reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

post_ptaszyna

mamy lipcowe'08 zakręcona
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
4 754
Postanowiłam załozyc taki wąteczek, mam nadzieję że nie macie nic naprzeciw:-):-):-).
wiem że dużo już tu pisałyście o szczepieniach ale kurcze te informacje są na kilku wątkach i cięzko ich szukać a szczepień jest trochę w przyszłości więc może się przyda wąteczek:-D:-D:-D

Mam pytanie oczywiście:tak::tak::tak:
Wiem że ta szczepionka 5w 1 różni się od bezpłatnej tym że kłuje się tylko raz i że bakterie, jak określiła Pani doktor są "zabite" w odróżnieniu od tej niepłatnej i że to podobno lepiej.

A co zawiera 6 w jednym????
wiem że może ktoś tu pisał ale odnaleść nie mogę:no::no::no:
 
reklama
Chyba jeszcze dodatkowo żóltaczke, ale nie jestem pewna..
My mamy szczepienie we wtorek, zobaczymy jak pójdzie.
Szczepie 5 w 1 plus rotawirus.
 
tak, dodatkowo żółtaczkę - dziś się dowiadywałam. W związku z tym ja szczepię 6 w 1 z rotawirusami a potem pneumokoki, chyba,że zanim do tego dojdzie znajdę opinie zdecydowanie odradzajace takie szczepienie:)
 
Cholercia, ale artykuł. Ja jednak szczepię tak jak postanowiłam, tylko zobaczymy czy sie uda we wtorek, bo wydaje mi sie że mała ma katarek:no: co może pomóc na katarek??
 
o kurcze ale artykuł:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:

Kurde, w mojej zarąbistej wiejskiej przychodni lekarz nic nie wspomniał o rotawirusach. Rozumiem że jest to dodatkowe jeszcze szczepienie????
A czy szczepienie na żółtaczkę nie jest obowiązkowe???
 
Wrzuciłam ten artykuł, żeby pokazać, że są inne "szkoły". Ja szczepię 5w1 ale rota (ptaszyna, tak, to jest cos dodatkowego) odpuszczam i jak na razie pneumo i meningo też.
 
reklama
no ja słyszałam że pneumo ma sens jak dziecko jest starsze i idzie do przedszkola, bo te wirusy się mutują. Tak słyszałam ale jak będę u "normalnego" (czytaj prywatego) pediatry to zapytam jeszcze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry