reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zerówka

alinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
436
Miasto
Kruszewnia
Cześć,
mam pare pytań odnoście zerówki... mam nadzieje że doświadczone mamy mi coś doradzą:)
Jak jest z zapisami do zerówki, córka nie chodziła do przedszkola, a wiem że zerówki są przy przedszkolach i szkołach, i tu pytanie czy do zerówki przy przedszkolu mają pierwszeństwo dzieci które uczęszczały do tego przedszkola, zerówki przy szkole troche się boje, mała jest dość gapowata, a starsze dzieci wiadomo brykają;)
Kiedy mniej więcej są zapisy, czy tak jak do przedszkola ok kwietnia czy jakoś inaczej.
No i w jakich godzinach odbywają się zajęcia, bo niewiem jak to pójdzie u mnie organizacyjnie.
Pozdrawiam serdecznie i dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi:happy2:
 
reklama
Witaj
U nas wygląda to następująco do przedszkola maja obowiązek przyjąć wszystkie 6 latki które się zgłoszą z rejonu, jak nie ma miejsca w grupie dają do młodszej o ile są wolne miejsca. Zapisy w kwietniu jak do przedszkola jeżeli chodzi o szkolne zerówki to każda szkoła ustala sobie termin, musisz zadzwonić i podpytać.
Zajęcia trwają od 9-12 Acha wiem jeszcze że może decydować kolejnośc zgłoszeń także najlepiej to zrobićw pierwszy dzień zapisów
Pozdrowienia i powodzenia:-)
 
Dzięki wielkie za odpowiedz:)
Te godziny takie sobie, będzie problem z dostarczaniem młodej, ale jak obowiązkowe to cóż zrobić.
Muszę podzwonić i popytać.
 
Cześć,
mam pare pytań odnoście zerówki... mam nadzieje że doświadczone mamy mi coś doradzą:)
Jak jest z zapisami do zerówki, córka nie chodziła do przedszkola, a wiem że zerówki są przy przedszkolach i szkołach, i tu pytanie czy do zerówki przy przedszkolu mają pierwszeństwo dzieci które uczęszczały do tego przedszkola, zerówki przy szkole troche się boje, mała jest dość gapowata, a starsze dzieci wiadomo brykają;)
Kiedy mniej więcej są zapisy, czy tak jak do przedszkola ok kwietnia czy jakoś inaczej.
No i w jakich godzinach odbywają się zajęcia, bo niewiem jak to pójdzie u mnie organizacyjnie.
Pozdrawiam serdecznie i dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi:happy2:

Witaj:)nie wiem czy może moja rada będzie dobra ale może jednak dla kogoś się przyda powiem Ci że ja trochę późno zabrałam się za załatwianie danej zerówki dla mojego dziecka gdyż sama nie wiedzialam co jak gdzie i kiedy gdyż od roku tu w danej miejscowości sojej mieszkam a niestety nie mam tu znajomych którzy mają z tym tematem doczynienia ale najważniejsze że trafłam na bardzo wyrozumiałą panią dyrektor danej zerówki i moj syn został przyjęty a z tego co się dowiedziałam to trzabylo by abym dany list o przyjęcie dziecka przysłała czy nawet przyniosla w marcu aż do końca kwietnia a ja dopiero poszłam koło czerwca ale cóż jak ma się pierwsze dziecko to człowiek sam nic nie wie ale najważniejsze że jest załatwiona ta zerówka.A co do godzin to juz różnie bywa np.moje dziecko będzie od tej 08.00 rano az do 15 .00 przebywać w danej zerówce a też była możliwoś innej godziny do 13.00 a co do różnych takich problemów to nie masz czym się martwić róże są dzieci .. uważam że twoje dziecko poradzi sobie znakomicie w zerówce wiadomo ze z początku różnie to bywa .. ale z czasem dziecko się oswoii i przyzwyczaji i nwet może będzie bardziej rozwinięte wiec nie msz czym sie martwić głowa do góry.
 
Hej
Napisałaś że Twoje dziecko jest dość "gapowatę" :) więc chcę Ci opowiedzieć jak było z moją córką Zuzią jak poszla pierwszy raz do przedszkola mając 4 lata. Ogólnie to moja córka od urodzenia w domu jest grzeczna, nie urwisuje, nie biega,jest nieśmiała ... długo by wymieniac wlaśnie jak to określiłaś jest taka gapowata. Jak poszła do przedszkola to miałam duszę na ramieniu jak ona sobie tam poradzi? Byłam pewna że te dzieci ją zmiotą zakrzyczą i Bóg wie co jeszcze. Wyobraź sobie że po dwóch tygodniach to ja byłam na dywaniku u pani przedszkolanki :) Poszłam a pani mi mówi że Zuzia jest takim wodzirejem wśród dziewczynek i to ona wyznacza reguły w co mają się bawić itp:) A wszystkie dziewczynki chodzą za nią jak za matką kwoką :) Jak ja to usłyszałam to myślałam że z krzesła spadnę :) Najpierw zaczęłam przekonywać że pani się pewnie pomyliła i mówi o innym dziecku. Tragifarsa :) Piszę to abyś nie zadręczała się tym jak i czy twoje dziecko zaklimatyzuje się w zerówce bo na pewno wszystko będzie dobrze a towarzystwo rówieśników może ją nawet trochę ośmieli
A i jeszcze zapomniałam dodać że moje przedszkole to taka prowizorka tzn oddział przyszkolny
Coś tak jak zerówka przy szkole bo do przedszkola wchodzą normalnie korytarzem szkolnym a i wc mają razem z dzieciakami szkolnymi więc wiesz 4 latek rzucony na głęboką wodę, ale było wszystko OK
Pozdrawiam cieplutko
 
Ostatnia edycja:
Moja córcia ma 5 lat i w tym roku postanowiliśmy zapisać ją do przedszkola do grupy 5 latków.Wyszedł przepis ,że dzieci zarówno 6 jak i 5 letnie mają zostać przyjęte do przedszkola do grupy przygotowawczej.Jula jest z rocznika kiedy do pierwszej klasy może iść jako 6 lub 7 latek- decyzja należy do nas,ale zanim pójdzie do szkoły musi mieć rok przygotowania przedszkolnego.Mieszkam w małej miejscowości do grupy przygotowawczej zapisy trwały do końca marca- tak jak i do przedszkola.W związku z tym,że jest sporo dzieci więc utworzono w przedszkolu grupę 5 latków- 5 godzinną bez wyżywienia.Dzieci dostały wykaz potrzebnych rzeczy i od września zaczynają przedszkole.
 
reklama
Nie martwcie się mamuśki :) waarto wysłać dziecko do zerówki :) szybko się tam zaadoptuje :) tak że nie ma co :) Moje dziecko się cieszyło jak szło do zerówki :) i szczęśliwe wracało i zapartym tchem opowiadało co się działo :D
 
Do góry