reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki prezent na komunie ???

reklama
Z teco co wiem to kupuje się teraz wszystko od komputerów, tel.komórkowych na odtwarzaczach MP3 kończąc. Jednak nie uważam tej mody za godną kontynuowania.

Ja 2 lata temu miałam komunię swojej siostrzenicy i zrobiłam jej haftowany obrazek z Chrystusem, jej imieniem i datą komunii, a do tego dokupiłam złoty komplet - łańcuszek z krzyżykiem. Dziecko było zachwycone :-)
 
I tu jest problem moja siostra ma juz telefon komputer i odtwarzacz mp4 ! A na chrzest dostała trzy łańcuszki ! I dlatego niemam pojecia co mam jej kupić
 
Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem na prezent komunijny są laptopyhttp://www.okazje.info.pl/komputery/monitory-lcd/ . Jak tak sobie patrzę na ceny to nie jest źle. Mój chrześniak będzie miał właśnie w tym roku Komunię i muszę coś mu kupić. Wiadomo oczekiwania są ogromne ;) , więc musi to być prezent dość atrakcyjny.

Zaplanowałem również, że zrobię mu album. Mam bardzo dużo jego zdjęć (wiadomo chrześniak), w grafikę się trochę bawię, więc nie będzie problemu ze złożeniem tego, a i w drukarni jak się dowiadywałem będzie to koszt góra 150 PLN. Polecam takie rzeczy. Dużo pracy przy tym nie ma, a wszystkim bardzo się podoba.
Prezenty dla ducha i ciała :)
 
Powiem szczerze, że w ostatnich latach jest moda na prześciganie się w prezenty komunijne, :szok: jakaś paranoja. Doszło już do komputerów, laptopów, szok. Sama pomysłu nie mam na prezent, moja chrześnica bedzie miała komunię.
Najchetniej kupiłabym coś pamiątkowego czyli jakiś łąńcuszek, kolczyki. Elbu świetny pomysł z albumem:tak:
Można kupić np ilustrowaną biblię dla dzieci.
Hajduga skoro siostra wszystko ma to może jeszcze aparat fotograficzny??
 
Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem na prezent komunijny są laptopy lub monitory lcd . Jak tak sobie patrzę na ceny to nie jest źle. Mój chrześniak będzie miał właśnie w tym roku Komunię i muszę coś mu kupić. Wiadomo oczekiwania są ogromne ;) , więc musi to być prezent dość atrakcyjny.
:)

A ja uważam że takie prezent dla 8 latka to przesada , a potem co na 16 bedzie chciał motor a na 18 auto ?:no::no:
Jak już bym miała duzo wydac to może lepiej wyjazd dla dziecka typu kolonie itp. ? Kurs językowy wakacyjny czy cos w tym stylu
Oczywiście to tylko moje zdanie ale nie podoba mi sie to powiązanie komuni z mega wypasionymi prezentami.
 
Szczerze mówiąc to ta paranoja jest od bardzo dawna, pamiętam jak sam dostałem na komunię komputer (a to było ponad 20 lat temu). Niestety sami nastawiamy nasze dzieci na to, że komunia to oprócz przeżyć duchowych - okazja na dużą ilość fajnych prezentów, a później po cichu mamy pretensje do nich, że one właśnie oczekują takich "wypasionych" zabawek...
 
jak dla mnie to laptopy kompy itp to lekka przesada:sorry:
ja miałam komunię też prawie 20 lat temu ale jakoś nie pamiętam,żeby ktoś z rówieśników kompoa dostał, u nas modne były komplety zegarek plus długopis plus kalkulator:cool2::-p
my mamy komunię w maju chrześniaka M,najpierw chcieliśmy kupić aparat cyfrowy,ale po rozmowie z rodzicami komunijnego damy kasę,bo chcą właśnie kupić komputer :sorry:
 
reklama
, u nas modne były komplety zegarek plus długopis plus kalkulator:cool2::-p
:sorry:

:-D:-D też taki dostałam i do tego walkmana od chrzestnej :)
Teraz podobno moda na quady ( nie wiem czy dobrze napisałam ) istna przeginka a co maja zrobić CI chrzestni co kaski nie mają:no::no: wziąśc kredyt ?:wściekła/y:
Komunie też już po mału przypominaja wesela .. knajpa koniecznie wypasiona i picie na przyjęciu:no:
 
Do góry