reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie wszelakie: Skaza Białkowa ... :/ i inne

W

wika_20

Gość
Zakładam nowy wątek i mam nadzieje ze nie na marne i wszystkie mamuśki które maja dzieci ze skaza bedą się tu udzielać żeby wspierać i najbardziej nie ukrywam licze na doświadczone mamuśki...
Może to zły watek i lepiej na głownym o tym pisać jak tak to prosze moderatorki o usuniecie go....

Ja mam podstawowe pytania mniej wiecej jak dlugo trwa skaza?
Jak rozszerzać diete itd...


A więc ja pierwsza własnie wrócilismy przed sekundka od pediary która stwierdziła podejrzenie o skaze :( jestem juz załamana :( niewiem co robic :( poszlam ztylko z czerwonymi gładziutkimi troche świecocymi sie policzkami i prosze jaka odpowiedz otrzymalam odrazu przepisala nam mleko na Bebilon pepti.... a co dalej...? ja nic na ten temay nie wiem..

matraaa nie ukrywam kochana na Twoja pomoc zebys mogla zamiescic jak najwiecje informacji na tem temat bardzo prosze :( Cię o to qszystko co wiesz....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja polecam wybrac sie do dermatologa lub alergologa bo z tego co ja zauwazylam to pediatra sie ***** zna na skorze:tak:my poszlismy i dobrze bo tak to do tej pory bym myslala ze maly ma skaze:-(mozna tez to sprawdzic wykonujac badania przeciwcial IgE.
Przy skazie napewno nie wolno rozpoczac rozszerzania diety predzej niz po ukonczeniu 6 miesiaca a nawet i czasami dluzej.Moim zdaniem warto pojsc do dermatologa.
 
wika_20 koniecznie dermatolog.
my też "mieliśmy skazę"... a wcinam nabiał i nic Danielkowi nie jest.
co prawda je Nutramigen dwa razy dziennie (i mamy piękne kupki jak w zegarku, zawsze rano), ale zastanawiam się nad przejściem na Nan HA (tylko się boję, że znowu będzie miał zaparcia).
 
wika pamietaj ze skaze ma tylko 1/5 dzieci u ktorych pediatrzy "diagnozuja skaze"! wiec tak jak radza dziewczyny - najpierw specjalista a potem panika !!!
 
z tego co wiem to skaza moze trwac nawet do 3r.ż, ja tak mialam:/
nam jeden pdiatra powiedzial ze skaza, a drugi ze nie...i komu tu wierzyc?
no nie wiem przekonamy sie niedlugo:(
 
Z mojego doświadczenia skaza objawia się szorstkimi, suchymi plamami na policzkach, za uszami. W późniejszym stadium występują krostki na ciele głównie na łokciach, pod kolanami. U takich maluszków jak nasze dzieci objawy można dostrzec w kupce.
Wika skazę łatwo wykryć, wystarczy odstawić nabiał i wszystko co ma związek z krową. Po kilku dniach można już zaobserwować różnicę.
Tak jak dziewczyny piszą, zawsze jak pójdziesz do pediatry z wysypka to powie Ci, że to skaza,przepisze zyrtec albo maść sterydową więc lepiej iść do dermatologa.:tak:
Ale sama poznasz czy to skaza własnie po diecie eliminacyjnej.
My ze starszym synem borykalismy sie ze skazą do 3 roku zycia, to było bardzo charakterystyczne, jak karmiłam piersią to wystarczyło, że zjadłam cos krowiego i Mały od razu na drugi dzień miał szorstkie policzki, później jak jadł juz sam jego organizm reagował identycznie.
Jak skonczył 2 latka po spożyciu nabiału nie reagował, byłam zadowolona że juz po ale myliłam się bo zaczął często kaszleć non stop takim mokrym kaszlem, więc poszliśmy do alergologa i okazało się, że to od skazy. Zaczęliśmy terapię przy pomocy biorenozansu i od tamtej pory jest już dobrze, czyli tak od roku. Mam nadzieję że skaza już nie wróci.
 
martaaa100 tylko ze my jestesmy butelkowi ... juz sie umuwilismy z alergologiem... na piątek... a po tym bebilonie pepti to mu i na plecach jakies wyskoczyly czerwone plamy ale nie jestem pewna moze po nocy musie odgniotly potem go obejrze no a on nie ma szorstkich policzków i za uszami ma wszystko ok lekka ciemieniuche ma w 2 miejscach na głowce juz sama niewiem a powiedz czy to jest naprawde takie straszne??? na wypadek gdy mial jednak.... bo ja nie moge nawet na naecie znalez dobrego artykulu a jak pisza na forum innym to ze to okropne jest meczarnia i wogole.... poki co dalej czerwone poliki moze troszke suche ale mile w dotyku ... ehhh

sorry ze moze panike sieje ale moze lepiej na osobnym watku niz na głownym.... a w sumie od tego mea jest forum nie ?> zeby troche tu sie wyzalic bo gdzie indziej ?....ehhh no zobaczymy co w piatek powie alergolog....

M moj zadzwonil do swojej bo tez jest alergikiem ale on na kurz i roztocza jest i ma astme.... po niewyleczonych zapalaniach drog oddechowych jak byl maly... czy to moze miec zwaiazek ze maly tez jest alergikiem...?
 
Wika w takim razie żeby sprawdzić pediatra powinien wam przepisać nutramigen, z tego co wiem jest najlepszy dla dzieci z alergia.
A skaza nie taka straszna jak sie oczywiście eliminuje alergen, trochę kosztuje to czasu i kombinacji żeby zastąpic nabiał ale dla dzieci i ich zdrowia robi się wszystko.
 
wika nie panikuj-to w niczym nie pomaga! ja panikowałam a się okazało, że to wcale nie była skaza!

i teraz mam pytanie - skoro Danielkowi pomaga Nutramigen na kupki i nie boli go brzuszek, to czy mam go odstawić i podawać póki co HA czy przejść powoli na zwykłe mleko?
 
reklama
wika nie panikuj-to w niczym nie pomaga! ja panikowałam a się okazało, że to wcale nie była skaza!

i teraz mam pytanie - skoro Danielkowi pomaga Nutramigen na kupki i nie boli go brzuszek, to czy mam go odstawić i podawać póki co HA czy przejść powoli na zwykłe mleko?

Cherie a odpowiedz po czym napoczatku stwierdzili wam ze mały " ma skaze" od jakiej przyczyny ???
 
Do góry