reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dokładne jest badanie usg?

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2010
Postów
2
Witam. Tzn chodzi mi konkretnie o wiek ciąży podany podczas badania. Jeśli np 7 kwietnia na usg lekarz mi mówi że ciąża ma 10 tygodni i 3 dni, to to znaczy że zaszłam w ciążę ok 24 stycznia?? Czy jakoś inaczej się to oblicza?
 
reklama
To tylko średnia statystyczna.
Tak naprawdę nigdy nie wiadomo w 100% kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia.
Statystycznie jest to ok 2 tygodnie po pierwszysm dniu ostatniej @.
Ale wiadomo, że mogłaś mieć owu np w 9dc albo w 24
 
ja bym sie nie sugerowala usg,z okresu termin mialam na 30 listopada,2 dni przed porodem mialam usg i lekarz mowil ze termina dopiero na 24 grudnia mam! bo dziec ok 2,5 kg ma. Urodzilam 5 grudnia i maly wazyl 3640:) takze ja sugeruje sie bardziej data ostatniej miesiaczki:)
 
Najbardziej wiarygodne pod względem określenia terminu porodu jest pierwsze usg- wykonywane ok 6-10 tygodnia ciąży. Usg wykonywane w III trymestrze niewiele powie, gdyż wówczas zaznaczają się już indywidualne różnice pomiędzy naszymi dzieciaczkami- jedne są duże, inne drobne.
Terminem porodu określonym wg ostatniej miesiączki można się kierować pod warunkiem, że cykle są regularne i trwają ok 28 dni, w przypadku krótszych bądź dłuższych termin się przesuwa.
 
Najbardziej wiarygodne pod względem określenia terminu porodu jest pierwsze usg- wykonywane ok 6-10 tygodnia ciąży. Usg wykonywane w III trymestrze niewiele powie, gdyż wówczas zaznaczają się już indywidualne różnice pomiędzy naszymi dzieciaczkami- jedne są duże, inne drobne.
Terminem porodu określonym wg ostatniej miesiączki można się kierować pod warunkiem, że cykle są regularne i trwają ok 28 dni, w przypadku krótszych bądź dłuższych termin się przesuwa.

tak oczywiscie jak sa regularne w moim przypadku byly:)
 
Najbardziej wiarygodne pod względem określenia terminu porodu jest pierwsze usg- wykonywane ok 6-10 tygodnia ciąży. .
ok 12 tc.
Ale jest tak jak mówisz.
Jak po terminie porodu zgłaszamy się do szpitala to każą przynieść usg właśnie z ok 12 tc.
Wtedy pomiary są najbardziej miarodajne.
Późniejsze pomiary to jedynie średnia wagi na podstawie pomiaru obwodu brzuszka i główki, a także długośći kości.
Ale wiadomo, że nie określi się grubości tkanki tłuszczowej.
 
reklama
mi lekarz określił termin porodu nie na bazie USG tylko ostatniej miesiączki, bo miałam jak w zegarku równe, ale stwierdził, że nawet to może byc ruchome i dzidziul może urodzic się wcześniej lub później.
 
reklama
Do góry