reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

J

joklis

Gość
Moja mala od urodzenia miala problem ze skora... Mieszkam w Anglii i za kazdym razem, jak szlam z mala do lekarza, to inna osoba mowila co innego... Ze skora po prostu nadwrazliwa, delikatna, ze dziecko musi sie przystosowac do zycia na tym swiecie... Za kazdym razem dostawalismy inny krem, bo poprzedni byl "niedobry", ktory skutkowal tylko na krotko... W piatek poszlismy znowu do GP (lekarz rodzinny), ktory potwierdzil egzeme... Wypisal nastepny krem i... wyslal do domu... Kazal wrocic za tydzien... Mala ma straszne problemy ze spaniem. Budzi sie co chwile w nocy, zaczyna sie drapac, nie usnie bez butelki... Owijalam jej raczki w kocyk, zeby uniemozliwic drapanie, ale robi sie coraz silniejsza i w efekcie ja wstaje co 10 minut... Ja mialam nadzieje, ze lekarz wysle nas do alergologa lub dermatologa- ale nic... Jak moge jej pomoc? Co zrobic? Czy objawy ustapia w pozniejszym wieku?
 
reklama
witam! spróbuj do smarowania po kąpieli kremu SVR- Topialyse Sensitive dla dzieci ze Atopowym Zapaleniem Skóry i nie tylko, ja nawet siebie czasem kremuje ponieważ mam bardzo wrażliwa skórę.Jest to krem wielkości 500ml więc na bardzo długo starcza ponieważ niewiele się go na raz używa. W Polsce w aptece kosztuje ok.100zł (ja mam od kwietnia i połowy nie zużyłam-więc się opłaca).
Kup spróbuj nic nie szkodzi :));-)
 
Mala moze ma AZS-Atopowe Zapalenie Skory..............tu masz zartyklu na ten temat.My z powodzeneim stosowalismy serie Emolium, ale Balneum Hermal Plus, Atopra, Aven, Oilatum Soft, A-Derma,SVR dla dzieci Bephanten, La roche dla dzieci,
Moze sprobuj ktorys z tych kosmetkow-co tam u Was jest.
Kosmetyki apteczne, zadne plyny pahcnace.
A jesli to AZS to nie owijaj jej w kocyk , bo AZs nie lubi ciepła, pod wplywem ciepal gorzej swedzi, a na raczki zalooz rekawiczkii niedrapki.
A na masci i kremy przez lekarza uwagazaj bo moga zawierac sterydy.Zreszta skora sie orzyzywczaja do sterdydow i potem nie dizlaja i trzeba inne.
Poszukaj alergologa prywatnie
Atopowe zapalenie skóry - Atopowe Zapalenie Skóry
 
Witam
Ja mieszkam w irlandi i moj GP tez stwierdzil AZS u mojego synka, ale w ogole nam nie pomogl, stwierdzil ze mu to przejdzie. Dopiero w polsce poszlam prywatnie z malym do lekarza ktory stwierdzil, ze to od mleka i maly ma skaze bialkowa. Przepisano nam wtedy mleko Bebilon pepti i od kad zaczelam je stosowac uczulenie powoli zanika. Wiec teraz jestesmy na irlandzim odpowiedniku tego mleka nazywa sie Cow end Gate Pepti i jest bez recepty. Wiec byc moze u was tez by pomogla zmiana mleka. A jesli chodzi o pielegnacje skory to ja polecam kosmetyki z seri Oilatum, naprawde bardzo pomagaja, moj maly przestal sie po nich drapac, sa one przeznaczone min. do pielegnacji skory z AZS. My uzywamy mydelka z tej seri ,emulsji do kapieli i balsamu i naprawde jest super;-)
 
Witam, u mojej malutkiej też od początku były problemy ze skórą. Miała okropne wysypki, skóra płatkami odchodziła znad brwi, koszmar. Lekarka kazała smarować zwykłą parafinką i znad brwi uczulenie zeszło a właściwie skóra złuszczyła sie. Ale to nie koniec, po jakimś czasie wyszły kolejne krostki na stópkach, nóżkach, rączkach i twarzy, skóra była przesuszona w tych miejscach i naprawdę nieładnie to wyglądało, parafinka nie pomagała. Lekarka poleciła emolium - krem specjalny, emulsję do kąpieli - oilatum i pomogło. Zmieniła też małej mleko na Bebilon Pepti, bo jak sie pozniej okazało malutka była uczulona na zwykłe. Teraz na szczęście nie pojawia się żądna nowa wysypka. U niektórych dzieciaczków po porodzie pojawia się tzw trądzik niemowlęcy, zanika jednak z reguły do 2 miesięcy. Może poczytaj coś o tym. Pozdrawiam :-)
 
A jesli to AZS to nie owijaj jej w kocyk , bo AZs nie lubi ciepła, pod wplywem ciepal gorzej swedzi, a na raczki zalooz rekawiczkii niedrapki.
Problem w tym, ze jesli ma raczki "luzem" to nie usnie... Budzi sie co 5 min, bo zaczyna sie drapac... Probowalam rekawiczek, nic to nie zmienilo... A co do uczulenia na mleko, to mala pije to samo od urodzenia i raz ma skore normalna, po czym pare tygodni pozniej objawy wracaja... Przy mleku objawy chyba nie ustepowalyby? Sama juz nie wiem... Idziemy w piatek znowu do lekarza, to zadam pare pytan...
 
Problem w tym, ze jesli ma raczki "luzem" to nie usnie... Budzi sie co 5 min, bo zaczyna sie drapac... Probowalam rekawiczek, nic to nie zmienilo... A co do uczulenia na mleko, to mala pije to samo od urodzenia i raz ma skore normalna, po czym pare tygodni pozniej objawy wracaja... Przy mleku objawy chyba nie ustepowalyby? Sama juz nie wiem... Idziemy w piatek znowu do lekarza, to zadam pare pytan...

U nas tez tak bylo ze raz wieksze uczulenie a raz mniejsze ale naprawde odkad przeszlismy na to mleko dla alergikow jest o niebo lepiej;-) Chociaz GP i tak odrazu wykluczal skaze bialkowa. Tak jak pisalam dopiero w polsce mnie oswiecili:tak:
 
a moze sprobowala bys pojechac z nia do szpitala na ostry dyzur tam przynajmniej spotkasz sie z pediatra, przynajmniej w naszym szpitalu tak jest, tez mieszkam w anglii. Jak zapytaja czy bylas u GP to powiedz, ze tak i zapisal masc ale mala drapie sie coraz mocniej.
Zycze Wam jak najszybszego pozbycia sie problemu. Pozdrawiam
 
witam
moja 3 miesieczna corka ma powazne problemy ze skora.od urodzenia ma bardzo wysuszona skore, a od kilku tygodni we wszystkich zagieciach jest ona zaczerwieniona i peka, na szyji potrafi lekko krwawic.stosowanie kremow nieznacznie pomaga.do tego doszla wysypka, ktora umiejscowiona jest na brzuszku i raczkach.lekarz podejrzewajac alergie pokamowa kazal mi przejsc na regoystyczna diete(karmie piersia), ale to nie pomaga.zastanawia mnie fakt, czy zmiany skorne przy takiej alergii moga wystepowac tylko na wybranych fragmentach ciala, bo tam gdzie jest pieluszka, skora jest piekna, a pachwiny to jedyne niezaczerwienione zagiecia.
prosze o pomoc doswiadczone mamy, bo nie wiem co jeszcze moge zrobic, by ulzyc mojej kruszynce
 
reklama
Bardzo mozliwe ze to alergia pokarmowa, moze skaza bialkowa, ale najlepiej oceni to lekarz, trudno ocenic jesli sie nie widzi. Wiec jesli masz jakies watpliwosci co do oceny swojego lekarza, to dowiedz sie o jakiegos polecanego w twoim miescie i wybierz sie do niego. Co do zmiany twojej diety to u dzieciatka mozesz najwczesniej zaobserwowac zmiany po 2tyg jej stosowania, wazne bys teraz obserwowala czy stan skory sie nie pogarsza i czy nie wyskakuja nowe krostki.
 
Do góry