reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czym doprawiacie potrawy waszych maluchów?

pie-czarka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2007
Postów
51
ze względu na nadciśnienie mojego męża postanowiliśmy się całą rodziną przestawić na zdrowsze odżywianie -m.in. unikanie tłustych i słonych potraw. staram się więc używać w kuchni ziół, ale zazwyczaj jest to tylko mój wypróbowany zestaw (słodka papryka, koperek, bazylia). a wy czym przyprawiacie potrawy waszych dzieci, żeby im smakowały i jednocześnie były zdrowe? trochę sie boję, że jak zaserwuję małemu jakieś danie z czosnkowym posmakiem, to mi zacznie grymasić nad talerzem :zawstydzona/y:
 
reklama
Moje dzieci przyzwyczajone do czosnku :-p A jak przyrządzam spaghetti dla moich pociech to stawiam na estragon :tak: Ale żadko gotuje osobno, dzieci jedzą razem z nam :tak: A co do soli to używam jej raczej symbolicznie.
 
ja też gotuje dla całej rodziny hmm sól używam ale najwięcej używam papryki słodkiej i czosnku :-)
 
niektóre dzieci bardzo lubią czosnek :) chociaż ja jak byłam mała, to czosnek był dla mnie be. można starać się tak komponowac posiłki aby nie były mdłe.. dodawać trochę pora, z przypraw to pietruszka, listek laurowy, słodka papryka... możesz też uzyć tych takich veget natur, one z tego co się orientuję, nie zawierają soli i żadnych sztuczności a to już skomponowane wysuszone warzywa prosto do użycia :)
 
Ja nie gotouje spacjalnie dla corki je wszystko co my.
W kuchni uzywam wszystkiego ale z umiarem sol niby nie zdrowa ale nie wyobrazm sobie nie solonych ziemniakow:baffled: wiec uzywamy jej symbolicznie.Czosnek, papryka, pieprz, koperek, oregano, estragon, lisc laurowy, zilel angielskie
 
u nas podobnie sol tez do smaku a poza tym oregano/bazylia papryka czosnek tymianek, pietruszka magi koperek przyprawa gyros pieprz kwestia przyzwyczajenia mały je wszystko ;)
 
Zdecydowanie polecam lubczyk najlepszy moim zdaniem zioło w kuchni :) od 4 miesiąca dodaję

a do czego dodajesz lubczyk? bo mi się on głównie z rosołem kojarzy (i chyba jest afrodyzjakiem).
estragonu jeszcze nie używałam, tej vegety natur też jeszcze nie - normalną vegetę mam jak najbardziej w kuchni i używam jej do zup. a co do czosnku to może macie racje - może niepotrzebnie przesadzam i się nastawiam, że mały od razu go nie polubi - będę go wprowadzać małymi kroczkami :)
 
reklama
U nas w rodzinie zdecydowanie za dużo używało się gotowych mieszanek przypraw i soli - jak nadszedł czas wprowadzania nowych pokarmów mojej córci zmieniłam i nasze nawyki żywieniowe :tak:Soli jak najmniej, lubczyk jak najbardziej do zup, sosów (smakuje mi jak maggi a nie jest słone :-)), zamiast maggi używam też sosu sojowego w nie jakichś dużych ilościach, tak delikatnie, natka, koperek, bazylia, oregano, tymianek, zioła prowansalskie, czerwona papryka, cebula, czosnek - dużo można by wymieniać :-) Córcia obecnie je rzeczy naszych, już bardzo rzadko gotuję coś specjalnie dla niej - chyba, że np mamy bigos, schabowego - wtedy robię jej coś lżejszego ;-) Doprawiam przeróżnymi ziołami, soli daję bardzo malutko albo wcale. Nauczyła się jeść ziemniaki/ryż/kaszę/makaron ugotowane w wodzie nieosolonej i takie lubi i póki co nie zmieniam tego ;-)
 
Do góry