reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie kapciuszki dla maluszka???

kasiamaj

mama 2007/2010
Dołączył(a)
30 Październik 2008
Postów
5 305
Miasto
warmińsko-mazurskie
witam wszystkie mamuśki-piszcie jakie zakładacie kapciuchy swoim urwiskom?które wyruszają na podbój świata:tak::-D nasz maluch właśnie zaczyna wędrówkę :tak:chciałabym żeby dobrze i prawidłowo stawiał te pierwsze kroczki w odpowiednich kapciuszkach.
 
reklama
Mój na poczatku biegał w takich zwykłych skarpetkowych z podeszwą skórkową , ale stwierdzilam , że to błąd . Kupiłam mu takie kapciuszki profilaktyczne ze skórki , gdzie pietka jest sztywna :tak:.
 
witajcie dzięki za podpowiedzi,mój Kuba dopiero rwie się do chodzenia na razie tylko przy meblach też kupiłam mu skarpetki antypoślizgowe ale to nie zdawało egzaminu bo mamy na podłodze deski i tak Kuba sie "rozjeżdzał " na nich:no::-(
 
Moja córka przez pierwszy miesiąc swojego chodzenia dreptała boso albo w skarpetkach z abs'em. Potem kupiliśmy jej buciki Elefanten. Latem śmigała w sandałkach Bartka. A na jesień dostała buty Ecco. Z tych wszystkich Ecco najmniej jej odpowiadały, co kilka kroków zatrzymywała się i pokazywała na palce - chyba coś ją uwierało. Dlatego oprócz długości zwracam teraz uwagę na tęgość buta, bo akurat Łucja ma dość szerokie stopy.
Do 4. roku życia ortopeda zalecił dbanie o dobór butów z zapiętkami, z odpowiednią podeszwą (ma się zginać na wysokości poduszek, czyli tam gdzie palce, a nie w połowie). Na początek faktycznie dobre jest obuwie profilaktyczne, choć może nie jest zbyt estetyczne, ale moja córka ma takie buciki Tombuta i lubi je nosić po domu.
Aha, w ogóle ortopeda zalecał też chodzić dziecku pół na pół w butach i boso. A boso najlepiej po różnych "nawierzchniach", np. po czymś chropowatym, latem po trawie, po piasku itd.
Powodzenia :)
 
właśnie z tym że maluszki powinny chodzić po różnych powierzchniach to słyszałam ale jak tu teraz puścić szkraba na bosaka nawet po domu???:tak: latem będziemy praktykować te wszystkie powierzchnie:-):tak: muszę sprawdzić na allegro o tych butkach o których pisałaś te tombut.
 
reklama
właśnie z tym że maluszki powinny chodzić po różnych powierzchniach to słyszałam ale jak tu teraz puścić szkraba na bosaka nawet po domu???:tak:

przecież może chodzić po dywanie, po macie edukacyjnej, po puzzlach piankowych etc.
Powiem Ci, że moja córa nawet w zimie po domu biega całkiem boso i nie choruje. Przy właściwej termoregulacji organizmu dziecko podobno powinno mieć chłodne stopy, jeśli ma ciepłe to znaczy, że jest przegrzewane.
 

Podobne tematy

Do góry