reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Quinny Speedi SX

Dołączył(a)
10 Styczeń 2009
Postów
0
Witam,

Mam pytanie dotyczace w.w. wózka. Czy modele Speedi SX produkowane w latach 2006/07/08 różnią się czymś od siebie np. zostały wprowadzone jakieś nowe rozwiązania trechniczne, czy nie...?
Mamy zamiar z żoną kupić właśnie ten model (wiele dobrego słyszeliśmy na jego temat, również na tym forum) ale nie wiemy czy mając do wyboru dwa wózki będące w tak samo dobrym stanie technicznym oraz w zbliżonej cenie sugerować się datą produkcji wózeczka....

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pzdr
 
reklama
ja tez sie bede zastanawiac nad tym wozkiem przy drugim bobasku...jest ladny a poza tym duzo mam mowi ze sie dobrze sprawuje!Z roznic to zauwazylam ze model najnowyszy ma juz w zestawie palak do spacerowki czego nie bylo wczesniej:):-):-)
 
Witam
Jestem posiadaczka wózka Quinny Speedi od 8 miesiecy i moge powiedziec ze ma on wiele zalet ale i rowniez nie jest bez wad.
Jesli chodzi o modele to raczej nie roznia sie niczym-faktycznie pałąk do spacerówki to duzy minus ale obecnie jest on dostepny w sprzedazy-wlasnie dzis rozmawialam z firma ktora zajmuje sie dystrybucja tych wozkow w Polsce.
Zaczne moze od gondoli.Najwiekszym minusem gondoli jest jej rozmiar-jest na prawde bardzo mala i dziecku jest w niej ciasno.Szczegolnie teraz w okresie zimowym kiedy dodatkowo dziecko ma kombinezon nie jest w stanie polozyc raczek wzdluz ciala lub obok glowy tylko ma je skierowane w gore:(Moja corcia w wieku 4 miesiecy miala juz w niej b.ciasno a do duzych dzieci nie nalezy.Poza tym gąbka w gondoli bardzo szybko sie wygniata w miejscu głowki.
Spacerowka jest duza i obszerna ale 4 miesiecznego dziecka nie da sie w niej posadzic wiec meczylismy sie w gondoli az do 7 miesiaca-koszmar.:no:
Oparcie sie nie rozklada do lezenia i do siedzenia pod katem 90 stopni tez wiec trzeba podkladac poduszke lub zainwestowac w parciany pasek na rzepy i tak sobie pomagac.Budka sie sklada przy jezdzie po nierownum terenie i wiekszym wietrze ale to mozna naprawic-pan z serwisu powiedzial mi jak.
Bardzo duza zaleta tego wozka jest przednie skretne o 360 stopni kolo-rewelacja:-)(ktore mozna rowniez zablokowac jak sie chce -bardzo pomocne przy wsiadaniu do autobusu)-bardzo duza wygoda ,nie wyobrazam sobie juz jazdy "normalnym "wozkiem".
Ale generalnie jestem z tego wozka jak na razie zadowolona pomimo ze nie jest doskonaly i bez wad.
 
Witajcie mamy, ja również rozważam kupno tego wózeczka. Początkowo myślałam o LOOLA Bebe comfort gondoli i spacerówce. Sprzedawca mi jednak ją odradził. Powiedział że jakoś tego wózka nie jest adekwatna do ceny i że on tyle by nie dał za ten wózek. Oglądałam tam również TURBO S6 abc, ale też mi odradził. Jako lepszy ( jakoś wykonania, a cena) pokazał mi najpierw TRANSPORTER Mutsy, lecz gdy zastanawiałam się nad wielkością spacerówki oraz jej położeniem siedziska i oparcia na nóżki moją uwagę zdecydowanie nakierował właśnie na SPEEDI SX Quinny. Podoba mi się że ma duże koła, nie jest taki ciężki. Mam rodzić w lipcu, więc gondola będzie wporządku a jak już będzie zimniej to przecież ma śpiworek cieplutki i już chyba nie będę gnieść córci w gondoli. A zależy mi na jak najdłuższym użytkowaniu wózka za tę cenę więc chyba warto. Nie byłam zwolennikiem tego wyglądu ani 3 kół, natomiast pompowane koła, duża spacerowka, przyjemna gondola wygląda atrakcyjnie. Wiecie o jakiś typowych uszkodzeniach tego wózka? Sprzedawca wspomniał o paru drobiazgach ale o niczym istotym. Polecacie mi go?

Dziękuję i pozdrawiam
 
vb85294.jpg
fot: zergkind/iStockphoto

Zbadano 14 wózków dziecięcych. Wszystkie trują

rodzina, zdrowie, dziecko, wózek, wózki dziecięce
Każdy z 14 przebadanych wózków dla dzieci zawierał szkodliwe i rakotwórcze substancje - wynika z testu przeprowadzonego przez niemiecką Fundację Warentest. Większość wózków z testu jest dostępna na rynku polskim.
Aż 10 wózków oceniono niedostatecznie, bowiem w badaniach laboratoryjnych wykryto w ich uchwytach, szelkach, obiciach i daszkach przeciwdeszczowych między innymi: ftalany (inaczej zmiękczacze) i policykliczne węglowodory aromatyczne (w skrócie: PAK).






Te związki chemiczne, mogące powodować raka i uszkadzać system rozrodczy, z wózków przedostają się do organizmu przez skórę. Test wykazał, że znajdowały się w elementach wózków często dotykanych i lizanych przez dzieci.
W badanych wózkach wykryte zostały również inne szkodliwe i alergizujące substancje, w tym chloroparafina, formaldehyd i środki chroniące przed ogniem.
Z technicznego punktu widzenia żaden z tych związków nie jest niezbędny w produkcji wózka dla dzieci. Świadczy o tym fakt, że żadna z substancji nie została wykryta w takiej samej ilości w różnych wózkach.
- Paradoksem jest, że stosowanie w wózkach niektórych szkodliwych substancji chemicznych jest zgodne z prawem, podczas gdy te same związki są zabronione w zabawkach. A zatem w świetle obowiązującego prawa wózek dla lalki jest bezpieczniejszy od wózka dla dziecka - komentuje wyniki badań Fundacja Pro-Test.

Oto lista przetestowanych modeli wózków:



Bugaboo Cameleon
Teutonia Mistral S
Zekiwa Alu-Cross
Hartan Topline S
ABC Design Turbo 6S
Brio Go
Herlag Sportwagen Rimini
Babywelt Pro 4 S
Emmaljunga Nitro City
Hauck Chicago air
I'coo Plasma Coco
Maxi-Cosi Mura 4
Gesslein Future I loop
Quinny Speedi SX
 
polecam Jane Nomad. To czego nie ma quinny ma Jane. Duża gondola, ma tez skrętne koła o 180 stopni, jest też wersja spacerowa.
 
W zasadzie każdy wózek ma w sobie te substancje,ale nie sa one tak bardzo szkodliwe jakby moglo się wydawac na początku,a jak powszechnie wiadomo ile firm tyle opinii,więc podczas zakupu kierujmy się przede wszystkim rozsądkiem.
 
reklama
vb85294.jpg
fot: zergkind/iStockphoto

Zbadano 14 wózków dziecięcych. Wszystkie trują

rodzina, zdrowie, dziecko, wózek, wózki dziecięce
Każdy z 14 przebadanych wózków dla dzieci zawierał szkodliwe i rakotwórcze substancje - wynika z testu przeprowadzonego przez niemiecką Fundację Warentest. Większość wózków z testu jest dostępna na rynku polskim.
Aż 10 wózków oceniono niedostatecznie, bowiem w badaniach laboratoryjnych wykryto w ich uchwytach, szelkach, obiciach i daszkach przeciwdeszczowych między innymi: ftalany (inaczej zmiękczacze) i policykliczne węglowodory aromatyczne (w skrócie: PAK).






Te związki chemiczne, mogące powodować raka i uszkadzać system rozrodczy, z wózków przedostają się do organizmu przez skórę. Test wykazał, że znajdowały się w elementach wózków często dotykanych i lizanych przez dzieci.
W badanych wózkach wykryte zostały również inne szkodliwe i alergizujące substancje, w tym chloroparafina, formaldehyd i środki chroniące przed ogniem.
Z technicznego punktu widzenia żaden z tych związków nie jest niezbędny w produkcji wózka dla dzieci. Świadczy o tym fakt, że żadna z substancji nie została wykryta w takiej samej ilości w różnych wózkach.
- Paradoksem jest, że stosowanie w wózkach niektórych szkodliwych substancji chemicznych jest zgodne z prawem, podczas gdy te same związki są zabronione w zabawkach. A zatem w świetle obowiązującego prawa wózek dla lalki jest bezpieczniejszy od wózka dla dziecka - komentuje wyniki badań Fundacja Pro-Test.

Oto lista przetestowanych modeli wózków:



Bugaboo Cameleon
Teutonia Mistral S
Zekiwa Alu-Cross
Hartan Topline S
ABC Design Turbo 6S
Brio Go
Herlag Sportwagen Rimini
Babywelt Pro 4 S
Emmaljunga Nitro City
Hauck Chicago air
I'coo Plasma Coco
Maxi-Cosi Mura 4
Gesslein Future I loop
Quinny Speedi SX

a nie przyszło Wam do głowy że to chwyt konkurencji - ktoś loguje sięna forum wkleja sobie viort wie co żadnych informacji czy konkretnych wycinkow - ja sobie moge tego posta edytowac i dodac takie wózki jakie ja sobie wymysle i co tez uwierzycie - ludzie dajcie spokój
 
Do góry