reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mała Dzidzia??

Mój maluszek też malutki-350g. A termin coraz dalszy- najpierw miałam 19.12, potem 27, 28 a teraz 31. Może miałaś dłuższe cykle przed zajściem w ciąże? Lekarze wyliczają termin porodu wg 28-dniowego cyklu i u mnie np ta różnica terminów wynika najprawdopodobniej z tego że miałam cykle 38- dniowe
 
reklama
Ja bym się tak nie przejmowała, usg zazwyczaj pokazuje plus-minus 2 tyg:tak: Tak samo jak wage dziecka przed porodem, przesunięcia moga być nawet i do 500 g.

Jak rodziłam Antosia to dziewczyna urodziła córke w 40 tyg z wagą 2000g:szok: ale okazało się, że wszytsko ok, po prostu taka niska waga urodzeniowa.
 
Mój maluszek też malutki-350g. A termin coraz dalszy- najpierw miałam 19.12, potem 27, 28 a teraz 31. Może miałaś dłuższe cykle przed zajściem w ciąże? Lekarze wyliczają termin porodu wg 28-dniowego cyklu i u mnie np ta różnica terminów wynika najprawdopodobniej z tego że miałam cykle 38- dniowe


czyli m dłuższe cykleprzed zajściem w cążę tym poród może sie przesunąc na poźniejszą datę? o j miałam okres po odstawieniu tabletek tak ok 40-42 dni, a termin mi wyliczyli najpierw na 12, potem 26 a teraz 31 grudzień, nie wiem skąd taka rozbieżność...
 
czyli m dłuższe cykleprzed zajściem w cążę tym poród może sie przesunąc na poźniejszą datę? o j miałam okres po odstawieniu tabletek tak ok 40-42 dni, a termin mi wyliczyli najpierw na 12, potem 26 a teraz 31 grudzień, nie wiem skąd taka rozbieżność...
lekarze i wszelkie kalkulatory wyliczaja poród dla cyklu standardowego- 28 dni. wtedy owulacja przypada okolo 14 dnia cyklu. Ja mając cykl 38- dniowy miałam owulację około 23-24 dnia cyklu a zaszlam w ciąże 4 dni po owulacji (myślałam ze to niemożliwe, hihi:-)). Im dłuższy cykl miesiączkowy, tym później doszło do zapłodnienia(prawdopodobnie).
W necie widziałam tylko 1 kalkulator porodu uwzględniający długość cyklu. Wygląda to mniej więcej tak, że wyliczasz normalnie a potem dodajesz liczbę dni, która różni Twój cykl od standardowego czyli u mnie + 10 a u Ciebie+12- bo o tyle dni później była prawdopodobnie owulacja. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi:zawstydzona/y:
 
Ja miałam z kolei teraz za dużego dzidziusia nawet o 3 tyg do przodu! I lekarz się pytał czy miałam krótkie cykle! Zawsze miałam okres co 28 dni, ostatni był 1 marca i NA PEWNO dzidzię zrobiliśmy 13 marca! Po prostu duży chłop rośnie! Tak jak dziewczyny mówią 2 tyg do przodu czy do tyłu to chyba nic złego! I grunt że rośnie wszędzie w takim samym tempie:-)
Dodam że cukrzycy nie mam a córka do 8 miesiąca miała być wielkim dzieckiem a ważyła 3180g!
 
MOje dziecie tez na ostatniej wizycie ( usg wrrr) bylo wieksze o 8 dni niz poprzednio,jednka ja sie trzymam mojego pierwszego terminu - tak jak mowicie 2 tyg +/- mamy ,wiec sie nie martw .No i kazda dzidzi rosnie inaczej o tym tez pamietajmy :tak:Spokojnie bedzie dobrze :)
 
reklama
Dziekuje Wam bardzo :):):)jestem spokojniejsza:) a Dzidzia kopie jak szalona zawsze jak siadam do kompa:) chyba chce mi powiedzieć ,ze wszystko ok;):-)
 
Do góry