reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżenie na brzuszku

kaśka1979

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2008
Postów
29
Miasto
kielce
Mój mały czteromiesięczny szkrab coprawda jak leży na brzuszku to główkę podnosi wysoko,ale za nic w świecie nie chce się przekręcic na plecki,łapać zabawek i wogóle nienawidzi tej pozycji.Czy powinnam się martwić?.Zwłaszcza że jak czytałam wiele dzieci już to robi?Jeśli chodzi o podnoszenie do pozycji siedzącej jest ok.strasznie to lubi.
icon5.gif
 
reklama
No u mnie jest dokładnie tak samo..moja vicki ma 5 miesięcy i teraz nawet chce stawać,ale leżeć na brzuszku nie ma zamiaru:crazy: chociaż staram się jak najwięcej ja kłaść- to tylko na chwilke.....
 
U mnie to samo na brzuszku to tylko na 5 minut dziennie i zaraz płacz.A w pozycji siedzącej to pasuje mała ma 5 miesiecy ,niemasz czym się martwic bo niejesteś sama z tym problemem.
 
Tak to jest...:tak:;-)
Niektóre dzieci uwielbiają leżeć na brzuszku a inne nienawidzą. :tak:
Moja Julka zalicza się do tych pierwszych. Od urodzenia uwielbiała tą pozycję, która jest z resztą bardzo zdrowa. Dzidzia leżąc na brzuszku ćwiczy mięśnie karku, kręgosłupa co się przydaje w późniejszych etapach rozwoju.;-)
Może spróbujcie dookoła malucha poukładać np. dużo kolorowych zabawek, czymś go zainteresować... Może jakieś grające, świecące grzechotki... Dzieciaki to raczej lubią. :-):-):-)
 
u mnie tez na poczatku bylo niezadowolenie z brzuszkowania. pomogla troche poduszka z wyspy tiny love i duuuuuzo zabawek, spiewania i wyglupiania sie. okolo 3 mca niechec minela i Lenka bardzo polubila ta pozycje.
 
nie powinnaś za bardzo sie sugerować tym co i kiedy robią inne dzieci bo tylko się będziesz zamartwiać - każde dziecko ma swoje tempo rozwoju, na pewno co jakiś czas chodzisz do pediatry w związku ze szczepieniami i gdyby coś było nietak to lekarz by to zauważył, przecież bada dziecko zawsze wypytuje o wszystko. Nie martw się na zapas :) spokojnie! uściskiSylwia
 
W pewnym etapie życia dzieci zaczynają lubić tą pozycję, bo okazuje się, że lepiej z niej widać, łatwiej się chwyta niektóre przedmioty. Może z czasem i twoja dzidzia ją polubi?
 
mój syn tez nie lubił leżeć na brzuchu i tak naprawdę to dalej nie jest to jego ulubiona pozycja
żeby mu ułatwić trochę podkładałam mu taką poduszkę do karmienia fasolkę na niej się opierał i było dobrze potem zaczął już sam się podnosić
a przekręcać na brzuch zaczął dopiero w 5 miesiącu natomiast z brzucha na plecy wcale się nie obraca hehhe może mu sie nie chce :-D
 
Dzięki dziewczyny,trochę mnie uspokoiłyście,jeśli chodzi o mojego pediatrę to nie bardzo mogę na niego liczyć bo albo wynajduje jakiś problem albo bagatelizuje i nie wszystko do końca tłumaczy.
 
reklama
Mój mały czteromiesięczny szkrab coprawda jak leży na brzuszku to główkę podnosi wysoko,ale za nic w świecie nie chce się przekręcic na plecki,łapać zabawek i wogóle nienawidzi tej pozycji.Czy powinnam się martwić?.Zwłaszcza że jak czytałam wiele dzieci już to robi?Jeśli chodzi o podnoszenie do pozycji siedzącej jest ok.strasznie to lubi.
icon5.gif

U nas bardzo podobnie... Ala jest o misiąc starsza i dopiero niedawno polubiła leżenie na brzuszku. Co prawda długo w takiej pozycji nie wytrzyma, ale zawsze warto próbować tak układać dziecko-choćby na chwilkę.
Z obracaniem się u nas też cieńko. Wczoraj pierwszy raz przekręciła się sama z brzuszka na plecki (oczywiście sama była zdziwiona wynikiem swojej akrobacji;-)). I to był ten jeden raz narazie. Z plecków na brzuszek jeszcze nie potrafi..
 
Do góry