reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

mea_osi

Mea, Agatka, Gabi i Mati
Dołączył(a)
24 Maj 2009
Postów
14 279
Miasto
Rybnik, Poland
NO TO CZAS ZACZAC NOWY TEMAT KTORY MAM NADZIEJE SIE ROZWINIE !!! bedziemy tu pisac o najwazniejszych rzeczach zwiazanych z pielegnacja maluszkow !! coraz wiecej ich juz na tym naszym Grudniowym swiecie i coraz czesciej zastanawiamy sie czy wszystko jest tak jak byc powinno :) jakie kosmetyki, jak kapac, jakie pieluszki w czym na spacer ... pytan jest tyle ze az trudno w glowie to wszystko pomiescic :)

dodam jeszcze ze sporo ksiazek o dziecku zamiescilam na chomiku !! w katalogu Dokumenty !!
Chomik meaosi - Chomikuj.pl
moze sie to komus przydac :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hmmm to moze ja pierwsza zdam pytanko ... Dziewczyny a wiec czy dzidziusiowi trzeba przemywac oczka sola fizjologiczna codziennie?? ( jezeli tak to przez jaki okres najlepiej ) czy tylko jak ropieja oczka ??
 
Hmmm to moze ja pierwsza zdam pytanko ... Dziewczyny a wiec czy dzidziusiowi trzeba przemywac oczka sola fizjologiczna codziennie?? ( jezeli tak to przez jaki okres najlepiej ) czy tylko jak ropieja oczka ??

Ja corce nie przemywalam sola fizjologiczna tylko przecieralam wacikiem nasaczonym przegotowana woda i wsio bylo ok,oczka nie ropialy.Teraz jednak zakupila sol:tak:
Oczywiscie trzeba to robic od zewnatrz do wewnetrznego kacika.
 
Ja corce nie przemywalam sola fizjologiczna tylko przecieralam wacikiem nasaczonym przegotowana woda i wsio bylo ok,oczka nie ropialy.Teraz jednak zakupila sol:tak:
Oczywiscie trzeba to robic od zewnatrz do wewnetrznego kacika.

Ja cos ggdzies przeczytalam ze około 2 tyg najlepiej przemywac sola .. nawet jak nie ropieja nie wiem czy to prawda dlatego pytam a tez mam z 10 malutkich tych fiolek ...
 
A ja Antkowi wcale solą fizjologoiczną oczków nie przemywałam, w razie jakby co miałam rumianek ale nigdy mu sie nic z oczkami nie robiło i przemywałam wodą przegotowaną.
 
A ja Antkowi wcale solą fizjologoiczną oczków nie przemywałam, w razie jakby co miałam rumianek ale nigdy mu sie nic z oczkami nie robiło i przemywałam wodą przegotowaną.


aha ale jak cos to sol sie nie zmarnuje tzn.. slyszalam ze mozna do noska ja zapuszczac jakby byl zatkany tak ??
 
A ja Antkowi wcale solą fizjologoiczną oczków nie przemywałam, w razie jakby co miałam rumianek ale nigdy mu sie nic z oczkami nie robiło i przemywałam wodą przegotowaną.

moja mama tez zawsze nam mowila ze woda przegotowana wystarczy !! i wogole to zawsze najpierw oczka przemywala wacikiem a potem ta woda myla buzie !!

aha ale jak cos to sol sie nie zmarnuje tzn.. slyszalam ze mozna do noska ja zapuszczac jakby byl zatkany tak ??

do noska sol jest fajna ale taka w sprayu ->Sterimar baby chyba sie to tak zwie :)
 
Ja też przemywałam przegotowaną wodą. Stasiowi niestety ropiały i masowałam mu kanaliki i zapuszczałam też kropelki. Obyło się bez zabiegu, ale synek koleżanki tego nie uniknął.
 
reklama
laseczki mam taka kwestie /zwlaszcza do mam ktore czytaly jezyk niemowlat/ jak wy widzicie kwestie tego jej "latwego planu" ?? chodzi mi o to ze dla mnie zawsze oczywiste bylo ze dziecko spi ... potem sie budzi ... troche pobuszuje, nastepnie zjada conieco i znowu spi ... a tam jest napisane ze najpierw karmienie potem aktywnosc i na koniec sen ... no i ja teraz nie wiem jak to ugryzc ...
 
Do góry