reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik dla 3 latka JAKI DOBRY?

eZOJA

Życie jest pięne :)
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2007
Postów
17 051
Miasto
lubuskie
Zawsze miał moj synek foteliki samochodowe z najtanszej polki. Teraz chcialibysmy mu kupic z mężem jakis dobrze wypadajacy w testach. Naogladalismy sie programu w tv o tych tanich fotelikach i teraz sie boimy a bardzo duzo jezdzimy. Konkretnego modelu w tv nie podali, moze macie jakies propozycje DOBRYCH FOTELIKOW. Wiem ze te drogie tez nie bywaja w cale takie dobre.... wiec prosze o dobre rady. DZIEKUJE
 
reklama
ja po dzisiejszym reportazu w tvn sama nie wiem jaki kupic malej! bardzo mi sie podoma Tobi (maxi cosi) i w testach tez wypada dobrze no ale cena jest powaljaca jak na 1 osobe pracujaca!
ale trzeba cos kombinowac bo tu przeciez chodzi o bezpieczenstwo naszych dzieci!
 
o dziekuje... chetnie skorzystam
w listopadzie skonczy 3 latka...
wazy 18 kg i ma ok 100 cm :tak:
dZiekuje z gory za pomoc....:tak:

ogladam stronke i co oznacza skrot "isofix"??
 
Ostatnia edycja:
mam delemat, albo kupie dwa za ok 500zl albo jeden za 1 tys... fajne sa, ladne ale ja na jakosci sie nie znam... PROSZE O PORADE!!!!
zdecydowalismy z moim M ze jeden fotelik kupujemy. Musi byc dobry, ale nie musi oznaczac odrazu drogi, fajne sa te za ponad tysiac "Solution X-Fix" ale strasznie drogie sa.....
 
Ostatnia edycja:
Ostatnia edycja:
jeżeli chodzi o ISOFIX to:
International Organisation for Standardisation - ISO Fixture bardziej znane w skrócie jako ISOFIX, jest system mocowania fotelików dziecięcych na siedzeniach w samochodach. System ISOFIX składa się z uchwytów, które znajdują się między siedzeniem, a oparciem fotela. Uchwyty te są przymocowane bezpośrednio do karoserii pojazdu, co daje większe bezpieczeństwo

200px-Isofix_anchorpoints.jpg

Widzę drogie Panie, że mało orientujecie się w temacie bezpieczeństwa - trzeba to poprawić! :D

Po pierwsze - proszę bierzcie pod uwagę bezpieczeństwo bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo :) to czy fotelik jest fajny, ładny itp nie powinno być dla Was, aż tak ważne.

Po drugie - zanim zapytacie o dobry i tani odpowiem - nie ma takich.

BEZPIECZNY czy TANI ? Wybór pozostawiam rodzicom.

Wracając do Mam - spokojnie, zaraz coś zaradzimy...

Larvunia piszesz, że Twoje dziecko waży 18kg, więc sprawa jest prosta - bezpieczny fotelik z przedziału 15-36kg.

I teraz Cię pocieszę, że przedział wagowy 15-36 należy do najtańszych - w kwocie ~600zł można kupić bezpieczny fotel - sama zobacz - Foteliki samochodowe waga 15-36 kg - e-FOTELIKI - Bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci

Jakie macie auto i z którego roku to może dowiem się czy macie ISOFIX...
 
polecam z calego serca maxi cosi... :-) mozna kupic za dobra cene uzywane...

szkoda, że polecasz coś co może doprowadzić do tragedii...

używane foteliki samochodowe mogą stać się przyczyna tragedii gdyż nigdy nie dowiecie się jaka była przeszłość takiego fotelika co może mieć dramatyczne przełożenie obrażenia doznane podczas wypadku to raz.

Dwa - foteliki jak wszystko inne na rynku mają swą datę ważności (nikt o tym głośno nie mówi) po tej dacie producent nie odpowiada za zachowanie fotelika gdyż plastiki i inne materiały z czasem tracą swe własności i taki fotelik po prostu może się złamać podczas wypadku - o skutkach nie będę nawet wspominał...

jedynym używanym fotelikiem niech będzie ten od zaufanej osoby, rodziny oczywiście biorąc pod uwagę jego okres jego użytkowania...
 
reklama
ja po dzisiejszym reportazu w tvn sama nie wiem jaki kupic malej! bardzo mi sie podoma Tobi (maxi cosi) i w testach tez wypada dobrze no ale cena jest powaljaca jak na 1 osobe pracujaca!
ale trzeba cos kombinowac bo tu przeciez chodzi o bezpieczenstwo naszych dzieci!

spokojnie i bez paniki - trzeba postąpić mądrze i rozsądnie.
Tobi jest niezły (czytaj bezpieczny), ale szału też nie robi (3 gwiazdki w ADAC)
Osobiście polecam Romer King Plus - jeden z najlepszych foteli 9-18... (4 gwiazdki w ADAC)
 
Do góry