reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nadżerka po porodzie

A

Alexandra27

Gość
pyt.1) czy nadżerka może opóźniać okres? nie wiem jak duża ją mam, bo czekam na wyniki cytoogii a jak zapytalam lekarza,zeby mi tak mniej wiecej powiedział, czy jest spora, to odpowiedział, że "jest to nie ważne" (bez komentarza).
pyt. 2) gdy dostałyście pierwszy okres po porodzie, to kiedy nastąpił następny? bardzo prosze o odp.
 
reklama
Nadżerka nie ma nic wspólnego z okresem...Ale pierwsze cykle po porodzie mogą być nieregularne zwłaszcza jak jeszcze karmisz. Ja pierwszą miesiączkę dostałam jeszcze w trakcie karmienia piersią, potem dopiero po dwóch miesiącach, potem po półtora miesiąca i dopiero w 3 czy 4 cyklu wszystko się uregulowało.
 
bo chodzi mi o to,ze 7 tyg po porodzie dostalam okres,minal po 6 dniach ale uplawy caly czas sie utrzymuja,lekarz stwierdzil nazdereke,pozniej raz z mezem odbylam stosunek z zabezpieczeniem-prezerwatywa,jak wczesniej wspomnialam,nie pekla i nie zsunela sie.prezerwatywe mial zalozona od samego poczatku,do wytrysku doszlo poza moim cialem,a drugiego okresu (po porodzie )dalej nie mam.dodam,ze nie karmie piersia.nie wiem skad obawy,ze jestem w ciazy..po uplawach nie moge stwierdzicc czy mialam dni plodne,bo wilgotnosc czuje caly czas,do tego -od tygodnia mam nabrzmiale piersi.nie wyobrazam sobie teraz kolejnego dziecka.od tamtego stosunku nie pozwolilam sobie na jakiekolwiek zblizenie-jakas blokada psychiczna.prosze napiszcie co o tym wszystkim sadziecie?boje sie zrobic test...chyba sie zalamie.
 
od pierwszego dnia okresu mija dzis 30 dni,moze to przez ten stres,nie wiem.zachowuje sie jak jakas wystraszona nastolatka,a dodam,ze jestem grubo po 20-ce.
 
od tygodnia mam nabrzmiale piersi.nie wyobrazam sobie teraz kolejnego dziecka.od tamtego stosunku nie pozwolilam sobie na jakiekolwiek zblizenie-jakas blokada psychiczna.prosze napiszcie co o tym wszystkim sadziecie?boje sie zrobic test...chyba sie zalamie.

tootsi a to Twój post. Przekopiowałam go z innego wątku.

Nikt Ci nie powie na tym forum,cczy jestes w ciazy,bo te objawy moga przewidywac miesiaczke, a cykl moze byc wydluzony przez stres,jakies zapalenie,ponoc nawet przez zla diete jak gdzies wczesniej przeczytalam.Najwiarygodniejszy bedzie test albo badanie krwi.Zycze powodzenia!

Tak ładnie radziłaś koleżance :tak: Dlaczego sama nie zrobisz testu? Będziesz miała jasność sytuacji i przestaniesz się zadręczać.

Również życzę powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
bo gdy sytuacja dotyczy nagle mnie, to o wszystkich objawach ciazy i nadchodzacej miesiaczce sie zapomina,wszystko dla mnie moze byc objawem ciazy.najlipiej niestety radzic komus zrobic test niz samemu zmusic sie i go wykonac.z dnia na dzien bardziej dopada mnie jakas paranoja.czasami dobrze podniesc kogos na duchu- to do kolezanki powyzej :-)
 
bo gdy sytuacja dotyczy nagle mnie, to o wszystkich objawach ciazy i nadchodzacej miesiaczce sie zapomina,wszystko dla mnie moze byc objawem ciazy.najlipiej niestety radzic komus zrobic test niz samemu zmusic sie i go wykonac.z dnia na dzien bardziej dopada mnie jakas paranoja.czasami dobrze podniesc kogos na duchu- to do kolezanki powyzej :-)

Ale po co czekać z testem.... przecież nawet jak jesteś w ciąży ( co jest raczej mało prawdopodobne ) to nie zrobienie testu nie zlikwiduje Twoich obaw, a tylko jeszcze bardziej nakręci .... więc do dzieła :tak: nie ma na co czekać.
 
mąż zaraz wróci z pracy, kazalam mu kupic w aptece...postraram sie zdobyc na odwagę i zrobic...zobaczymy.najbardziej na tym forum zalezalo mi znalezx odpowiedz na pytanie,,czy nie karmiac juz piersia i bedac po pierwszej miesiaczce mozna dostac kolejny okres pozniej niz 30 dni (od tej pierwszej).
 
reklama
mąż zaraz wróci z pracy, kazalam mu kupic w aptece...postraram sie zdobyc na odwagę i zrobic...zobaczymy.najbardziej na tym forum zalezalo mi znalezx odpowiedz na pytanie,,czy nie karmiac juz piersia i bedac po pierwszej miesiaczce mozna dostac kolejny okres pozniej niz 30 dni (od tej pierwszej).

Nikt Ci nie udzieli odpowiedzi na takie pytanie :no: bo każdy organizm jest inny. I to zupełnie indywidualna sprawa. Jedna kobieta dostaje miesiączke od razu po porodzie, inna musi na nią czekać dłużej, u jednej są od razu regularne u inne nie..... zrób test i będziesz spokojna, a potem wybierz sie do lakarza i jego o wszystko zapytaj. On powoinnin Ci udzielić odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Powodzenia!
 
Do góry