reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niepokojący kształt główki

Dołączył(a)
17 Lipiec 2010
Postów
5
Witam!
Mam pewien problem, niepokoi mnie główka mojej 6 miesięcznej córki. Jak spojrzy się na nią z góry jest ona węższa przy czole a szersza w tylnej części główki. Czy ktoś z Was miał może ten sam problem? nie wiem czy iść z nią do ortopedy. Czy sama się zmieni z czasem kształt? no i Alunia śpi na brzuszku, nie zaśnie leżąc na wznak (no chyba że w wózku lub w foteliku)
Proszę o pomoc....
 
reklama
Zasadniczo głowa ma właśnie taki kształt i u dorosłego człowieka - jak chcesz się uspokoić to spojrzyj sobie na głowę męża od góry - część czołowa jest węższa niż w części mózgowej która zasadniczo musi być większa ze względu na swoją zawartość :-D Jakby główka była nieforemna np z jednej strony patrząc od przodu bardziej płaska niż z drugiej albo z tyłu miała by płaską kość to należy na tydzień zmienić dziecku pozycję spania i wróci do normy. W tym wieku dziecko nie ma jeszcze mocno skostniałych łączeń kości co umożliwia korektę kształtu główki.
 
Zasadniczo głowa ma właśnie taki kształt i u dorosłego człowieka - jak chcesz się uspokoić to spojrzyj sobie na głowę męża od góry - część czołowa jest węższa niż w części mózgowej która zasadniczo musi być większa ze względu na swoją zawartość :-D Jakby główka była nieforemna np z jednej strony patrząc od przodu bardziej płaska niż z drugiej albo z tyłu miała by płaską kość to należy na tydzień zmienić dziecku pozycję spania i wróci do normy. W tym wieku dziecko nie ma jeszcze mocno skostniałych łączeń kości co umożliwia korektę kształtu główki.

hmm kolezanka napisala wszystko co hcicalm napisac.. dodam jeszcze ze jak zbyt miekka jest głowka to zazwyczaj lekarz zwieksza dawke wit d3 ktora przeciez przyczynia sie do tego ze ta głowka juz sie nei deformuje i robi sie ze tak to nazwe twardsza.
 
Moja młodsza córeczka (10 miesięcy) też ma taki kształt główki... podczas porodu musiał być jakiś ucisk i miała takie dwa krwiaki (duże guzy), wyglądały jak rogi. Po paru tygodniach się już wchłonęły, ale głowa ma i tak inny kształt, niż u mojej starszej córeczki. Mam nadzieję, że z czasem jej się to wyrówna... przynajmniej tak mówił lekarz.
 
Moja ma 4 miesiące i też ma taki sam. W związku z tym, że śpi też na brzuchu pytałam pediatry czy wszystko ok. Podobno nie ma to tym związku. Powiedziała, że po prostu ma taki kształt.
 
Mój synek natomiast ma bardz dużą główke , dopuki nie nabrał ciałka było to bardzo widoczne i podejrzewano wodogłowie, ale neurolog pw że wszystko jest ok, taka jego natura
 
Moja ma 4 miesiące i też ma taki sam. W związku z tym, że śpi też na brzuchu pytałam pediatry czy wszystko ok. Podobno nie ma to tym związku. Powiedziała, że po prostu ma taki kształt.


Nasza Ala też śpi na brzuszku...Ale jeżeli lekarz twierdzi, że nie ma to z tym związku... Troszkę mnie uspokoiłaś. :)
 
Witam, moja córka ma 19miesiecy i wydaje mi sie ,ze mimo zapewnień pediatry kształt główki juz nie ulegnie zmianie. Przesyłam zdjecie i bede wdzięczna jesli wypowiecie co sądzicie o kształcie główki mojej małej.
image.jpg
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    34,4 KB · Wyświetleń: 4 401
reklama
Witam, moja córka ma 19miesiecy i wydaje mi sie ,ze mimo zapewnień pediatry kształt główki juz nie ulegnie zmianie. Przesyłam zdjecie i bede wdzięczna jesli wypowiecie co sądzicie o kształcie główki mojej małej.
Zobacz załącznik 690790
Witam. Moja córka też ma taki kształt. Na razie ma 8 miesięcy i mało włosów więc głowa wygląda dość kwadratowo. U Was chyba te rysy dzięki włosom złagodniały, prawda?
 
Do góry