reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

seks- wywołanie porodu

Malenaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2009
Postów
201
Czy któras z Was wypróbowała ten sposób? z jakim skutkiem?
Ile razy trzeba powtórzyć w jakich odstępach czasu?
 
reklama
Czy któras z Was wypróbowała ten sposób? z jakim skutkiem?
Ile razy trzeba powtórzyć w jakich odstępach czasu?

Co prawda nie wiem tego na sobie jeszcze ale słyszałam że to naprawdę pomaga na wywołanie porodu.:) nawet lekarze to polecają więc jest skuteczne no ale czy na wszystkie kobietki to działa to pewnie nie .Ale próbować zawsze można :-):-):-):-):-)..
 
no na mnie narazie nie działa- a ja juz chodzić nie mogę, bo mała mi na coś naciska i tak ból mam, ze hej- ja juz dłużej nie wytrzymam- termin mam na sobotę:(
 
Czy któras z Was wypróbowała ten sposób? z jakim skutkiem?
Ile razy trzeba powtórzyć w jakich odstępach czasu?
Cztery razy po dwa razy, osiem razy - raz po raz, o polnocy ze dwa razy i nad ranem jeszcze raz :-):-):-):-)

A tak na serio - to nie wiem czy to przyspieszanie ma sens, bo akcja porodowa sie zacznie jesli dziecko bedzie gotowe.
 
no na mnie narazie nie działa- a ja juz chodzić nie mogę, bo mała mi na coś naciska i tak ból mam, ze hej- ja juz dłużej nie wytrzymam- termin mam na sobotę:(

Mi pomogło:tak:
Tak jak Ilona napisała,nam właśnie lekarz to polecił na przyspieszenie;-)
Ale ja byłam prawie dwa tygodnie po terminie;-):tak::-)
Wiadomo,orgazm,to skurcze i poszło;-):-D:-D:-D
 
no na mnie narazie nie działa- a ja juz chodzić nie mogę, bo mała mi na coś naciska i tak ból mam, ze hej- ja juz dłużej nie wytrzymam- termin mam na sobotę:(

ja mam termin na jutro i jak narazie to seks do tej pory nic nie pomogl (choc przez pol soboty po upojnej nocy skrecalo mi sie cos brzuchu, ale potem przeszlo i znow cisza), a nie odmawialismy sobie tej przyjemnosci cala ciaze.
Monisia, to nie skurcze moga wywolac skurcze porodowe, ale jakis tam hormon w nasieniu, jak mi opowiadala polozna, ale dokladnie teraz nie pamietam.
 
Takie cus jeszcze znalazlam - ale to dotyczy ciazy przeterminowanej.
Czy uprawianie seksu przyspiesza poród?
Aktywność seksualna, szczególnie pieszczoty piersi, uwalnia oksytocynę – hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową.
Męskie nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży.

3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu orgazm może wywołać skurcze przepowiadające, zwane skurczami Braxtona-Hocksa, które mogą trwać nawet do 30 min. Nie są one jednak w stanie wywołać akcji porodowej. Cześć ginekologów uważa, ze stosunek płciowy może pomóc w rozpoczęciu porodu przy ciąży przenoszonej.

 
reklama
Do góry