reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki samochodowe

Szwarou

TATUŚ:Maj '08 Styczeń '11
Dołączył(a)
7 Październik 2007
Postów
373
Miasto
Poznań
Witajcie ;)

Przyszla pomalu pora na zakup fotelika samochodowego. Co sie okazuje to to gorsze niz zakup auta. Cos porownywalnego do zakupu wozka ;)

Z jakiej grupy fotelik najlepiej kupic? [0-18 kg 0-25 kg 9-18 kg 9-25 kg 9-36 kg]
Zuzia ma juz troszke ponad 8 kg. Zamierzamy pojechac na swieta na slask i zastanawiamy sie nad zmiana fotelika tylko na jaki?
Jakiej firmy?
Czy istnieje opcja dostania naprawde dobrego, BEZPIECZNEGO, komfortowego, fotelika za ok 300zl-500zl? (wiem malo) - najlepiej nowego...

ogladam testy ze strony fotelik.info i raczej nie znajduje nic co odpowiada mojej kieszeni :/
 
reklama
SZWAROU my tez zastanawiamy sie jaki kupic.Konradek ma juz 9kg,patrzylismy na takie do 4-5 lat:-)nie wiadomo jaki pozniej bedzie.5lat to dlugo.szukamy takiego ktory sie rozklada na tyle by dziecko mogla wygodnie sie drzemnac:tak:niestety teraz nie wiele jest w sklepach:dry:byly trzy,drogie i nieciekawe:baffled:
 
My przy Maksiu, gdy miał jakieś 8 miesięcy, zdecydowaliśmy się na fotelik z grupy 0-18kg (można w nim wozić noworodki i niemowlęta do 9kg, wtedy montuje się do tyłem do kierunku jazdy, a gdy dziecię ma powyżej 9kg, wówczas przodem do kierunku jazdy). Szkoda, że od razu takiego nie kupiliśmy, ale wtedy nie można by nosić dzidzi w nim tylko byłby stale w aucie.
Nie chcieliśmy fotelika 9-36kg czy 9-25kg, ponieważ wtedy nie znaleźliśmy żadnego, który by się pochylał porównywalnie z fotelikami 0-18 czy 9-18, a wożenie niemowlaka stale w pozycji pionowej nie wydało nam się fajnym rozwiązaniem. Kupiliśmy wtedy dwa foteliki (po jednym do mojego i męża samochodu) firmy Bebe Confort - model Iseos Safe Side. Fotelik ten ma bardzo fajną zaletę - mianowicie regulację boków - gdy dziecko jest małe, można boczki ustawić ciaśniej, a gdy podrośnie czy jest grubo ubrane - rozszerzyć je, dzięki czemu dzieciaczek nie jest zgnieciony w foteliku. Maks waży dziś 17kg i właśnie dopiero tydzień temu przesiadł się z tego fotelika w bardziej "dorosły".
Foteliki te mają też wadę - regulacja pochylenia dokonywana jest przy pomocy pokrętła i ciężko jest kręcić siedząc obok dziecka lub na przednim siedzeniu wyciągając rękę do tyłu. Natomiast ta regulacja boków moim zdaniem rekompensuje ten niedostatek. Foteliki kosztowały wtedy po 750zł.
Mikuś pewnie niebawem się przesiądzie do nich, bo fotelik Peg Perego który mamy dziś wprawdzie jest ok na długość (jest montowany na bazie, jest odsunięty od oparcia kanapy auta, więc jest miejsce na nóżki), ale na szerokość dla dziecka w kombinezonie już nie. Więc Miki pewnie pojeździ sobie Bebe Confort ale chyba jeszcze montowanym tyłem do kierunku jazdy, tak mi się wydaje bezpiecznie, chociaż wagowo już mógłby przodem.
 
Ostatnia edycja:
Ja bym kupiła z grupy 9-25kg ponieważ dziecko o wyższej wadze nie bedzie juz w foteliku a raczej na podkładce, choc mój 8 letni syn (aktualnie 30kg) jezdzi juz bez podkładki... do 5 roku był w foteliku później juz na podkładce
ja moge polecic casualplay ale on około 600-700zl kosztuje-nowy:baffled:
CasualPlay
 
Aniusia, foteliki bombowe, obecnie też mamy Chicco i jest baaardzo zadowolona, cena fotelików które pokazałaś równie bardzo atrakcyjne, trzeba by było gdzieś na lifie zobaczyć i dotknąć a potem może i na allegro kupić:-)
 
My kupilismy Coneco Zenith
FOTELIK SAMOCHODOWY ZENITH CONECO+$$SUPER BONUSY$$ (488631444) - Aukcje internetowe Allegro
W sumie to jest ok, ale na pewno nie będzie Zuzia w nim jeździła do 25kg.
Tak poza tym to jak go zamontowalismy to kolebie się na boki i już nie wiem jak mam go przypiąć żeby był stabilnie. No nibny pasy dobrze go trzymają ale jak go na boki ruszam to sięhuśta:eek: Ha-NN-aH ma taki sam więc może to tylko ja mam taki z nim problem:tak:
 
reklama
Do góry