reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

..Gdy dzidziuś płacze.. jak się domyśleć co mu dolega??

S

SugarbabyLove

Gość
Hej dziewczyny zakładam ten wątek głownie z myśla o moim i waszych maluchach. Często jest, że dzieci płaczą a my nie wiemy co im tak naprawde jest.. najedzone, przewinięte a dalej płaczą... właśnie i tu pytanie do was.. Jak rozróżnić rodzaj płaczu i co może on oznaczać.. kolki, bóle brzuszka, gorączka??
Mój mały np od wczoraj marudny jest :baffled:biedny płakusia często bez powodu..:no: i niewiem co mu dolega jakby miał kolki to by miał chyba twardy brzuszek albo?
Prosze o odpowiedzi :-p i rady oczywiście :):-)
 
reklama
To ja gorąco polecam książkę"Język niemowląt" ,napisana przez niezyjącą już pielegniarkę Tracy, zwaną zaklinaczka niemowląt:tak::-). Fantastyczne spojrzenie na dzieciaczka i jego reakcje, wytłumaczenie np. rodzai płaczu itd. Można ściągnąć z netu a jak nie uda się Wam , to mogę wysłać na pocztę.
i jeszcze mam fajną książkę "Uśnij wreszcie" też w pdf. Polecam!!:-)
 
myślę,że z czasem wszystkie nauczymy sie rozróżniać płacz naszych dzieciaczków,bo narazie to dopiero się poznajemy,ale też instynkt nam podpowiada często właśnie o co chodzi naszym maluchom:tak:.Jeśli chodzi o kolkę-to z doświadczenia z kiedyś wiem,że to się da od razu rozpoznać kiedy dzidzia płacze z powodu kolki,bo wtedy ten płacz jest bardzo gwałtowny,żałosny,głośny i jakiś czas trwa,cięzko uspokoić dziecko,robi się czerwone,napina się,prostuje nóżki,jak jest głodny,to tez dość głośno się tego domaga-ale nie jest to aż tak rozpaczliwy płacz,jak przy kolce,no,a jak po prostu nie chce być sam,to tez inaczej płacze-zresztą każda mama sam jakoś to rozpoznaje:tak:. Moj synek jeszczcze jak narazie nie miał kolki,ale wiem np.kiedy pobolewa go brzuszek,wtedy się napina ,pręży,popłakuje i wierci się,udaje mi się na szczęście go utulić wtedy brzuszkiem do mojego ciała-dość ciasno go do siebie przyciskam i kołyszę-wtedy ten brzuszek jest masowany i po chwili słyszę jak odchodza mu gazy i już jest ok.:tak:
 
To ja gorąco polecam książkę"Język niemowląt" ,napisana przez niezyjącą już pielegniarkę Tracy, zwaną zaklinaczka niemowląt:tak::-). Fantastyczne spojrzenie na dzieciaczka i jego reakcje, wytłumaczenie np. rodzai płaczu itd. Można ściągnąć z netu a jak nie uda się Wam , to mogę wysłać na pocztę.
i jeszcze mam fajną książkę "Uśnij wreszcie" też w pdf. Polecam!!:-)
kochanie mogę CIę prosic o tą książeczkę? medayah2@O2.pl
 
To ja gorąco polecam książkę"Język niemowląt" ,napisana przez niezyjącą już pielegniarkę Tracy, zwaną zaklinaczka niemowląt:tak::-). Fantastyczne spojrzenie na dzieciaczka i jego reakcje, wytłumaczenie np. rodzai płaczu itd. Można ściągnąć z netu a jak nie uda się Wam , to mogę wysłać na pocztę.
i jeszcze mam fajną książkę "Uśnij wreszcie" też w pdf. Polecam!!:-)

Izulka mogłabym prosić o przesłanie tej ksiązki???? Byłabym Ci BARDZO BARDZO wdzieczna... ss0507@vp.pl
 
reklama
Do góry