h mężowi uda się go ululac (przez
Większość nocy wierci się, rozkopuje kocyk, przeciąga, jęczy i wzdycha).
Ostatnio duzy wypija mleka - na początek daje mu 90ml, potem jak chce jeszcze to robię 60ml i raz wypija te całe 150 a raz już przy drugiej butli zasypia i ciumka i ciumka.
ja się tak pytam bo wydaje mi się że mój dużo śpi jak czasem poleży a tak robi drzemki od karmienia do karmienia praktycznie 🙄 ale to już na rękach 🙄 jak nie robi przerw takich to jest płacz i nerwy i ciężko go uspokoić
 
Jak sie miewacie mamuski? Jak maluchy? Moja skonczyla niedawno 2 miesiace i od jakis 3 tygodni przestala spac w dzien. Myslalam, ze jak minie skok rozwojowy to tez sie skonczy. Niestety nie, spi po 10-15 min i to tylko na rekach, a usypianie trwa czasem dwie godziny. W zwiazku z tym moje zycie to od 11 do 19 usypianie dziecka... bo chwile pospi, 10 min pogada, posmieje sie i znowu leca jej oczy i tak w kolko caly dzien. Zaczynam tracic i sily i cierpliwosc bo nie jestem w stanie nic zrobic w dzien...
U nas całkiem dobrze. Mój synek jutro będzie miał 8 tygodni. I jest różnie ze spaniem. Czasami prześpi cały dzień tzn. Od karmienia do karmienia. Czasami nie chce spać w ogóle, jedynie zdrzemnie się z 15 min. W nocy śpi bardzo ładnie. Są dni ze zasypia ok 22 a są takie że zasypia o 2 ... Ale w obu przypadkach śpi do rana .
Mam takie pytanie , ile śpią wasze maluchy w ciągu dnia ? Budzą się często w nocy? I ile jedzą? Mój mały śpi po karmieniu do karmienia czasem poleży trochę wypija tak 120ml co 2 godziny idzie spać o 22 wstaje o 3 i o 6 już się budzi całkiem i wstaje co 2 godzinki na jedzonko 🙈 czy wasze maluszki też potrzebują tyle bliskości? Mój mały ładnie śpi tylko że musi na mnie bo gdy odłożę ma oczy jak 5 zł i jest płacz..
Mój synek ma różnie... Do tego stopnia że raz prześpi cały dzień dosłownie a raz nie śpi w ogóle. Jedyna stała w tym wszystkim to to że noc przesypia całą (odpukac ). Z tą bliskością to też różnie jest ale nie zauważyłam żeby jakiś szczególnie potrzebował. Są takie dni że marudzi i tylko na rekach. Ostatnio odłożyłam go do łóżeczka ,.leżał chyba z godzinę, nie mógł zasnąć, dałam mu swoją rękę i od razu zasnął :)

Za dnia śpi pare razy po pare min - ale na rękach, gdy odłożę to skubany od razu wyczuwa i się przebudza. I tak, uwielbia być blisko, już nawet mój glos pare kroków dalej mu nie wystarczy.
W nocy budzi się 2-3 razy, w zależności o której h mężowi uda się go ululac (przez
Większość nocy wierci się, rozkopuje kocyk, przeciąga, jęczy i wzdycha).
Ostatnio duzy wypija mleka - na początek daje mu 90ml, potem jak chce jeszcze to robię 60ml i raz wypija te całe 150 a raz już przy drugiej butli zasypia i ciumka i ciumka.
Ja niestety nie wiem ile mój maluszek je przez to że karmię piersią . Czasem 10 min a czasem 40 ... Zdarza się że bardzo przy tym marudzi także nie wiem co jest grane.
 
Jak sie miewacie mamuski? Jak maluchy? Moja skonczyla niedawno 2 miesiace i od jakis 3 tygodni przestala spac w dzien. Myslalam, ze jak minie skok rozwojowy to tez sie skonczy. Niestety nie, spi po 10-15 min i to tylko na rekach, a usypianie trwa czasem dwie godziny. W zwiazku z tym moje zycie to od 11 do 19 usypianie dziecka... bo chwile pospi, 10 min pogada, posmieje sie i znowu leca jej oczy i tak w kolko caly dzien. Zaczynam tracic i sily i cierpliwosc bo nie jestem w stanie nic zrobic w dzien...

To co napisałaś, to moje życie przy pierwszym dziecku.. nic nie mogłam zrobić, ciągle stres bo się zaraz obudzi. Teraz mam lepiej, bo młody śpi w dzień i lubi nawet wózek, więc polezy w nim nawet jeśli nie śpi. Zupełnie inne życie.
 
reklama
Dziś w nocy złapał mnie taki ostry ból, z poczatku wydawało mi się że to jajnik prawy, zaczęło trochę promieniować. Przypominało ból owulacyjny tyle że ten był dużo mocniejszy. Czy przy KP możliwe jest że dostanę już okres ? Wiem że ten temat był już poruszany.
Czy odczuwacie jeszcze jakieś bóle brzucha? U mnie ciągle coś boli przy kichaniu lub kaszlu, trochę przy mocniejszym dotyku. Nie byłam jeszcze na kontroli bo wciąż nie mogę się dostać do mojego lekarza. Już 7 tygodni od porodu. Nie mam już praktycznie żadnych wydzielin

Ja karmię tylko piersią od samego początku i chyba miałam okres. Choć nie wiem czy to to, bo trwał zaledwie 3 dni i nie był obfity ( zawsze miałam 7 dniowy i na początku obfity). Wcześniej trochę kłuło mnie w boku. Będę musiała iść na wizytę i spr czy miałam owulację. Wydaje mi się to wszystko mało prawdopodobne, ale kto wie, organizm czasami to jedna wielka zagadka ,🙂
 
Do góry