reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie - co planujecie?

Mam takie pytanie co polecacie tabletki czy plaster.
Na razie nie chce miec drugiego dziecka, troche sie boje po moich komplikacjach po porodzie i jeszcze mam konflikt.
Zastanawiam sie wlasnie dlatego na jakims sposobami
ja używam plastrów ale dopiero pierwszy miesiąc i mam nadzieje że będą skuteczne ;-) , dużym plusem jest to że przyklejam sobie jeden i zapominam o nim na tydzień :-D
 
reklama
Ania mi się strasznie plastry brudziły dookoła ale może dlatego, ze ja się mocno pocę. W każdym razie mialam problem gdzie nakleić żeby za mocno ciuchy nie obcierały ale i żeby nie bylo widać, bo wstyd.
No i libido mi spało do 0 ale ja i tabletek nie za bardzo moglam brać.
Opisz wrażenia, ciekawa jestem
 
a gdzie ten plaster mozna przykleic i jaka mniej wiecej cena jest jego.
oprócz tego co pisała Ania można jeszcze na plecach (najlepiej na łopatce). Ja kupowałam dawno, bo 3 lata temu i wtedy płaciłam 70 zł za miesiąc. Teraz na pewno jest taniej
 
U mnie jest trochę inaczej.
Gumki odpadają ( jak na razie ich używamy) bo mała z tego przyjemność. Zresztą same wiecie... Przerywany nie wchodzi w grę...
Biorąc pigułki wyszedł z tego mój synuś ;-) Więc im nie ufam, zresztą plastrom też nie ufam.
Spirali się boję zakładać (czytałam, że się wrasta i nie zawsze się przyjmuje, uczulenia i takie tam).
Myślałam już nawet o sterylizacji (to chyba to samo co podwiązanie jajników), bo dzieci już nie planuję.
Wiecie coś na temat sterylizacji??
 
W Pl jest nielegalna. I pamietaj ze teraz planowac dzieci nie musisz ale za pare lat mozesz zmienic zdanie. Nawet wpadka za kilka lat moze byc najlepsza rzecza jaka Cie spotka ;) A sterylizacja jest nieodwracalna.
 
Dziunka ma rację. Zastanów się, bo to jest nieodwracalne. I chyba nie jest korzystne dla organizmu. My póki co nadal metody naturalne i stosunek przerywany. Po tabletkach miałam takie zawroty głowy, że nie byłam w stanie nic robić.
 
a my po porodzi będziemy starać się o drugie maleństwo..
haha :-D
co do antykoncepcji ,.. zawsze woleliśmy "bez" :-p

hehehe...
też miałam taki plan :)
właściwie teraz bardziej niż względy finansowe i to czy dałabym radę (nie mamy w Wawie żadnej rodziny do pomocy) przeraża mnie to, że trzeba by kupić wózek dla bliźniaków chyba jakiś :-D

a póki co działa przysłowiowa "szklanka wody" - mała budzi się po 3 razy w nocy, jestem skonana i nic mi się nie chce :-p
 
reklama
Dziunka ma rację. Zastanów się, bo to jest nieodwracalne. I chyba nie jest korzystne dla organizmu. My póki co nadal metody naturalne i stosunek przerywany. Po tabletkach miałam takie zawroty głowy, że nie byłam w stanie nic robić.

natalunia i dziunka24. U mnie wcale nie miało być dzieci, cieszę się że stało się tak iż zaszłam w ciążę (biorąc tabletki antykoncepcyjne he he).
Jeśli chodzi o powiększenie rodziny to zdania na ten temat nie zmienie :-) Szkoda, że sterylizacja jest nie legalna :-( To w takim bądź razie co będzie dobrą metodą? Spirala? Miał już któraś założoną i jak to cenowo wygląda mniej więcej?
Pozdrawiam serdecznie w połowie tygodnia ;-)
 
Do góry