reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy ciąży ektopowej

ewiiiiiiiiii

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2010
Postów
115
Dziweczynki !Bardzo prosze o pomoc,gdyz odchodzę od zmysłów...
Napiszcie jakie są objawy wczesnej ciąży ektopowej.08.03 miałam ostatnią @,
08 04 dwa testy pozytywne jednak
tego samego dnia lekarz na USG nie stwierdza pecherzyka,mówi ,że jelita są mocno wzdęte co może sugerować ciąze pozamaciczną....wysyła na bete hcg wynik 2005 .Nastepna wizyta 20 kwietnia ...do tego czasu zwariuje !!!!! Czy wynik bety jest dobry???? czy przy ciaży ektopowej powinien byc niższy? Czy to nie ma znaczenia ????
Dodam ,pierszą córke urodziłam 5 lat temu i ciąża zastała stwierdzona na usg w 12-tym dniu !!! u tego samego lekarza...dlaczego wiec teraz ma z tym problem ????
POMÓZCIE!!!!! PROSZE!
 
reklama
Co do objawów to niestety Tobie nie pomogę. Jedynie co mogę napisać to skoro to jest tak "młoda" ciąża to lekarz nie może być na 100 % pewien czy pęcherzyk się odpowiednio roziwnie i czy będzie w nim fasolka. A poza tym piszesz że u tego samego lekarza pierwszą ciążę wykryto w 12 tygdoniu,.... a teraz to na moje oko bylby dopiero najpóźniej jakiś 6/7 tydzień. Więc póki co się nie stresuj i poczekaj na kolejną wizytę, powinna wszystko wyjaśnić. A wynik bety wskazuje na ciążę, ale czy tak jest w każdej ciąży to niestety nie wiem.
 
pierwszą wizytę miałam w 6 tygodniu ciąży i wszystko było widać, tzn pęcherzyk itd, myślę,że ja też bym nie dała rady czekać tak długo i na Twoim miejscu poszłąbym do innego lekarza na dobre usg,żeby wszystko obejrzeć jeszcze raz- będziesz spokojniejsza a to teraz Tobie najważniejsze :)
głowa do góry :))
 
Uważam tak jak poprzedniczka,że powinnaś udać się do innego lekarza...ja nie dałabym rady wytrzymać do 20...
Na pierwszy USG byłam w 7 tygodniu ciąży i mogliśmy wówczas oglądać bijące serduszko naszego synka...
 
Ja pierwsze USG oczywiscie przezpochwowe miałam dokładnie w 6 tyg i 1 dniu ciąży i już było widać pęcherzyk i bijące serduszko.Natomiast moja szwagierka miała USG według wyliczeń z OM też w 6 tyg i pęcherzyka jeszcze nie było,okazało się po następnym USG za tydzień że to był dopiero wtedy 6 tydz a nie już 7 czyli na pierwszym USG miało prawo nie być nic widać bo to była bardzo wczesna 5 tyg ciąża.
 
Wiem jak takie czekanie może wykończyć człowieka (ja czekałam na bicie serduszka i myślałam, ze zwariuje). Niestety co to bety Ci nie pomogę, a nie chciałabym tez wprowadzić Cię w błąd.
Jeśli bardzo to przeżywasz, a na pewno tak jest. Idź do lekarza tego samego lub innego. Mając wyniki powie Ci co i jak i sprawdzi jeszcze raz. Trzymam kciuki by wszystko było dobrze.
 
Zmykaj szybciutko do innego gin!!!
Ja poszlam do gin w 4tc nie bylo nic widac na usg i dala mi na beta hcg aby stwierdzic czy ciaza nie jest pozamaciczna badanie kazala powtorzyc po 4 dniach i juz wtedy mogla stwierdzic czy wszystko z ciaza ok! gdy jest wszystko ok to poziom bety rosnie dwukrotnie codzien! pedz do innego gin bo sie wykonczysz dziewczyno do 20tego!!!
 
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy...byłam u innegi gin ,ten jednak twierdzi ze najlepiej czekac do 20 bo wtety bedzie 7 tydzien i bedzie można zobaczyc serduszko,a to jest najpewniejszy wynik usg dla lekarzy ...coż zobaczymy co bedzie :(
narazie nie krwawie,nic mnie nie boli...no troche brzuch i piersi ale to raczej normalne...niedlugo zrobie bete jeszcze raz i porownam przyrost...trzymajcie kciuki !!!
 
ewiiiiiiiiii, dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej, w 5 tyg. lekarz nie stwierdził pęcherzyka w macicy, do tego miałam plamienia i bóle brzucha. 3 dni później pokazał się pęcherzyk, po następnych 2 zarodek, a od tygodnia bije już serduszko.
Do 6 tygodnia ciąży może nie być nic widać w macicy, mogła Ci się np. przesunąć owulacja.
Jeżeli nie masz plamień i bólu brzucha to prawdopodobnie wszystko jest w porządku. Jeżeli cokolwiek by się działo, jedź natychmiast do szpitala.
Wiem, że jest to sytuacja bardzo stresująca, szczególnie, jeżeli jakiś lekarz zasugeruję ciążę pozamaciczne ale z własnego doświadczenia wiem, że niestety lekarze za szybko wyciągają pochopne wnioski.
Z betą w ciąży pozamacicznej może być tak samo jak w ciąży wewnątrzmacicznej, dopóki ciąża jest żywa, beta będzie rosła.
Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było w porządku.
 
reklama
Dziweczynki !Bardzo prosze o pomoc,gdyz odchodzę od zmysłów...
Napiszcie jakie są objawy wczesnej ciąży ektopowej.08.03 miałam ostatnią @,
08 04 dwa testy pozytywne jednak
tego samego dnia lekarz na USG nie stwierdza pecherzyka,mówi ,że jelita są mocno wzdęte co może sugerować ciąze pozamaciczną....wysyła na bete hcg wynik 2005 .Nastepna wizyta 20 kwietnia ...do tego czasu zwariuje !!!!! Czy wynik bety jest dobry???? czy przy ciaży ektopowej powinien byc niższy? Czy to nie ma znaczenia ????
Dodam ,pierszą córke urodziłam 5 lat temu i ciąża zastała stwierdzona na usg w 12-tym dniu !!! u tego samego lekarza...dlaczego wiec teraz ma z tym problem ????
POMÓZCIE!!!!! PROSZE!

ja też miałam podejrzenie pozamacicznej, bo lekarz nie widział pęcherzyka w 40dc:szok: kazał mi powtórzyć betę, by zobaczyć jak przyrasta - w ciąży pozamacicznej przyrost jest o ok. 100-200 a U Ciebie po 2 dniach powinno być conajmniej o 66% więcej (czyli ponad 3000 już). Jak mozesz to powtórz sobie betę. Dodam, ze u mnie 5 dni później u innego lekarza było widać juz pęcherzyk:tak:
 
Do góry