reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze urodziny maluszka-jak zorganizować?

emiolka24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Grudzień 2009
Postów
227
Miasto
Nowy Dwór Gdański, Poland
Witam.
Mniej więcej od kilku dni zastanawiam się jak zorganizować pierwsze urodzinki mojego synka. Nie chciałabym, żeby była to impreza z pompą, tylko skromne przyjęcie w domu, które może stać się fajną pamiątką.
Dziewczyny jak to wyglądało u Was?
Gdzie wyprawiałyście urodzinki?
Jaki prezent dla maluszka wybrałyście?
 
reklama
Witam.
Mniej więcej od kilku dni zastanawiam się jak zorganizować pierwsze urodzinki mojego synka. Nie chciałabym, żeby była to impreza z pompą, tylko skromne przyjęcie w domu, które może stać się fajną pamiątką.
Dziewczyny jak to wyglądało u Was?
Gdzie wyprawiałyście urodzinki?
Jaki prezent dla maluszka wybrałyście?

Moje malenstwo jest jeszcze duzo przed 1 urodzinkami ale niedawno byl ROCZEK mojego chrzesniaka.
bylo to skormne przyjecie w domku. dziadkowie chrzestni i rodzice dziecka. no i jeszcze rodzenstwo rodzicow dziecka hehehe
nie wiem co bratowa kupila synkowi za to ja jako matka chrzestna mialam mega ciezkie zdanie bo nie wiedzialam. ale kupilam mu konika na b iegunach! jak sie okazalo strazl w 10! mały z niego nie chce zejsc tak sie husta na nim ze lejce pourywał! a zdjac go nie idzie jak juz sie go posadzi:)
 
No właśnie ja też się waham nad koniem na biegunach a tym stoliczkiem z fisher price.
I chyba przy koniku zostane.
A co do imprezy to kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Może mi jednak dziewczyny coś poradzicie??? :-)
 
hmmma powoiedz co konkretnie masz na mysli?
co przygotowac do jedzenia ?
jak ma ywgladac wszystko po kolei?
 
Tak, dokładnie. Co do jedzenia przygotować, bo tort będzie obowiązkowo :-)
Jakie przedmioty mu wylożyć? (żeby zorientować się kim będzie w przyszłości ;-))
Chciałabym też mu kupić jakąś pamiątkę oprócz zabawki. Tylko właśnie nie wiem co....
 
Tak, dokładnie. Co do jedzenia przygotować, bo tort będzie obowiązkowo :-)
Jakie przedmioty mu wylożyć? (żeby zorientować się kim będzie w przyszłości ;-))
Chciałabym też mu kupić jakąś pamiątkę oprócz zabawki. Tylko właśnie nie wiem co....

Hmm jedzenie.. ciezka sprawa... kazdy region inny zwyczaj.
u mnie w domu obowiazkowo musza byc sałatki bo je uwielbiamy... 3 rodzaje zawsze są:)
do tego obiad to standardowo rosół plus drugie danie... czyli ziemniaczki lub pyzy do wyboru. Z miesa to smazony kurczak, kotlety schabowe, dewolaje, zrazy.
i wiadomo jakies surowki.
Później kawunia i ciasto.
A na kolacje byly golabki, bigos jajka w majonezie, galareta, kiełbasa ugotowana.
Sa u nas smakosze krokietów wiec i to wraz z barszczem musialo sie znalezc.
U nas to taka typowo rodzinna impreza była stad wiaodmo ze z jedzeniem mozna sobie pozwolic zwlaszcza ze zostanie jeszcze tego na troche czasu :D

co do wykładania rzeczy u mojego chrzesniaka był kieliszek, różaniec, książeczka, pieniądze i obrączka... co prawda bratowa tą obraczke wynalazla w internecie ale zawsze od lat tradycyjnie były 4 pierwsze przedmioty. Chyba nie musze tlumaczyc co one znacza? a co do obraczki to nie wiem ale chrzesniak wybral i rozaniec i obraczke.

Jakąś pamiątke chciałabys mu kupic?
niew iem tylko czy dobrze Cię rozumiem..... u nas w modzie są albumy dla dzieciaków.
Moze cos w tym stylu?
 
Ostatnia edycja:
a ja slyszałam , że daje sie jeszcze nożyczki, dlugopis, dla dziewczynki pomadka(...),portwel (ale toi chyba to samo co pieniądze;-))

a na ile oób chcesz zrobic impreze??
 
Powiem szczerze ze ja teraz roczek bym zrobila w restauracji.
Robilam chrzciny w domu
rosół
zrazy wolowe
poledwiczki wieprzowe
kurczaka w potrawce
ryz, pyzy,
buraki marchewka gotowana
ciasto kawa
po kawie garmazerka i wystarczylo ale wcale z mezem nie usiedlismy prawie bo co chwile cos a chrzciny na 10 osob tylko!
I roczek nie bylby z pompa tylko bym spedzila troche czasu w grobie rodzinnym a nie latala kolostolu,lecz kazdy robi to co lubi-ja juz jestem nastawiona na knajpke:)
 
Jeśli chodzi o pamiątkę to myslałam o złotym medaliku z łańcuszkiem. To jest dobry pomysł na roczek???
Robię imprezkę na 15 osób, tyle liczy najbliższa rodzinka.
Raczej w domu, ja bym nie chciała wynajmować knajpku, mamy dość ograniczony budżet.
 
reklama
no to jak na 15 osob to zrobic obiadek , i tak jak dziewczyny popisaly wyzej , jakiegos kurczaka , zraziki, moze bigosik, cos slodkiego oczywiscie...
kotleciki , chlebek, szyneczka, pomidorki , ogorki (pokrojone wszytsko) jakas salatka, sorowka do obiadku no ziemniaczki chyba oczywiste ;)
do tego miej przygotowana kawke, soki

lancuszek to idealny pomysl mozesz do tego dorzucic jakas zabawke, jesli Ci funduszu starczy :)
jesli nie , to i tak dzieciom sie kupuje zabawki na okraglo, i pewnie takich dostanie na roczek:tak:

mozesz zaplanowac , jesli beda inne dzieci jakies bajki dla nich do poogladania, i jakies przekaski , paluszki , wafle ryzowe,
no i koniecznie nadmuchaj baloniki i porozwieszaj w domku :-) bedzie wesolo , nawet mozesz jakies serprntyny porozieszac.. wkoncu to urodziny dziecka wiec musi byc kolorowo;-)
 
Do góry