reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bydgoskie przedszkola

Madziara

Sierpniowa mama'07
Dołączył(a)
29 Grudzień 2006
Postów
1 848
Miasto
Bydgoszcz
Zakładam wątek w którym będziemy pisać o przedszkolach do których chodzą nasze dzieci a także, do których chciałybyśmy je posłać. Oprócz nazwy i adresu zachęcam do opisu naszych wrażeń, dlaczego akurat to przedszkole, jakie są zalety a jakie wady.
 
reklama
Mam nadzieję, że będę mogła się z Wami podzielić pozytywnymi wrażeniami, jak już Iguś od września pójdzie do przedszkola Elf w Fordonie. W ofercie przedszkola wymienia się organizowanie urodzin,wszelkiego rodzaju okazjonalne paczki,umuzykalnianie, gotowanie, naukę angielskiego i czwartkowy stół szwedzki dla dzieci :tak: jeśli chodzi o wystrój to standardowy przedszkolny, przyzwoity. Miła dyrekcja.
pozostaje mi tylko czekać na wrażenia mojego synusia. Mamy jeszcze dobre 7 mcy:tak:
 
Elf jest fajny, jedyne co na minus było po zmianie przedszkola u córci to ilość zabawek, niby w tym obecnym "Pod Akacjami" jest więcej, ale nie ma tortu z okazji urodzin, który był w "Elfie".
Tak więc w każdym cos się znajdzie, ale Martynki zdaniem oba w/w są fajne i ja też nie narzekam tylko POLECAM :-)
Panie były miłe, ale slyszałam że były zmiany personelu.
"Pod Akacjami" wliczone w opłate są:
W ramach tzw. opłaty stałej
rytmika (1x/ tyg.)
logopeda (1x/ tyg.)
teatrzyki ( 1x/ m-c)
koncerty filharmoników ( 1x/ m-c)
bale (styczeń- luty)
festyn rodzinny (maj)
Zajęcia dodatkowe:
j. angielski
taniec nowoczesny (2x/ tyg.)
szkoła rozwoju pamięci (2x/ tyg.)
gimnastyka korekcyjna (2x/ tyg.)
 
Ostatnia edycja:
Iza napisz coś więcej, jakie są zajęcia w ofercie, jakie podejście pań itp.

Moje dwie starsze córy chodziły do przedszkola niepublicznego Jagódka. Byłam bardzo zadowolona i gdyby nie fakt, że się przeprowadziliśmy i nie chciałam dojeżdżac to pewnie dalej byśmy chodzili do tego przedszkola. Z tego co pamiętam to z zajęć wliczonych w czesne: rytmika, angielski 3x w tyg., co miesiąc teatrzyk i koncert muzyków z filharmonii. Dodoatkowo był taniec, plastyczne, gra na instrumencie, zaj. komputerowe, zajecia z gimn. korekcyjnej, zaj. logopedyczne. Z tego co wiem teraz oferta jest rozbudowana. Poza tym diagnostyka logopedyczna i ocena wad postawy, współpraca z poradnią psychologiczną. Na każdą grupę sa dwie panie + jedna pani pomagająca. Zawsze z okazji Świąt i Dnia dziecka bardzo fajne paczki, do tego dwa razy w roku festyn z udziałem rodziców i zajęcia otwarte dla rodziców w grupach. Oceniam to przedszkole na 6.

Obecnie Monika chodzi do przedszkola "Puchatek". Z zajęć w czesnym: logorytmika, rytmika, tańce. Dodatkowo płatne: angielski, komputery. Mam dużo zastrzeżeń typu: jedna pani w grupie (tylko w maluchach są 2), bardzo wczesna pora podawania obiadu (12:30). Dodatkowo mając porównanie z poprzednim przedszkolem brakuje mi tu wspólnych spotkań przed świętami i robienie np. dekoracji, wszelkie przedstawienia sa trochę niedopracowane. Plusem może być to, że bardzo dobrze można się dogadać z panią dyrektor. Ogólnie dałabym ocenę 4.
 
Witam, wszystkie mamusie :-)
Jestem mamą 2-letniego Kuby który od września idzie do przedszola. Jesteśmy zapisani do "Źródełka" na bartodziejach ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tego przedszkola.
Może któreś z Waszych dzieciaczków chodzi lub chodziło to tego przedszkola :confused:
Jak tak to podzielcie się opiniami :tak:
miłego poniedziałku :-D
 
Na temat Muchomorka nic nie wiem, natomiast do Źródełka chodzi córka sąsiadki i jest zadowolna :tak:

Czy któraś z Was wie, kiedy ruszają internetowe zapisy do przedszkoli publicznych w Bydgoszczy i na jakiej stronie one będą :confused: Wiem, że mają się odbyć w marcu, ale przeszukiwałam Internet i nie znalazłam żadnej informacji na temat rekrutacji na rok 2010/2011.
 
Ostatnia edycja:
witam;)
do elfa chodził mj starszy syn
fajne były właśnie urodziny dzieci z danego miesiąca,
jest kuchcikowo gdzie dzieci aczki uczą się pichcenia
często gości teatrzyk
ogólnie Samuel był zadodolonym przedszkolakiem :)

mój młodszy synek idzie jednak od września do Bajki
to przedszkole w sąsiedztwie elfa
pójdzie tam ponieważ mnie mimo wszystko bardziej podoba się program Bajki
mam nadzieję że będzie ok
 
Witam:-)
Ja już 1,5 roku czekam na miejsce w przeczkolu na szwederowie ul.Zapolska.Czy tak jest we wszystkich żłobkach w Bydgoszczy?MASAKRA:-(
 
reklama
Na temat Muchomorka nic nie wiem, natomiast do Źródełka chodzi córka sąsiadki i jest zadowolna :tak:

Czy któraś z Was wie, kiedy ruszają internetowe zapisy do przedszkoli publicznych w Bydgoszczy i na jakiej stronie one będą :confused: Wiem, że mają się odbyć w marcu, ale przeszukiwałam Internet i nie znalazłam żadnej informacji na temat rekrutacji na rok 2010/2011.

Kasiad, jeszcze nic nie wiadomo. W moim przedszkolu jest karteczka,że powiadomią bezzwłocznie po
uzyskaniu informacji o rozpoczętym naborze do przedszkoli publicznych
gminy Bydgoszcz.
 
Do góry