reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawdzony szybki sposób na czkawkę!!

Na czkawke najlepsza jest pierś, a jesli nie karmisz piersią to podaj wody przegotowanej wystarczy łyżeczka albo dwie
 
reklama
dziewczyny mam dwie sprawy, prosze pomóżcie mi. Położna kazała mi przemywac pępuszek spirytusem, jest juz ładniei zagojony a pomimo to kazała 3 razy dziennie przemywac. No i zaczelam tak robic i teraz codziennie jest troche krewki. Powiedziala ze mam to wydłubywac az zniknie...martwie sie ta krewka mały ma 3 tygodnie i caly czas mu leci ta krewka, a ja nadal przemywam i nie wiem jak długo:zawstydzona/y:i jeszcze jadeno mnie martwi mały bardzo czesto ma czkawke, ustepuje ale go meczy...czy to minie?
radzilabym ci nic nie wydlubywac! POD RZADNYM POZOREM BEZ UPRZEDNIEJ KONSULTACJI Z LEKARZEM! Ja swojemu synkowi przecieralam delikatnie pepuszek jodyna i strupek sam odpadl. Ale najpewniej bedzie jak pediatra obejrzy.
 
Zgadzam sie, czkawka to pikus:-). Moja Patrycja tez bez przerwy miala:-(....
Co do pepka to "dla spokoju" idz do pediatry:tak:. Acha i powiem Wam "ciekawostke", ja wcale nie przemywalam spirytusem, ani razu. Podczas kapieli uwazalam zeby pepuch za bardzo sie nie zamoczyl, a brud wymywalam przegotowana woda. Pepuch zagoil sie blyskawicznie. Na usprawiedliwienie dodam ze mieszkam w Szkocji i tu nikt nie uzywa spirutu, i dzieciaki maja super pepuszki. Nie ma co za bardzo przy pepuchach krecic, bo jeszcze sie zaszkodzi:-(.....
 
U mnie też pępuszek troszeczkę krwawił, położna kazała często przemywać najlepiej przy każdej zmianie pieluszki. A co do czkawki to tak jak dziewczyny pisały, dzieciaczkowi to nie przeszkadza.
 
Czkawka u takiego malucha to po prostu wynik niedojrzałości jego układu nerwowego i najczęściej nie ma zawiązku z tym, że maluch marznie itd. To zupełnie normalne, w miarę, jak maluch rośnie, czkawka będie pojawiała się coraz rzadziej.

A po odpadnięciu kikutka ranka może jeszcze pokwkrwawiać, więc położna ma rację, wszystko wkrótce się wygoi.
 
witaj mam dwoje dzieci i znam super sposob polecony przez pediatre 3kropeli cytryny(soku)do buzi!!!!!!!!!!!!


to mozna podac niemowlakowi? bo odolnie cytrusy powinno sie podawac bardzo pozno do diety?
jak karmilam piersia to mnie lekarz nie pozwolil nawet pic soku z cytryny do herbaty :dry::zawstydzona/y: cytrusy sa pryskane środkami ktore opuźniaja ich psucie sie aby mogly byc przeworzone w trakcie dlugich podrózy do Polski
 
reklama
Do góry