reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i pielęgnacja Maluszków

reklama
NooooooO! ja też sie ciesze:rofl2::-p !! ....




... ale narazie moja niunia słodko śpi dzień i noc:-):-)


za to Laura nadrabia za dwoje od samego urodzenia:-p:-D:rofl2:
 
No to ja zaczne :-) Mam pytanko:
Co uzywacie na codzien do pupki?? Ja mam kupiony Sudokrem, ale mam zamiar go stosowac tylko w razie potrzeby - zaczerwienien, odparzen. Wy uzywacie cos codziennie? Przy kazdej zmianie pieluszki??
Mi tesciowa miała przyniesc ze szpitala masc posladkowa, ale niedawno wprowadzili jakis zakaz robienia niektorych lekow w szpitalach i moze mi sie conajwyzej postarac o recepte :-( I tez nie wiem, czy taka masc to przy kazdym przewijaniu??
Ogolnie to jakich kosmetykow uzywacie??
Ja mam kupione zwykle mydelko, oliwke, krem ochronny i pielegnacyjny - wszystko Bambino :-D
Cos jeszcze uzywacie??
Ja jestem całkiem zielone, jesli chodzi o pielegnacje takiego malenstwa:baffled:
 
Ja używam krem do pupy robiony w aptece. Dostałam pudełko ze szpitala i recepturę, może mi lekarz rodzinny napisze receptę. Pielęgniarka w szpitalu na noworodkach powiedziała, że sudocrem NIE, lepiej alantan.


A teraz odnośnie karmienia. Niestety ciągle mam mnóstwo wątpliwości czy dobrze to robię, czy mały wystarczająco długo je, czy nie za rzadko i jak to u Was z bólem piersi i samym pokarmem.
Ja mam mnóstwo pokarmu,nie od początku,ale tak od 3-4 doby po cc( na początku troszkę małego dokarmiali). Nie chcę ściągać, bo będzie jeszcze więcej, więc jak już mam bardzo nabrzmiałe cyce, wtedy troche ściągam i przystawiam małego. Szymon je średnio 10-15 min i 3 godziny śpi. Nawet 3,5 więc po 3 zaczynam go budzić. Niestety mam problem z samą techniką karmienia. Karmię na leżąco, ale ze względu na wszelkie bóle to strasznie męczące. Ii najgorsze mały woli jeść z prawej piersi, z lewej jakoś mu niewygodnie i sutek wypada mu z usteczek. Nie wiem czy ja go źle przystawiam?
Pielęgniarka będzie dopiero w poniedziałek.

Doświadczone mamy może się wypowiedzą?
 
No to ja zaczne :-) Mam pytanko:
Co uzywacie na codzien do pupki?? Ja mam kupiony Sudokrem, ale mam zamiar go stosowac tylko w razie potrzeby - zaczerwienien, odparzen. Wy uzywacie cos codziennie? Przy kazdej zmianie pieluszki??
Mi tesciowa miała przyniesc ze szpitala masc posladkowa, ale niedawno wprowadzili jakis zakaz robienia niektorych lekow w szpitalach i moze mi sie conajwyzej postarac o recepte :-( I tez nie wiem, czy taka masc to przy kazdym przewijaniu??

wszystkie położne na szkole rodzenia + moja przyjaciółka z trójką dzieci + moja mama polecają do codziennej pielęgnacji dziecięcej pupki LINOMAG; podobno jak nic się nie dzieje to nic innego nie trzeba używać :-)

przynajmniej ja kupiłam tylko tą maść i czekam na wypróbowanie jej na pupie mojej Mariki już może za tydzień, dwa...
 
Ale z tego co wiem, to ten Linomag to tez lek i sie go uzywa w razie potrzeby, a nie na co dzien, bo wysusza skóre.
Wanilia a ten krem na recepte co uzywasz to chyba to samo co ta masc posladkowa co ja mowie, tak mi sie wydaje :-)
 
reklama
Ale z tego co wiem, to ten Linomag to tez lek i sie go uzywa w razie potrzeby, a nie na co dzien, bo wysusza skóre.
Wanilia a ten krem na recepte co uzywasz to chyba to samo co ta masc posladkowa co ja mowie, tak mi sie wydaje :-)

podobno można na co dzień zapobiegawczo, bo jest tłusty i zabezpiecza - w każdym razie tak mówiły położne i koleżanka :-)

przeczytałam ulotkę do niego - też piszą że do codziennego użytku dla niemowląt, bo to tylko w składzie lanolina i wazelina

mi moja dermatolog zapisała dwa leki do zrobienia dla dziecka (żeby były w domu), które są bezpieczne, tanie (po 5zł) i nie uczulają - ona je nazwała maść cholesterolowa na wodzie (poczytałam, że często stosują ją mamy dzieci z atopowym zapaleniem skóry do natłuszczania) i maść cynkowa na cholesterolu (ta chyba typowo do pieluszkowego zapalenia skóry); może to chodzi o którąś z nich??? ale się nie znam...
 
Do góry