reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kodeina w ciazy

Dołączył(a)
8 Luty 2023
Postów
14
Hej wszystkim

Jestem w piatym tygodniu ciazy, pod koniec czwartego tygodnia musialam miec wyrwanego zeba (rozpadl sie zab kiedys leczony kanalowo, ogromna infekcja w przeciagu kilku godzin cala twarz mialam spuchnieta).

dentysta powiedzial, ze moge wziac kodeine po zabiegu, wiec z odstepem dwoch godzin wzielam dwie tabletki. Poza tym jestem na antybiotyku.

Rozmawialam jednak z farmaceutka ktora powiedziala, ze przyjmowanie kodeiny we wczesnej ciazy moze spowodowac rozszczep kregoslupa i wady serca.

Miedzy stresem i hormonami troche mnie to wystraszylo - czy ktos moze bral kodeine albo wie cos na ten temat?

Dziekuje
 
reklama
Nikt Ci tutaj nie da gwarancji, że wszystko będzie dobrze, ani tego, że dziecko urodzi się chore. Niestety nie masz na to żadnego wpływu. W ciąży zalecany przy bólu jest apap. Jednak byłaś na tak wczesnym etapie ciąży, że warto być dobrej myśli. Obserwuj siebie i swoje ciało. Na wizycie u ginekologa wspomnij o tym, że wzięłaś kodeinę, bo jest to silny lek. Jednak patrząc na to z drugiej strony większość kobiet dowiaduje się o ciąży nawet w 6,7 tygodniu.
 
Hej wszystkim

Jestem w piatym tygodniu ciazy, pod koniec czwartego tygodnia musialam miec wyrwanego zeba (rozpadl sie zab kiedys leczony kanalowo, ogromna infekcja w przeciagu kilku godzin cala twarz mialam spuchnieta).

dentysta powiedzial, ze moge wziac kodeine po zabiegu, wiec z odstepem dwoch godzin wzielam dwie tabletki. Poza tym jestem na antybiotyku.

Rozmawialam jednak z farmaceutka ktora powiedziala, ze przyjmowanie kodeiny we wczesnej ciazy moze spowodowac rozszczep kregoslupa i wady serca.

Miedzy stresem i hormonami troche mnie to wystraszylo - czy ktos moze bral kodeine albo wie cos na ten temat?

Dziekuje
Nikt Ci nie da gwarancji. W 1 trymestrze powinno się unikać leków tak bardzo, jak to możliwe. Ale jednocześnie infekcja byłaby o wiele groźniejsza, więc tutaj lek jest mniejszym złem.
Porozmawiaj z lekarzem.
 
Hej, zadzwonilam do lekarza

Zapewnil mnie, ze ten lek sam w sobie nie jest specjalnie szkodliwy, a juz na pewno nie w tak malej dawce

Ogolnie wolalam poczekac - nawet najpierw myslalam zeby tylko wziac antybiotyk i odczekac z wyrywaniem do drugiego trymestru, ale po prostu sie nie dalo - za duze ryzyko.

Ale co stresu sie najadlam to moje - zaraz po tym jak dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy dostalam ogromne migrene, a potem infekcje zeba. Kiepski start, a to moja pierwsza i bardzo wyczekiwana ciaza :(
 
Do góry