reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pary polsko zagraniczne mieszkajace za granica

Dołączył(a)
17 Październik 2009
Postów
9
Miasto
Coventry UK
Witam,
mieszkam w UK, z moim J. staramy sie o dzidziusia od 7 miesiecy i mam nadzieje ze niedługo się uda i zobaczymy 2 kreseczki.
Tak sie zastanawiam, czy można miec 2 paszporty?
Moj J. jest Kanadyjczykiem i załatwienie paszportu kanadyjskiego w Londynie jest szybkie i łatwiejsze niz polskiego. Mozna zrobic kanadyjski i pojechac na nim do polski i tam wyrobic paszport polski?
Bylabym wdzieczna za odpowiedz, jako ze moja kolezanka sie spodziewa i takze chcialaby to wiedziec :)

pozdrawiam
 
reklama
witam, ja tez mieszkam w uk, moj M jest hindusem i zalatwiamy polski paszport dla naszego Kevinka, z tego co mi wiadomo to mozna miec tylko jedno obywatelstwo ale nie jestem pewna .w twoim przypadku wybralabym kanadyjski:-)
i zycze powodzenie w staraniach o dzidzie..mi sie udalo za pierwszym podejscie ale to pewnie dlatego ze nie wiezylam ze sie tak szybko uda i myslalam ze potrwa to kilka miesiecy a tu masz..:-)planowalam dzidzie na kwiecien-czerwiec a udalo sie na styczen:-Dpowodzenia
 
Hej, my mamy paszport angielski, chociaz z tego co wiem, to moglabym wyrobic tez polski, choc ja nie bardzo widze w tym sens... Z tego co sie orientuje, musisz miec pierwsze numer pesel, ktory zalatwiasz w Polsce, zameldowanie polskie dla dziecka, i dopiero wtedy mozna sie starac... Ale na 100% nie wiem, bo nie probowalismy... Na angielskim paszporcie moja mala pojedzie w te same miejsca co na polskim, a moze nawet bedzie jej latwiej...
 
do wyrobienia paszportu wystarczy akt angielski z tym ze jest to paszport jednoroczny, dopiero pozniej na podstawie tego paszportu po roku wydaja 5 letni i wtedy trzeba polski ale to juz mozna sobie zalatwic pozniej i nie ma zadnych problemow
 
Dziękuje Wam za odpowiedz, :)
Madzia gratuluje z narodzin synka :) mam nadzieje ze niedlugo ja tez zobacze 2 kreseczki i pojawi sie dzidzia w naszym zyciu :) chociaz czas mija a tu nic :(

mójJ. ma dwa paszporty, zameldowanie i obywatelstwo kanadyjskie, ale dostal tez paszport z Malty, bo stamtąd są jego rodzice.

Dlatego się zastanawiam czy my tak samo możemy czy Polska ma inne zasady?
Możemy wyrobić paszport Polski, zameldować dzidzie w Polsce ale zrobić jej dodatkowo paszport kanadyjski?
 
Hej dziewczyny:-)
Witam was dziewczyny, Ja ze swoim A. pobraliśmy się w UK no i teraz jesteśmy na etapie starań o rezydenty, troszke to trwało ale jak dla mnie to warto czekać.Mój mąż jest Kurdem więc on nie ma paszportu ani nic kiedy tutaj przyjechał więc mieliśmy dość dużo przeszkud na samym początku.Teraz jest już nam dużo łatwiej, mój ma rezydenta i teraz czas na mnie a potem chcemy zacząć starać się o maleństwo mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
madziaaa gratuluje syneczka,mały jest śliczny :-):-):-)
werica powodzenia w staraniach ,trzymam kciuki za was :-):-):-)
 
do wyrobienia paszportu wystarczy akt angielski z tym ze jest to paszport jednoroczny, dopiero pozniej na podstawie tego paszportu po roku wydaja 5 letni i wtedy trzeba polski ale to juz mozna sobie zalatwic pozniej i nie ma zadnych problemow
Masz racje, ja sie troche pomylilam... Wydadza paszport na rok bez niczego, ale pesel i zameldowanie w Polsce i tak bedzie potrzebne... A dwa paszporty jak juz pisalam mozna wyrobic...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
fajnie ze mozna miec 2 paszporty ale my raczej indyjskiego i tak nie bedziemy robic bo nie ma sensu i zycia nie ulatwia:-)
i dziekuje za gratulacje:-) wam tez napewno sie uda dziewczyny, ale nie mozna za duzo o tym myslec bo wtedy zazwyczaj to dluzej trwa,pozdrawiam i trzymam kciuki
 
Witam dziewczyny :-)
Ja dzisiaj byłam na skromnym weselu znajomych,było fajnie,uśmiałam się po pachy :-) oczywiście znajoma też wyszła za Kurda,więc było wesoło my po swojemu oni po swojemu a czasem po angielsku :-):-):-)
A jak wam mija sobotni dzień ?? :-):-)
 
reklama
moj sobotni wieczor...hmmm...nie roznil sie niczym od poprzedniego oprocz tego ze musialam po raz pierwszy umyc malego sama i bylismy pierwszy raz na spacerku bo pogoda byla ladna a dzis juz nie poszlismy bo pada :-(.fajnie ze spedzilas mily wieczor na weselu, a powiedz mi jak wygladalo zalatwianie malzenstwa twego tu w uk...my tez planujemy wiec chcialabym wiedziec jak to sie zalatwia..wiem ze trzeba zgode home office ale nic poza tym
 
Do góry