reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

hejka, mam pytanie- czy usg w 13 tyg robi się już przez powłoki brzuszne czy jeszcze dopochwowo? Mój mężuś naciska że koniecznie chce ze mną wejść, a ja mam opory przed tym żeby oglądał jak mi lekarz sonde wkłada :/ jakoś tak niezręcznie... nie jestem jakoś zbytnio konserwatywna, ale dla męża to może być dziwne przezycie...
Wecik, ja w 12 tyg. miałam dopochwowo, ale jak pisałam już wcześniej w którymś poście, dzidzi spało ułożone złą stroną, więc lekarz sprawdzał też przez brzuch. Ale generalnie na wejściu nastawiony był na dopochwowe.
Mąż był przy tym i jakoś tak wyszło bezproblemowo, może dlatego, że lekarz praktycznie w ogóle nie patrzył na mnie, tylko cały czas na ekran, więc mąż też :DDDD Poza tym mąż stał z drugiej strony lekarza patrząc w monitor, więc trochę mu sam lekarz zasłaniał widok na mnie :)
 
reklama
Dziewczyny ja juz po USG. Wszystko w porzadku. Mialam strasznego stresa. Prawie sie w gabinecie z nerwow poplakalam...panikara ze mnie :-D
 
dziś miałam wizytę, szkoda gadać, nie wiem czemu, ale dziś strasznie dużo kobietek było i wyczekałam się trzy godziny :(( wizyta trwała a może 15 minut, lekarz robił mi usg, maleństwo nie chciało się ruszać, ale to pewnie dlatego, że się tyle wysiedziałam i po prostu usnęło sobie :) w każdym bądź razie serduszko biło :)
a mam pytanko, jakie badania macie robione na rutynowej wizycie, bo rozumiem, że na razie Wy też chodzicie co miesiąc do ginekologa, prawda?
 
hej

Wczoraj pozno wrocilismy i juz nie mialam sily pisac. Nasze malenstwo jest zdrowe, zadnych wad nie ma. Z usg wychodzi wieksze i termin sie przesunal ale i tak bede brala termin z @.
CRL 4,58 cm
BPD 1,78 cm
Serducho 160 bpm
Machało do nas raczkami, noge na noge mialo zalozone. Lekarz podejrzewa synka ale na tym etapie to jeszcze moga byc wargi spuchniete. Takze ta wiadomosc przyjelam z przymrozeniem oka. Mamy mase filmikow. I ginek zrobil nam usg 4d ale super sprawa taka malutka dzidzia a tak sie ruszala szkoda ze nie odczuwam tych kopniaczkow jeszcze. Jestesmy szczesliwi.

A usg mialam i dopochwowe i przez brzuszek.
 
daga23 - Ty sobie zrobiłaś to usg 4d na życzenie? masz jakiś wydruk, zdjęcie? czy po prostu przy robieniu usg lekarz zrobił Wam też 4d?
pytam , bo się zastanawiam nad tym usg kolorowym, myślałam sobie takie zrobić, ale w bardziej zaawansowanej ciąży, jak już Maleństwo będzie trochę większe. Nie wiem jak to u Was jest, ale u mnie takie usg no troszkę kosztuje :(
 
Najpierw gin zrobil zwykle 2d pomierzyl maluszka wszystko wyjasnil a potem sam przelaczyl na 4d w szoku bylismy. Fotek nie mam ale mam same filmiki nagrane. Super widac dzidzie i jak sie rusza. Jak bedzie to usg polowkowe to mam nadzieje ze tez nam zrobi. Placilismy jak za normalne usg.
 
reklama
Daga to fajne widoki mieliscie :-)
Ja kolejne USG mam w 22tygodniu i wtedy pojdziemy na 3D ( mam nadzieje). Ktoras z Was sie orientuje czym rozni sie 3D od 4D??
Co do wielkosci maluszka, to nasz ma juz 6,45cm. W szoku bylam, jak mi gin powiedzial, bo nie sadzilam,ze juz takie duze jest :-D Spytalam sie- to ono tak rosnie??? Gin na to- dziecko w brzuchu zazwyczaj rosnie :-D:-D Oglupia mnie ta ciaza :-) Malenstwo mialo poze plazowa, jak je oglodalismy- lezalo na pleckach, nogi skrzyzowane, jedna lapka pod glowka, a druga do nas machal. Potem zaczelo ssac to reke, ktora machalo.Ciagle filmik ogladam i napatrzec sie nie moge.
Moj brat powiedzial mi wczoraj,ze zdaje mu sie, ze bedzie dziewczynka. Mi i Pawlowi tez tak sie zdaje, wiec mam nadzieje,ze dobrzy z nas prorocy ;-)
 
Do góry