reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

menu na chrzciny

kubusiowa_mama

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2009
Postów
20
Miasto
Siedlce
We wrześniu urządzamy chrzciny naszego Szkrabika. Impreza ma być 'kameralna'- ok.30 osób :eek: Zastanawiam się tylko co podać? Chciałabym, żeby nie był to taki zwyczajny obiad, ale jednocześnie żeby potrawy nie były zbyt pracochłonne do wykonania. Może macie jakieś pomysły? :tak:
 
reklama
Polecam bardzo sprawdzoną (obstawia każde imprezy u nas) i wręcz zamawianą przez gości przekąskę :tak:
Proste i pewnie w niejednej rodzinie już przejedzone nadziewane jajka.
Tyle że te są bardzo smaczne i znikają ze stołu pierwsze.
Robi się je z pieczarkami duszonymi !!! z cebulką i przyprawami (jakaś vegeta, pieprz, papryka w proszku) zmieszanymi z żółtkami, nadziewa białka i oczywiście dekoruje majonezem ze szprycy (lub z gotowej tubki). My jeszcze posypujemy prażoną cebulką, ale to już według uznania :tak:

Bardziej wykwintne - koktajl z krewetek

Krewetki odmrożone lub świeże wcześniej podgotowane, ewentualnie z zalewy mieszamy z sosem (majonez+ketchup+odrobina tabasco, można dodać jogurtu naturalnego ale już nie będzie takie smaczne jak z samym majonezem), do sosu ja dodaję jeszcze młotkowanego pieprzu (podkreśla smaczek) i dekoruję natką pietruszki. Przekładamy to do kilku (ja wkładam do 3, nie pytajcie dlaczego) kieliszków np takich od martini i rozkładam na stole :tak:

Proste, klasyczne i smaczne - caprese
Ja robię na patyczkach, nadziewam koktajlowe pomidorki+kuleczka mozarelli+listek bazylii polewam wszystko oliwą z oliwek i balsamico :tak:

Coś na ząb. Np do różnych sałat pięknie idzie - grzanki
Prostsze niż drut i szybkie -ciach ciach
Wystarczy pokroić bagietkę, posmarować masełkiem wymieszanym z czosnkiem i solą, i posypać startym żółtym serem. Pod opiekacz kilka minut i gotowe :tak:

Możesz zrobić deskę serów z kiścią winogron i kilkoma garstkami orzechów np nerkowca, włoskich, brazylijskich

Jako jedno z dań świetny jest też misz masz z różnych pieczonych mięs - żeberka, skrzydełka kurczaka, pałeczki kurczaka. Marynujemy chabaninę w różnościach - olej, łyżka musztardy, miodu, sosu sojowego, sól, pieprz, papryka, dużo majeranku, trochę tymianku rozmarynu, ziół prowansalskich. Przekładasz do jakiejś gęsiarki albo dużego rondla i pieczesz powoli do miękkości.

My mamy takie fajne podwójne naczynie z pogrzewaczem (na tealighty) w którym podaję np dwa rodzaje makaronu - jeden ze szpinakiem (duszony na maśle szpinak+czosnek+śmietana+sól+pieprz+parmezan), drugi z prostym sosem pomidorowym (pomidory pelati+czosnek+parmezan), albo z bolognese jak masz czas ;-)

Na razie tyle, jak wpadnie mi jeszcze jakiś ciekawy pomysł, dopiszę :tak:
 
Dwa razy chrzciny już wyprawialam :rofl2:- na obiad za kazdym razem klasyka :
zupa - rosół i flaki (do wyboru)
drugie - kotlety z piersi kurczaka i z polędwiczek wieprzowych do tego ziemniaczki i miski różnych sałat
Po obiadku obowiązkowo biały tort - u mnie śmietanowy z truskawkami (do kawy/herbaty) i ciasta własnego wypieku: sernikobrownies, kajmak z posypką migdałową, babka piaskowa.
 
Dzięki za podpowiedzi :)Tak się zastanawiam czy danie główne - rosół i de vollaile +ziemniaki/ryż +surówka byłyby wystarczające? Czy może przygotować coś bardziej wyjątkowego?
 
Tak się zastanawiam czy danie główne - rosół i de vollaile +ziemniaki/ryż +surówka byłyby wystarczające? Czy może przygotować coś bardziej wyjątkowego?

ja wiem jedno! Zjedzą co im dasz! nic bardziej wyszukanego nie trzeba!

nasuneła mi się maksyma mojej mamci:
jak im dasz dużo jedzenia, to będą Ci cały dzień i noc na głowie siedzieć, a jak za mało to zgłodnieją i będą wołać... a jak się najedzą pierwszym daniem, to tylko ciasta i sałatke ruszą i zwieją na kolacje do siebie!....

ale to taki żart rodzinny:sorry2::tak::-D
 
ja wiem jedno! Zjedzą co im dasz! nic bardziej wyszukanego nie trzeba!

nasuneła mi się maksyma mojej mamci:
jak im dasz dużo jedzenia, to będą Ci cały dzień i noc na głowie siedzieć, a jak za mało to zgłodnieją i będą wołać... a jak się najedzą pierwszym daniem, to tylko ciasta i sałatke ruszą i zwieją na kolacje do siebie!....

ale to taki żart rodzinny:sorry2::tak::-D
hahahaha dobre :-D:-D:-D
i takie życiowe...
 
ja też organizuję w domu...i jakiś wykwintnych dań nie będzie...
tradycyjnie na obiad rosół na drugie ziemniaki lub kluski, schabowy i rolada z pieczeni wołowej plus jakieś dwa albo trzy rodzaje sałatek...
później zimna płyta (wędliny, owoce, dwie sałatki itp) ciasta (sernik i miodownik) plus tort,
a wieczorem krokiet z barszczem
chrzciny dopiero 20 września..a już bym chciała mieć to za sobą...nie nawidzę takich rodzinnych spotkań:dry:
 
reklama
haaa - ja już jestem "PO", więc wrzucę swoje menu:

Obiad:
rosół
ziemniaki + schabowe, mielone, kurczak pieczony
surówki/sałatki: mizeria, pekińska (z porem, kukurydzą i sosem czosnkowym), kapustka czerwona, buraczki

Przystawki:
bigos,
sałatki: gyros, z selerem (z wątku przepisy), pomidorki koktajlowe z mozarelląi bazylią
talerz z wędlinami i serami (nawet go nie wyniosłam, bo moji goście już byli przesyceni)
śledziki (j.w.)

*Miałam też zrobić salatkę grecką, pomidory z tartym serem żółtym,pleśniakiem i sosem czosnkowym i nadziewane jajka- ale sobie darowałam... wszystko mialam przygotowane, ale wolałam nie kończyć;-):-D

Grill:
karkówka, kiełbaski, skrzydełka

Ciasta:
Izaura, biszkopt z kremem śmietankowym i galaretką, jabłecznik na kruchym cieście, pita (ciasto wywodzące się z Jugosławii/Chorwacji - specjał mojej babci, *nie mylić z pitą z budek z fast foodami), ciasto a'la tort sachera, no i oczywiście tort pamiątkowy

lody

Przypominam, że poza ciastami (mama, babcia i cukiernia)- wszystko robiłam samiusieńka.. aaa - sałatkę z selerem zrobiła teściowa, hehe

i tyle :-D
 
Do góry