reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Lila001, trzymam kciuki Ty tez mysl pozytywnie! A mozna zapytac w jakim kraju jestes? Ja jestem w Anglii, troche sie martwie bo nasluchalam sie ze tutaj nie przywiazuja tak bardzo wagi do wczesnej ciazy jak w Polsce, bo "wszystko sie jeszcze moze zdarzyc" ale mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok, a w razie problemow zawsze moge isc do polskiej kliniki (mam nadzieje, ze nie bedzie trzeba).

Dziewczynki u mnie samopoczucie ciagle takie samo, procz nabrzmialych piersi (przeszkadzaja mi w spaniu, a jak wstaje z lozka to bolą takie sa ciezkie), to nie zauwazylam zadnych objawow, z jednej strony sie ciesze ze mnie nic nie meczy, z drugiej martwie o fasolke, czy na pewno wszystko ok - ale to chyba normalne takie martwienie sie, co? :)

Wczoraj "macalam" brzuszek (na leżąco) i na dole po lewej stronie jest taki dziwnie twardy, moge pod palcami wyczuc takie jakby zgrubienie od lewej do prawie srodka, ale po prawej juz normalny.. czy tak powinno byc?
 
reklama
Staram sie myslec pozytywnie i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, a ja jestem we Wloszech i tu takie samo podejscie do wczesnej ciazy jak u ciebie narazie sie ciesze ze od rana wszystko w porzadku i staram sie jak najwiecej odpoczywac tak jak mi polski lekarz zalecil. A co do brzuszka Elzu to chyba normalne u mnie jest tez twardy ale po calosci, wczesniej pisalam na forum glownym i dziewczyny mowily ze tez tak mialy pytalam sie tez o to wrzesniowek i dziewczyny mialy podobnie wiec mysle ze nie masz sie czym martwic:-). A obiawy u kazdego sa inne niektore dziewczyny nic nie odczuwaja inne mecza sie ciagle z mdlosciami kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje wiec glowa do gory:-)
 
Cześć dziewczyny!!! Miło się czyta, ze wszystkie dobrze się czujecie. U mnie też bez większych zmian. Też odczuwam że moje piersi zrobiły się większe, jakby cięższe i bolące, sutki jakby większe i bardziej wrażliwe. Nie jest to dla mnie większy problem, bo przed ciążą przed każdym okresem bolały mnie piersi... Teraz to o wiele słodszy ból :))))

 
Kochane koleżanki zastanawia mnie jeden temat... Mianowicie picie kawy w ciąży...? Czytałam troszke w internecie i wszędzie piszą co innego. Ja piję 1 słabą kawę z mlekiem dziennie czy to nie zaszkodzi mojemu Maleństwu? Czy moze lepiej odstawić kawę? Rozwiejcie moje wątpliwości :*



 
Moim zdaniem jedna slaba kawka jeszcze na dodatek z mlekiem nie zaszkodzi wiec nie masz sie czym obawiac slyszalam tez ze herbata jest bardziej nie zdrowa niz kawa z powodu zawartosci teiny dlatego powinno sie ja ograniczyc w ciazy. Przypuszcza się np., że zawarte w zielonej herbaie substancje aktywne hamują wzrost komórek, a zatem mogą źle wpływać na rozwój płodu. Natomiast czarna herbata silnie pobudza system nerwowy i ma właściwości zapierające, może więc nasilić zaparcia często trapiące kobiety w ciąży. Ja mysle ze wszystko powinno sie jesc i pic z umiarem w rasadnych ilosciach wtedy napewno nie zaszkodzi wiec jedna kawka dziennie nie wplynie na twoje malenstwo.
 
Paulinka109 znalazlam jeszcze ciekawy artykul o spozywaniu kawy w czasie ciazy i dozwolonej ilosci kofeiny http://www.prywatnezdrowie.pl/artykuly/ciaza-i-macierzynstwo/kawa-w-ciazy/ to napewno powinno rozwiac twoje watpliwosci tak do konca :-)
 
A propos tego co pisałyście o traktowaniu wczesnej ciąży w Anglii czy we Włoszech... Ja się z tym zgadzam. Osobiście też nie widzę potrzeby pędzenia do lekarza jak tylko test pokaże dwie kreski, jeśli nic się nie dzieje. Poza jedną: jeśli tego nie zrobię, nie wypłacą mi becikowego. Ja bym wolała zaczekać do 12 tygodnia z pierwszą wizytą.
 
reklama
Do góry