reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki dla noworodka

kalwa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Listopad 2009
Postów
246
Miasto
Pruszków
hej dziewczynki,
szukałam tematu ale znaleźć nie mogę :(
najwyższy czas na zakup kosmetyków a ja nie wiem na co się zdecydować :(
zastanawiam się nad zakupem kosmetyków bambino lub z serii linomagu z ziołoleku
może macie jakieś doświadzenia, możecie coś podpowiedzieć, wskazać konkretne zestawy co faktycznie jest potrzebne. tyle jest wszystkiego, że nie mogę ogarnąć co własciwie kupić żeby spełniało prawidłowo swoją funkcję.
pozdrawiam i dziękuję za pomoc
kalwa
 
reklama
ja sie wypowiem,choc nie mam doswiadcezenia.zakupilam mydelko,oliwke bambino, nie wiem co z szamponem...
do tego zasypke i krem do pupy linomagu. nie wiem czy dobrze,czy zle,ale kiedys byly tylko takie,a mama mnie i brata jakos wychowala:)
 
no własnie kiedyś tylko bambino było i mamy dały radę :)
ale może ktoś jeszcze podpowie
torbę trzeba pakować :)
pzdr.
kalwa
 
Ja dla starszej córki miałam mydełko z bambino do mycia, po kapieli smarowałam ją delikatnie oliwką z bambino.
Pupę smarowałam sudocremem, ale po nim strasznie miała czerwoną, więc kupiłam zasypkę z nivea (ale generalnie niezastąpiona przy odparzeniach czy zaczerwienionej pupie jest zwykła mąka ziemniaczana).
I w zasadzie to wszystko.
Na wyjścia na powietrze, warto kupić krem z wysokim filtrem, żeby smarować odkryte części ciała.

Do mycia główki nie kupowałam szamponu, tylko myłam mydełkiem, ale należy pamiętać o dokładnym spłukiwaniu włosków, zeby nie powstała ciemieniucha.
 
Ja dla starszej córki miałam mydełko z bambino do mycia, po kapieli smarowałam ją delikatnie oliwką z bambino.
Pupę smarowałam sudocremem, ale po nim strasznie miała czerwoną, więc kupiłam zasypkę z nivea (ale generalnie niezastąpiona przy odparzeniach czy zaczerwienionej pupie jest zwykła mąka ziemniaczana).
I w zasadzie to wszystko.
Na wyjścia na powietrze, warto kupić krem z wysokim filtrem, żeby smarować odkryte części ciała.

Do mycia główki nie kupowałam szamponu, tylko myłam mydełkiem, ale należy pamiętać o dokładnym spłukiwaniu włosków, zeby nie powstała ciemieniucha.

dokładnie robiłam tak samo:-) teraz też zakupiłam mydełko, sudokrem i oliwkę i to na początek wystarczy.
 
ja na początek mam kupione z kosmetyków oilatum do kąpieli, na później mydełko i oliwkę z Nivea, krem na słońce, sudocrem i bepanthen
generalnie na początek im mniej tym lepiej;-):-)
 
reklama
czyli mozna myc wlosy mydelkiem?? zadaje glupie pytania bo sie nie znam:(
co do mydelka to tu polozne odradzaja uzywanie przez pierwsze miesiace bo najbardziej wysusza skore, raczej na glowke bym nie stosowala. Zwlaszcza jak pojawi sie ciemieniucha.

z tego co jeszcze nie bylo wymieniane: polozna radzila, ze wzgledu ze to lato, zel po ukaszeniach komarow dla dzieci
I krem z faktorem najlepiej 50
 
Do góry