reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odbiór dziecka i pierwsze tygodnie-sprawy ciuszkowe

Ania.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Lipiec 2009
Postów
353
Miasto
Wa
Dziewczyny, mam ogromną prośbę. Napiszcie mi proszę jak w czerwcowy dzionek mam ubrać dziecko gdy będzie odbierane ze szpitala? Jakie ciuszki przygotować na pierwsze tygodnie życia? Czy mają to być głównie body z krótkim rękawkiem ? Czy się nie sprawdzają, ze względu na pępek w początkowym okresie? Nie mam pojęcia jak skompletować garderobę Helenki... :-(Dostałam kilkanaście body z krótkim rękawkiem-super rzecz, ale szwagierka uświadomiła mnie, że ze względu na pępek raczej się nie przydadzą na początku- a jest to mały rozmiar ok.58 cm...Co mam więc kupić? Kaftaniki, pajacyki, śpioszki osobno?
 
reklama
pierwszy raz słyszę że body się nie przydadzą:szok: :-) właśnie ja kupiłam więcej. będzie ciepło więc w domku maleństwo będzie sobie w nich leżeć i skarpeteczkach lub w rampersiku. a na wyjście ze szpitala to body plus pajacyk lub body plus kaftanik ze spodenkami lub body na długi rękaw i śpiochy(jeszcze nie wiem) bo w szpitalu dzidzia też musi w czymś leżeć :-) i na to ewentualnie kocyk lub pielucha (wszystko zależy od pogody) :-) wiem że pajacyki są praktyczniejsze (niż kaftanik) bo nic sie nie podwija :-)

takie moje zdanie :)
 
Ostatnia edycja:
Hej, no ja znowu mam termin na sam koniec czerwca,wiesz wydaje mi sie,ze z dlugim rekawkiem najlepiej ,ale jakies nie grube, nawet gdyby bylo goraco to niewiem czy dla takiego niemowlaczka to dobrze,w pierwszy dzien na swiezym powietrzu z krotkim rekawkiem wyjsc. Zobaczysz sama jak juz bedziesz w szpitalu. A co do bodziaka,a w czyn on przeszkadza,jezeli chodzi o pepuszek,nie sluchaj co ci gadaja jakies bzdury. Wez sie lepiej wyposaz w mleko modifikowane do szpitala dla dziecka,bo nie zawsze mozesz dac rade z karmieniem,a mleko chociaz ci pozwoli spokojnie spedzic ten czas w szpitalu.
 
Najlepiej nie kupuj niczego za dużo. U nas się ukazało że mały malutki i dokupywaliśmy ubranek w rozmiarze 44 i 50 :) Bo w 56 się po prostu topił. na początku chodziliśmy w kaftanikach bo łatwiej odsłonić pępek i ładnie schnie no i łatwiej się ubiera. Nic się nie podwija bo takie małe to się nie rusza prawie wcale. Mi tak było po prostu wygodnie. Ale body bawełniane jest jak najbardziej ok. Bawełna oddycha i pępkowi nie zaszkodzi. Warto kupic body zakąładane kopertowo nie przez główkę. A na wyjście tak jak dziewczyny piszą. Body + pajacyk lub śpiochy i leciutki kocyk no i chyba czapeczka cieniutka.
 
A wy co zabieracie ze sobą do szpitala opróczubranek dla dzieci chodzi mi o nas kobietki bo martwimy się o niemowlaki są najważniejsze a my tez jesteśmy ważne jak spakowaliście waszą torbę do sdzpitala.
 
ja tez jestem za body, przy córce miałam kilka sztuk koszulek i kaftaników ale szlak mnie trafiał jak się one podwijały, teraz zupełnie z nich zrezygnuję, tzn te co mam to zostawię ale nie dokupię żadnego tylko body, a poza tym pępuszek odpada przeważnie w ciągu tygodnia i nie wiem w czym body miało by tu przeszkadzać, moja córka miała od porodu zakładane body i jak dla mnie rewelacja
 
A wy co zabieracie ze sobą do szpitala opróczubranek dla dzieci chodzi mi o nas kobietki bo martwimy się o niemowlaki są najważniejsze a my tez jesteśmy ważne jak spakowaliście waszą torbę do sdzpitala.

To jest lista rzeczy które dobrze jest zabrać akurat do szpitala w którym ja będę rodzić, może się przyda:
dla mamy
- 3 - 4 koszule z dużym pęknięciem wygodnym do karmienia
- szlafrok
- kapcie i klapki pod prysznic
- 2 biustonosze do karmienia lub o 1 rozmiar większe od noszonego dotychczas
- wkładki laktacyjne - pani nie polecała gerbera, bo są dosyć sztywne i na początek maja zbyt mała chłonność, za to ok sa bella, avent, penaten
- podpaski z wkładem wchłaniającym 2-3 opakowania- pani poleca Tena Lady - przydatne zwłaszcza w pierwszej fazie porodu i pierwsze chwile po porodzie
- takie mega wielkie podpaski bella, na opakowaniu jest napisane, ze to dla dzieci PODKŁADY POPORODOWE DLA KOBIET BELLA PO PORODZIE
- majtasy jednorazowe siateczkowe ( broń Boże fliselina) lub bawełniane ale luźne na pupie - pani powiedziała ze 3 szt tych jednorazowych wystarcza bo tylko się je przepłucze i gotowe do noszenia ponownego
- sztućce, kubek, woda mineralna niegazowana
- skarpety z froty lub bawełny bezuciskowe - 2 -3 pary
- odciagac do pokarmu - ręczny, tłokowy, pani polecała avent, medele i lakte - pani tez mowila ze warto sprawdzić czy wszystkie uszczelki dobrze trzymają i czy ma dobry zasys, bo później są kombinacje z uszczelnianiem a to już się nie sprawdza
- przybory toalletowe - w tym tantum rosa cały zestaw
- ręczniki 2-3 szt
- papier toaletowy - bo nigdy nie wiadomo


dla bąbla
- czapeczka - najlepiej nie wiązana bo się dzieci denerwują i nie lubią
- kaftanik lub body - pani mówi ze lepiej kaftanik\
- śpiochy
- skarpetki -- bo dzieci najszybciej marzną w kopytka
- rożek - bo w szpitalu maja mega sfatygowane
- pieluchy jednorazowe - new born
- chusteczki nawilżone
- smoczek

smoczek i chusteczki są w razie w, gdyby dzidzia musiała na lampach z żółtaczka być to monius ma dziecko uspokoić a chusteczki oszczędzić ciągłego wyciągania z inkubatora w celu wymycia pupy.
pani nie poleca niedrapek, a zdecydowanie bardziej nożyczki i obcinanie paznokci
 
Ostatnia edycja:
Ok, dzięki! W takim razie body zostają...są zakładane przez główkę, ale mają takie fajne zakładki po obu stronach, więc wkładanie ich przez główkę właśnie nie powinno być najmniejszym problemem....zobaczymy ;-)
Rozumiem, że skarpetusie zakładamy na śpioszki dodatkowo? No to zaczynam pranie od jutra...pościele , ciuszki itp. A właśnie...prałyście już rożki i te miękkie "obudowy" łóżeczka? Ja je wyprać by ten środek- wypełnienie - się nie sfatygowało? Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi!!!!

Co do wyprawki dla mam, polecają jeszcze nakładki silikonowe na brodawki- w razie czego- i krem na brodawki.
 
Ania. jeśli chodzi o ochraniacz do łóżeczka to ja prałam normalnie w pralce jak resztę ciuszków, suszyłam, później troszkę przeprasowałam bo ma falbanki i nic się z nim nie działo, nadal pozostawał w swoim pierwotnym kształcie, choć też miałam obawy czy się nie zdeformuje
rożek tak samo, jedynie co to każdorazowo wyciągałam tą usztywnianą wkładkę kokosową bo ja miałam rożek ten usztywniany właśnie i przez jakiś czas z tego usztywnienia korzystałam, tzn bardziej mój mąż, pewniej mu było trzymać małą w ten sposób
 
reklama
anecznik chyba przesadziłas z tymi koszulami . Do porodu daja ci koszule szpitalna, a swoja jedna sztuke wystarczy wziasc i tak lezysz tylko 2 doby. A wogole ta liste skad ty dziewczyno wziełas? :baffled:

Napewno podklady higieniczne dostepne w aptece cena ok.3zł;
majteczki poprodowe wg uznania,mozna miec swoje zwykle tylko wziasc wiecej par na zmiane;
ręcznik do twarzy i kapielowy;
wiadomo,ze kapcie i klapeczki do prysznica,albo cos na dno;
sztucce ,szklana,talez itd.
przybory toaletowe codziennego uzytku;
mozesz wziasc sobie tabletki przeciwbole,bo w szpitalu wiadomo jak jest;

a dla dziecka : ubranka,pieluszki,husteczki i rozek
 
Do góry