reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieniążki z zus???

kaja820

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Listopad 2008
Postów
28
jak rodziłam w 2006 roku to za urodzenie dziecka ZUS dawał 1000zł(jeśli dochód na członka rodziny nie przekraczał 504 zł i tu moje pytanie czy teraz też ZUS daje te pieniądze,nie moge nic znależc na necie a u mnie w mieście to za bardzo sie nic nie dowiem,ponieważ informacji udziela a raczej nie udziela bardzo niemiła pani od której nic sie nie dowiem!!! prosze o pomoc !
 
reklama
nie chodzi mi o becikowe które w moim miescie wyplaca opieka spoleczna tylko chodzi mi o pieniadze które wyplaca zus z tytułu urodzenia dziecka!
 
nie chodzi mi o becikowe które w moim miescie wyplaca opieka spoleczna tylko chodzi mi o pieniadze które wyplaca zus z tytułu urodzenia dziecka!
kochana to jest becikowe?? ja dosteje rente od 10 lat, w zusie jestem dobrze znana, ale kiedy sie spytalam czy cos dostaje sie na bobo poinformowano mnie tylko o becikowym...
 
Podobno dostaje się zapomogę jednorazową od opieki społecznej. Proponuje dowiedzieć się bezpośrednio w urzędzie. Papiery są te same jak na rodzinne tylko gdzie indziej zaznacza się w okienku. Rzeczywiście żeby to otrzymać trzeb mieć jakiś śmiesznie niski dochód. To co innego niż becikowe.
 
nie rozumiemy sie chyba!!! wiem jakie pieniadze dostalam i skad i nie wmawiajcie mi czegos innego . moze cos sie zmienilo i juz nie wyplacaja,w koncu to bylo w 2006 roku.
 
Wypłacane jest becikowe w wysokosci 1000 zł a ponadto jesli ten dochód jest nicki jednorazowa zapomoga też w wysokości 1000 zł, ale to MOPS-y wyplacają a nie ZUS.
 
Co z oburzenie???????? :szok: Z ZUSU nic się nie dostaje bo to nie on pomaga ubogim i nie wypaca żadnych zapomog analizując zarobki. MOPS to organizacja pomocy biednym. ZUS moja droga zajmuje się czym innym. Zapraszam na jego strony internetowe.:crazy:
 
reklama
jak nie potraficie odpowiedziec na moje pytanie to nie odpowiadajcie wogole. bo to co wam sie wydaje to mnie nie interesuje.
 
Do góry