reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzenie diety niemowlaka

Rodzice Oliviera

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2010
Postów
56
witam serdecznie

nasz synek od 2 mca jest na butli, je bebilon immunofortis 1 zjada teraz ok150ml na wiecej sie narzei nie zanosi a juz moze ok180 bo skonczyl 4 mce 8go.

od min2 tyg powoli do mleka wprowadzilismy kleik ryzowy pol lyzeczki potem 3/4 i teraz cala zjada czubata ..czy moze wprowadzic wiecej czy tego sie nie robi badz gdy chce zmienic go na kukrydziany czy znow musimy zaczac od proby pol lyzeczki i stopniowo obserwowac reakcje malucha?

potem powoli podawalismy sok jablkowy co maly robi kupki co2-3 dni wiec z marchewka poczekalam do wczoraj,, wypija teraz ok50ml czasemw ratach jablkowego.. czy spokojnie moge skoro znam reakcje na jablko podac ze sloiczka jabluszko z marchewka.?

a najwazniejsze kupilam tez kaszke jablkowa beglutenu czy moge ja poadwac jak kleik ile g? ile x na dobe? do mleka czy z woda? jak bardzo moge ilosc butlki zmlekiem ograniczyc i na rzecz jakich dan..? kupilam tez ze sliczka zupke jazynowa czy moge ja podac skoro maluch zna tylko smak jablka i marchwi? jak do tej pory nie wiem jak przejsc dalej w roszerzanie ze sliczkow 2-3 skaldnikowych?
 
reklama
stopniowo wprowadzaj dalsze produkty,proponuje zupki,marchweke jadł wiec moze byc marchewka z ziemniaczkiem,w jeden dzień parę łyżeczek,drugi dzień pół słoiczka 3dzień cały.kleik kukurydziany możesz dać ale też stopniowo żeby zobaczyć reakcję.rano możesz dać mleko z kleikiem,potem jakaś zupka,potem mleko,jakiś deserek a na kolację np kaszka mleczno ryżowa podana łyżeczką.ile ma twój maluszek?i z ciekAWOŚCI ZAPYTAM JAK SOBIE RADZI Z JEDZENIEM Z ŁYŻECZKI?mój ma 4miesiące i co bym mu dała łyżeczką to dławi sie aż wymiotuje.pamiętaj aby jednego dnia nie wprowadzać 2nowych produktów do diety bo w razie uczulenia nie będziesz w stanie co uczuliło.jak zaakceptuje marchewkę z ziemniakiem to możesz potem dodać do tego pietruszkę,albo ziemniak i dynia.gotujesz sama czy kupujesz gotowe?
 
Witam,
Rozumiem ze widzi Pani potrzebę zagęszczania mleka bo dziecko jest głodne? W innych sytuacjach nie ma potrzeby zagęszczania mleka modyfikowanego, jeśli jednak chce Pani zagęszczać to tak jak Pani to robi kleikiem ryżowym lub kukurydzianym skoro zaczęła Pani od ryżowego a kukurydziany jest bezpieczniejszy pod względem alergii ja nie robiłabym już dawki ekspozycyjnej na kleik kukurydziany.
Z kaszką dla niemowląt poczekałabym do skończenia przez dziecko 5 miesiąca życia na teraz wystarczy mu mleko, proszę pamiętać że dla dziecka w pierwszym półroczu najważniejszym produktem jest mleko, jeśli zacznie Pani podawać kaszki to jeśli są to kaszki mleczne to dodaje Pani do nich wodę a jeśli bezmleczne to może Pani przygotować na mleku modyfikowanym, kaszek nie podajemy tak jak kleików do mleka, jeśli wprowadzi Pani kaszki to proszę zacząć od początku karmienie łyżeczką.
Zasada wprowadzania nowych produktów jest taka że podaje Pani małe ilości np. kilka łyżeczek czeka kilka dni(4) jeśli nie ma reakcji to może Pani śmiało wprowadzić.Może Pani podać jabłko z marchewką z innymi owocami poczekałabym do 5 miesiąca.
Przykład jadłospisu który podała neci88 nie jest odpowiedni dla dziecka 4 miesięcznego a półrocznego.
 
Ostatnia edycja:
moj ma 4 mce i tydzien lyzeczka macha jezyczkiem i stram sie na otworzy buzie mu lekko ja wsunac by sobie zgarna amku,:)kupuje gotowe
 
podajemy kleik bo chcielismy by maluszek spal dluzej niz 3 h w nocy juz sil nie mialam na wstawanie a maz zolnierz :0 wiec ja czesto sama zostaje.. :) najpierw naprawde spal po 1 lyzeczce dodanej do melka ok6h i czasem dluzej super a teraz jak sa te upaly kleik ne dziala dalej spi po 3 h w nocy i co 3 h pobudka na mleko...
co do kaszek..lyzeczka ? czy one beda tak geste czy rzadkie jak mleko..?ups
co dokl.nie pasuje od neci88? czego nie robic,,my znamy tylko smak jablko sok/deser oraz marchew sok/deser oraz jabl-march deser .nie za malo jak na 4mce i tydzien.?
 
4 miesięcznemy dziecku nie podajemy jeszcze kaszek, z podanego menu dziecko dostaje tylko 3 razy mleko (w tym kaszka),jest to zdecydowanie za mało, ten jakiś deserek u 4 miesięcznego dziecka to jest tylko jabłuszko lub sok owocowy 50 ml.

stopniowo wprowadzaj dalsze produkty,proponuje zupki,marchweke jadł wiec moze byc marchewka z ziemniaczkiem,w jeden dzień parę łyżeczek,drugi dzień pół słoiczka 3dzień cały.kleik kukurydziany możesz dać ale też stopniowo żeby zobaczyć reakcję.rano możesz dać mleko z kleikiem,potem jakaś zupka,potem mleko,jakiś deserek a na kolację np kaszka mleczno ryżowa podana łyżeczką.ile ma twój maluszek?i z ciekAWOŚCI ZAPYTAM JAK SOBIE RADZI Z JEDZENIEM Z ŁYŻECZKI?mój ma 4miesiące i co bym mu dała łyżeczką to dławi sie aż wymiotuje.pamiętaj aby jednego dnia nie wprowadzać 2nowych produktów do diety bo w razie uczulenia nie będziesz w stanie co uczuliło.jak zaakceptuje marchewkę z ziemniakiem to możesz potem dodać do tego pietruszkę,albo ziemniak i dynia.gotujesz sama czy kupujesz gotowe?
 
reklama
To co podaje Pani dziecku w tym momencie jest aż nadto jak na 4 miesięczne dziecko, naprawdę proszę się nie spieszyć z rozszerzaniem diety, malutkie dziecko ma niedojrzały jeszcze układ pokarmowy, nie produkuje niektórych enzymów więc po prostu pewnych rzeczy jeszcze nie trawi, proszę pozostać na tym menu do skończenia 5 miesiąca.A potem będzie Pani rozszerzać dietę o nowe smaki jak również o gluten w dawce ekspozycyjnej.
Co do zagęszczania po kaszce kukurydzianej mleko będzie miało bardziej gęstą konsystencje niż po kleiku ryżowym to pewne. Na pewno moze Pani podać więcej niż 1 łyżeczkę kleiku ryżowego sama musi Pani ocenić czy mleko ma wystarczającą konsystencję aby dziecko mogło ssać.
 
Do góry