reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko sojowe!

kura domowa:)

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Listopad 2009
Postów
50
Miasto
Wielka Brytania
Bardzo bym chciala wiedziec czy ktoras z Was karmila swoje dziecko mlekiem soyowym?
Ja od kilku dni podaje mojemu rocznemu synkowi mleko sojowe ''ALPRO soja'' tak 150 ml dziennie.
Wczesniej dawalam mu tez jogurt sojowy tej firmy i nic mu nie bylo ( zadnych oznak alergii).
Ale dzisiaj zauwazylam na jego buzi wysypke i mam nadzieje ze to nie od tego mleka (sojowego), bo od krowiego ma straszna reakcje alergiczna takze napewno mu nie podam, a cycuszka powoli odstawiamy:-(.
Wielkie dzieki za wasze opinie na ten temat.
 
reklama
Niestety Alpro soja nie jest przeznaczone dla tak małych dzieci jest to mleko przeznaczone dla dzieci starszych i dorosłych.tak małym dzieciom podaje się mleko sojowe w proszku np.ISOMIL przepisywane przez lekarza na receptę.
Mój synek pił to mleko od 18 m do 7 roku życia i problemów żadnych nie było.
 
Alpro soya mozna podawac dzieciom od 6 miesiaca, tak przynajmniej napisane jest na etykiecie, ale sama nie jestem do niego w 100% pewna, dlatego pytam narazie na forum. A to mleko ISOMIL w w. brytani dostane?
 
Alpro soya mozna podawac dzieciom od 6 miesiaca, tak przynajmniej napisane jest na etykiecie, ale sama nie jestem do niego w 100% pewna, dlatego pytam narazie na forum. A to mleko ISOMIL w w. brytani dostane?
Ups...:sorry2: w UK chyba będzie problem ale popytaj w aptece może lub lekarza jeśli dasz radę sie porozumieć.
 
Dziewczyny, ale wiecie, że mleko sojowe zawiera estrogeny, które mogą zaburzyć rozwój układu hormonalnego u dzieci?
Szczególnie dla chłopców może być zgubna, bo może powodować hamowanie produkcji testosteronu, czym to się objawia można się domyśleć.
A u dziewczynek powoduje zbyt wczesne dojrzewanie...

Niestety soja jest dodawana prawie do wszystkiego... Pomijając produkty stricte sojowe...
 
Dziewczyny, ale wiecie, że mleko sojowe zawiera estrogeny, które mogą zaburzyć rozwój układu hormonalnego u dzieci?
Szczególnie dla chłopców może być zgubna, bo może powodować hamowanie produkcji testosteronu, czym to się objawia można się domyśleć.

Wlasnie tego sie obawiam.
Czytalam cos o tym ale tak naprawde jakie dawki soi moga to powodowac, czy to jest wiadome, ktos wie?
 
Jeszcze jedno, moj synek nie ma zadnych wysypek na ciele po mleku krowim jedyne co u niego zaobserwowalam to po podaniu np. danonka czy czegokolwiek innego z mlekiem, zaczyna kichac ,smarkac ,kaszlec , oczy zaczerwienione takze po tym stwierdzilam ze to alergia. Nie bylam z nim jeszcze u lekarza, bo dopiero kilka razy tak sie stalo, ale sie przymiezam zeby isc:) tylko pewnie do polskiego, bo wiadomo co sie dzieje u angielskiego GP.
 
reklama
myślę że to nie koniecznie alergia na mleko. teraz wiosna i kwiatki i takie tam pylą więc ja bym raczej myślała że to coś w powietrzu.
skoro nie ma wysypki i nie boli go brzuszek, czy też nie ma biegunki to ja bym została przy krowim mleczku.
Licz się też z tym że jak szybko zrezygnujesz z czegoś co by go mogło delikatnie uczulać możesz doprowadzić do tego że mu już zostanie do końca życia alergia na to.
A z tego co czytam to mleko sojowe wcale nie jest takie zdrowe jak ja to myślałam wcześniej!

No i oczywiście do lekarza trzeba iść.
 
Do góry