reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany Na Skorze

dzieki e-stera, niestety u nas nie tak latwo dostac sie do pediatry :( ale bede probowac pzredrzec sie przez guzik wiedzacego health visitor....
 
reklama
Miałam podobny problem i przez parę miesięcy mały był na Nutramigenie( dopóki nie odmówił przyjmowania- wyjątkowe ohydztwo). A co do kosmetyków to stosowałam głównie kremy hippa, wyjatkowo łagodnie dziecko na nie reagowało. Teraz można zamawiać tego typu produkty na dodomku.pl, zawsze to jakies ułatwienie
 
Ja mam taki sam problem jak Antos26 czyli od 3 tygodni kacper najpierw mial chrosteczki na twrzy glowce i brzuszku niby od oliwki. Odstawilam oliwke Johnsona i kapie w Oliatum ale tez przestalam jesc produkty mleczne a z racji tego ze dokarmiam butla to tez przeszlam na nutramiegem. No i rano ma chrostki (nie zawsze ale ma) ale wieczoram juz ladniej wyglada. No i na brwiach i uszkach i glowce porobila sie luszczaca skora odchodzaca platami. Oprucz tego zauwazylam zaczrwienione jaderka. A uzywam chusteczek Johnsona! Wiec moze rzeczywiscie jest to uczulenie na Johnsona??? Jak myslicie??? Ale z drugiej strony wczoraj zjadlam ryz na mleku i dzisiaj rano kacperek byl wysypany wiec juz nie wiem czy to moze skaza???
Jak mieliscie problemy z czyms podobnym to pomozcie. Ja juz kombinuje jak kon pod gore zeby to zeszlo i nic!
 
Słyszałam( bo ja nigdy ich nie używałam),ze kosmetyki Johnsona mogą podrażniać skórę szczególnie tych dziecki, które maja skłonność do alergii. Naprawdę Hipp jest bardzo dobry i delikatny- to mój sprawdzony kosmetyk Może zmiana płynu do prania ubrań by pomogła? Na dodomku.pl można zamówić Jelp- nie pachnie zbyt ładnie ale jest bardzo delikatny
 
Oilatum nam podpasował - moja Córcia ma nie tylk suchą skórę. ale też dodtakowe suche placki po każdej kolejnej reakcji alergicznej na jedzonko. Dodtaowo pediatra zalecila nam Krem Specjalny Emolium. I to naprawdę supr rzecz. Szybko znikają kłopotliwe zmiany.
 
Synek mojej znajomej , która jest w wieku mojej córeczki miał taki sam problem-lekarz polecił jej kosmetyki hippa(można je dostać choćby na wspomnianym dodomku.pl). Generalnie z tego co wiem nie ma już suchej skóry- tylko czasami kiedy woda jest bardziej chlorowana
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanko, czym smarować bużke 7 miesięcznej dziewczynki zimą... Przez te mrozy ma suchą skórę na policzkach, uzywam kremu na mrozy ale ona nie pomagają. w aptece pani dała mi próbkę emolium, ale przeczytalam ze w skladzie ma wode, a od niej na mrozie moga popekać naczynka... Nie wiem co robić:-(
 
A jak jest z dzieciaczkami z bujną fryzurką po kąpieli w oilatum? Umycie szamponem usuwa tłustą warstwę z włosków?
 
zosiczka ja używam emolium już od kilku mcy i jest super, z małą czasem spaceruje po 3h jak jest -5 i nie zauwazyłam zeby jej popękały naczynka. Używam emolium emulsja nie krem, wszystko jest w porządku ze skórką Julii i wyleczyłyśmy dzięki niemu zmiany spowodowane skazą.
 
reklama
Dziewczyny
te wszytskie emolienty mają w skladzie głównie parafinę. To ona tak świetnie natłuszcza i nawilża. Polecam kupno zwyklej ciekłej parafiny w aptece. buteleczka 100ml kosztuje 3zl. Ja już tak kąpię 3 dziecko( 2 alergików) i jest świetny efekt. I oszczędność w kieszeni :)))
 
Do góry