reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ładna mama :)

Meva

Czerwcowa mama 2009
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2006
Postów
560
Miasto
Kopenhaga
Hej,
Jakie witaminki i kiedy brać? Jak Wam zalecają? W Danii jest tak:

Folik - do końca 12 t.c.
Wapń 500 mg - jeśli nie pijesz mleka - przez całą ciążę
Witamina D - 10 mikrogramów - całą ciążę
Żelazo - 40-50 mg - od 10 t.c

Jak jest u Was?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Meva ja wczoraj na wizycie dostałam zalecenie od ginki, żeby sobie kupić witaminki dla ciężarnych - poleciła mi elevit. Spojrzałam na skład,a tam niektóre ilości są podwójne, przez chwilę zaczęłam się zastanawiać czy w ogóle brać. Ostatecznie stwierdziłam, że zawierzę gince i swojej wiedzy na ten temat. Poza tym z pożywienia i tak nie uda mi się dostarczyć wszystkiego w odpowiednich ilościach, nawet jakbym chciała.
 
ja na razie tylko folik, a piatek dowiem sie czy coś wiecej, wszystko zależy zapewne od wyników badania krwi:tak:
 
ja kupilam Elevit ale dwoch ginow u jakich bylam mowilo ze do 12 tc tylko folik straczy.A Elevitu nie polecaja ma bardzo duze tabletki.Ja sie po nim bardzo zle czulam:-(
Biore tylko folik moze jak na badaniach krwi wyjda jakies niedobory to wtedy bede cosik jeszcze jesc.
 
ja kupilam Elevit ale dwoch ginow u jakich bylam mowilo ze do 12 tc tylko folik straczy.A Elevitu nie polecaja ma bardzo duze tabletki.Ja sie po nim bardzo zle czulam:-(
Biore tylko folik moze jak na badaniach krwi wyjda jakies niedobory to wtedy bede cosik jeszcze jesc.

ja właśnie się zastanawiam czy od jutra nie brać tylko pół tabletki na dobę, dawka kwasu foliowego będzie wówczas 0,4mg, a wiem, że z nim też nie można przesadzać; co do wielkości tabletek to rzeczywiście są mega:tak::tak::tak:, ale ja daję radę;-)
 
Z tymi witaminami to się lekarze zdecydować moim zdaniem nie mogą..W pierwszej ciąży lekarz mowil mi że w pierwszym trymestrze wręcz nie powinno się brać żadnych suplementów prócz kwasu foliowego oczywiście, a i potem mowil żeby raczej sobie darować.I tę opinię potwierdziła jeszcze jedna lekarka.Z drugiej strony moje koleżanki na zalecenie swoich lekarzy brały suplementy garściami...i kto ma rację?

Chyba najważniejsze to mieć zaufanie do swojego lekarza po prostu
 
Ja tez mam brac kwas foliowy razem z witaminkami (irlandzkie wiec nie wiem jakie witaminki bo skladu nie napisali) do konca pierwszego trymestru. Od drugiego trymestru do konca bede brala witaminki dla kobiet w ciazy PRENATAL (z polski przywiozla mi tesciowka ;-) )
 
A ja juz od dluzszego czasu biorę żelazo z kwasem foliowym ( TardyferonFol ) bo zawsze miałam niedobory co odbijało sie na wynikach i niskiej hemoglobinie. Zreszta w pierwszej ciązy tez bralam zelazo tylko w innych tabletkach. Biore też Feminatal N dla kobiet w ciazy i wit B compleks.
Badania robiłam wczoraj i wszystko mam w normach ( krew i mocz ),czuje sie też dobrze więc chyba nie zaszkodzę dziecku łykajac te tabletki. Zreszta mój gin jak byłam u niego zanim zaszłam w ciazę powiedział, że spokojnie moge je brać starając sie o dziecko i potem.
Teraz wizyta w poniedziałek i chwila prawdy :-)
 
reklama
Ja się zdecydowałam na suplement z uwagi na wymioty no i jadłowstręt, skierowany niestety na większość warzyw i owoców. Wizytę u położnej mam dopiero w grudniu, więc jeszcze długo nie będę mogła spytać, czy dobrze robię. Brać czy nie?....
 
Do góry