reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie

anecznik

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2009
Postów
2 487
Miasto
Legnica
Proponuję tu wpisywać wszystko czego dowiedzieliśmy się od lekarzy lub z innych sprawdzonych źródeł na temat leków jakie możemy brać. Informacje te bowiem giną w głównym wątku :-(

Gdyby któraś z Was mogła napisać co możemy brać podczas przeziębienia?? :-)
 
reklama
anecznik napewno wszystkie domowe sposoby np. syrop z cebuli, ale mnie osobiscie już dwa razy pomógł syrop dla kobiet w ciąży o nazwie *spam*, jak spytasz w aptece to będą wiedzieli, sek w tym,ze nie można go przechowywać powyżej 7dni, bo nie ma konserwantów czy czegoś tam i ma krótki termin spożycia:-):-)
 
ja kilka dni temu też sie ratowałam domowymi sposobami herbatka z sokiem malinowym lub z cytrynką i łóżeczko, na ból głowy Apap
 
Ja zakupiłam na kaszel syrop stodal - wyczytałam w gazetce M jak Mama, ze mozna go brać bo jest homeopatyczny
 
Ja zakupiłam na kaszel syrop stodal - wyczytałam w gazetce M jak Mama, ze mozna go brać bo jest homeopatyczny

Też czytałam o tym w M jak Mama a ot to kilka innych rad z tej gazety:

- Na gorączkę:
Paracetamol
- Na katar:
"Do garnka z gotującą się wodą dodaj łyżkę majeranku i łyżkę
sody. Gotuj wywar przez 15 minut i usiądź w pobliżu. Taką
aromatyczną kurację powtarzaj trzy razy dziennie."
- Ból gardła:
Strepsils z miodem i cytryną, Cholinex, areozol Tantum Verde
lub Angin Heel
- Na kaszel:
Syrop z cebuli i czosnku, a w aptece można kupić bezpieczny
syrop prawoślazowy.
- Na przeziębienie:
*spam* - syrop przeznaczony dla kobiet ciężarnych.
Rutinoscorbin.

A i ze wszystkimi objawami przeziębienia itp idąc do lekarza idziemy do tego pierwszego kontaktu, a nie do ginekologa.

Chyba to co najważniejsze przepisałam :-)
 
Ostatnia edycja:
ja w zeszłym tygodniu miałam infekcję górnych dróg oddechowych i na kaszel dostałam Stodal, a na gardło i katar Bioparox, chyba już któraś z Was pisała o tych lekach.
a tak oczywiście dużo cytryny, sok z malin, syrop z cebuli.
przy katarze do nawilżenia śluzówki można wodę morską lub sól fizjologiczną stosować
 
w czasie przeziębienia oprócz Bioparox'u i witaminy C przypisała mi lekarka jeszcze na kaszel syrop prawoślazowy

edit: cholinexu podobno absolutnie nie wolno w ciąży, bo zawiera szkodliwe salicylany! a rutinoscorbin tylko dla kobiet, którym nie zagrażają skurcze..
 
Ostatnia edycja:
reklama
po wczorajszej wizycie u lekarza - pojechałam z okropnym bólem gardła i zatkanym nosem
- do płukania gardła - tantum verde
- vit c
- tabletki czosnkowe - ale w aptece powiedziała mi ze lepiej czosnek z miodem i mlekiem niz te tabletki
- do nosa - woda morska lub sól fizjologiczna
pozatym leżeć i sie wygrzać:-)
 
Do góry