reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słabe bicie serca 8 tyg płodu 60/min- co oznacza?

Dołączył(a)
10 Maj 2010
Postów
13
Miasto
Łódź
Witam
Piszę pierwszy raz i proszę Was o pomoc.
Jestem w 8.5 tyg ciąży i byłam dzisiaj na pierwszym USG, niestety lekarz bardzo mnie zmartwił mówiąc że płód jest mały 0,68mm oraz praca serca wynosi 60/min.
Jestem załamana i nie wiem co robic, czy są jakieś szanse na przeżycie mojego dziecka, dostałam leki na podtrzymanie, za 2 tyg mam sie zgłosic na kolejną wizytę gdzie wszystko ma się wyjaśnic.
Czy któraś z Was miała podobną sytuacje, czy fakt że płód jest za mały jak na 8.5 tyg może powodowac że serduszko tak wolno bije? Według kalendarzyka płód ma 8.5tyg a rozmiarowo wygląda na 6tyg gdyż ma 0,68mm.
Martwi mnie słabo bijące serduszko jak i jego niewielki rozmiar,czy są jakieś szanse na powodzenie.
 
reklama
Witaj. Wiesz powinnaś być teraz dobrej myśli i przede wszystkim dużo odpoczywać i dbać bardzo o siebie. Spróbuj jakoś przetrwać te 2 tygodnie i uwierz, że musi być dobrze. Trzymaj się ciepło.
 
ale te 8,5 tyg to od ostatniej miesiączki liczone? Bo jak tak, to lekarz wykazał się brakiem profesjonalizmu, bo serduszko zaczyna bić około 6 tyg, ale od dnia zapłodnienia a nie od miesiączki. I przy tak młodziutkim płodzie czasem nie można nawet jeszcze usłyszeć serduszka. Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że jest tak, jak ja piszę ;)
 
ale te 8,5 tyg to od ostatniej miesiączki liczone? Bo jak tak, to lekarz wykazał się brakiem profesjonalizmu, bo serduszko zaczyna bić około 6 tyg, ale od dnia zapłodnienia a nie od miesiączki. I przy tak młodziutkim płodzie czasem nie można nawet jeszcze usłyszeć serduszka. Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że jest tak, jak ja piszę ;)

akurat lekarze maja wszystkie normy dla terminow wedlug ostatniej miesiaczki... a liczac wedlug ostatniej miesiaczki bicie serca mozna zobaczyc w 6/7 tygodniu czyli od zaplodnienia w 4/5tym.. (tego jestem pewna na 200% ) a jak to jest 8 tydzien od ostatniej miesiaczki to serduszko niestety bije za słabo i to bardzo za słabo :-( mozna brac na rozrzedzenie krwi i dokrwienie maluszka acard (bez recepty) ale najlepiej jak to lekarz zleci...

nie pozostaje nic innego jak wirzyc i miec nadzieje ze wszystko skonczy sie dobrze.. moze byc tak ze byla późna owulacja i dopiero co zaczelo bic serduszko wiec głowa do góry jeszcze serduszko przyspieszy ;-)
 
Ostatnia edycja:
"...Serce zaczyna bić dwudziestego ósmego dnia od zapłodnienia. Ok. drugiego miesiąca serce bije z szybkością sześćdziesięciu pięciu uderzeń na minutę i pompuje krew. Embrion ma kształt ziarenka fasoli i rośnie bardzo szybko (ok. jednego milimetra dziennie)..."
TO JEST CYTAT Z KSIAŻKI "ETAPY ROZWOJU CZŁOWIEKA"
WIĘC NIE SĄDZĘ ,ŻE BICIE SERCA JEST DUZO NIZSZE OD STANDARDOWEGO....u mnie fakt faktem serce maluszka biło 82/min ale nie sądze ,aby 60/min miało wpływ na dalszy rozwój ciąży...pozatym może nie jesteś w 9 tygodniu tylko w 7...zawsze jest +/- dwa tygodnie :))))
 
ja nie chce tutaj nikogo straszyc... u mnie serce mojego dziecka w 7 tygodniu i 2 dniu bilo 155 uderzen na minute... a u dziewczyn z grudniowek praktycznie u wszystkich jest powyzej 100 najczesniej miedzy 130 a 185... jak bilo ponizej 100 to dla lekarzy bylo to za malo; dorosli maja tetno okolo 80-90 czasem wieksze a malutkie dzieci maja duzo wyzsze tetno niz dorosli bo dopiero pozniej ono zaczyna spadac... ja mam nadzieje ze waszym dzieciom dopiero co zaczely bic serduszka i dopiero przyspieszaja ;-) trzymam za was kciuki i życze wam powodzenia i milego przebiegu ciazy ;-)
 
dzięki wielkie za wsparcie
Staram się być dobrej myśli, lekarz przepisał mi acard i duphaston mam nadzieje, że mi to pomoże.
Bardzo się martwię zarówno tym, że mój dzidziuś jest taki mały a jednocześnie jego serduszko tak wolno bije, oby wszystko wróciło do normy.
Jak, jeszcze któraś z was miała taką sytuacje, to proszę o wpis, teraz wszystkie informacje są dla mnie cenne.
 
U mnie serce mojego dziecka biło w 8 tygodniu ponad 180 uderzeń na minute no i lekarz stwierdził ze go to bardzo nie pokoi. Jutro mam wizyte i siedze jak na szpilkach, bardzo się boje o dzieciątko. Dzidek rozumiem cię co przeżywasz ja przez dwa dni cały czas płakałam ale teraz wzielam się w garść i czekam do jutra.
 
U mojego maleństwa serduszko w 6tc biło 110/min. Lekarz mi powiedział że jak by było poniżej 80/min to jest źle rokujące. W tej chwili serduszko bije 150/min może i Twojego maluszka przyspieszy. Tego Ci serdecznie życzę.
 
reklama
witam
jestem najszczęśliwszą kobietą na ziemi
miałam czekać 2 tygodnie, ale nie wytrzymałam i poszliśmy wczoraj do drugiego lekarza
i nie uwierzycie, ale stał się CUD:)
moje maleństwo ma już 14mm a jego serduszko bije 148min
tak więc są dwie opcje, albo w poniedziałek było coś nie tak ze sprzętem, albo stał się cud
nie interesuje mnie to najważniejsze, że wszystko jest ok a ja jestem taka szczęśliwa, że brak mi słów
 
Do góry