reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Emolium czy Oilatum

pati1987

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2010
Postów
59
Witam wszystkich!!prosze powiedzcie mi co sadzicie o tych dwoch kremach,ktory jest lepszy??moj synek ma trzy miesiace i wysypke na skorze..lekarz stwierdzil skaze biaqlkowa chociaz ja w to za bardzo nie wierze,poniewaz najpieerw wmawiali trądzik..jek myslicie ktory krem bylby bardziej skuteczniejszy??
 
reklama
Witam wszystkich!!prosze powiedzcie mi co sadzicie o tych dwoch kremach,ktory jest lepszy??moj synek ma trzy miesiace i wysypke na skorze..lekarz stwierdzil skaze biaqlkowa chociaz ja w to za bardzo nie wierze,poniewaz najpieerw wmawiali trądzik..jek myslicie ktory krem bylby bardziej skuteczniejszy??

u nas sprawidzlo sie Oilatum:)
 
idz do dermatologa i niech Ci robiona masc natłuszczjaca przepisze u nas najlepiej działa do dzis
 
do dermatologa nie potrzeba skierowania. Ja polecam olium. Warto mieć w domu. Skład ma ten sam co oilatum a połowę tańszy. Oilum to Polski odpowiednik oilatum. U nas się sprawdza tak samo jak oilatum właśnie w razie wysypek czy odparzeń.
 
dziewczyny jak mam stworzyc suwaczek do konca?? wyswietlaja sie jakies kody zeby je wkleic ale nie wiem gdzie
 


juz mam swoj suwaczek..:) a z tym oilatum to nie wiem jak juz jest..przez jakis czas smarowalam malego tym kremem i krostki zeszly..nie wiem czy od tego czy mleko zaczelo dzialac..teraz smaruje emolium i znowu zaczynaja sie pojawiac..moze jednak powinnam pozostac przy oilatum? tylko ktory jest bardziej odpowiedni do atopowej skory?
 
one się naprawdę nie różnią zbytnio. W składzie mają parafinę, która ma działa na różne skórne przypadłości. Najlepiej dodać jedno albo drugie do kąpieli i pozwolić maluszkowi poleżeć w tym z 10 minut. jest też na rynku mydelko oilatum - ja stosowałam. a do smarowania stosowałam krem sos nivea i wszystkie chrostki schodzily. Tylko my nie mieliśmy skazy.
 
reklama
u nas na skazę pomoga emolium. Julka miała całe ciałko w suchych jakby liszajach, buźka w krostach. Teraz ma prawie idealne ciało, buźka bez zarzutów. Oilatum nie pomogło więc kupiłam emolium emulsję , kapię małą w nivea 2w1, a po kapieli smaruję emulsją. Mi samej emolium wyleczyło kolana i łokcie (miałam strasznie suche i spękane). Ale jak piszą dziewczyny, może warto się udać do dermatologa? ja w sumie nie byłam, bo jak emolium zaczeło działać to już nie szłam.
 
Do góry