reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krajowy Rejestr Dluznikow/Długów

Mozi

MAMUŚKA BB
Dołączył(a)
16 Maj 2007
Postów
3 015
Miasto
Małopolska
Witam, w 2009 r. zalozylam egzekucje komorniczą,gdyz byly mąż nie placił regularnie na dziecko alimentow,egzekucja prowadzona jest przez dobrowolnie wplaty,gdyz dluznik nigdzie nie pracuje legalnie i nic nie ma zapisane na siebie,komornik nie ma co zajac na poczet zadłużenia.
Chcialabym sie spytac czy jakbym wpisala byłego męża do Krajowego Rejestru Dlużnikow czy Dlużnikow czy coś mi to da????
 
reklama
Z dużym prawdopodobieństwem utrudni Pani byłemu mężowi życie. Szczególnie jeśli korzysta z zakupów na raty itp.
Czy KRD wiaze sie tylko z zakupami na raty??
Wiem,ze moge taki wniosek podac przez komorniak,Koszty pokrywa dluznik,czy orentuje sie Pani jaki jest to koszt przy ok 5 tys zadluzeniu i jak wyglada wypis z KRD po uregulaowaniu zadluzenia???

Mam jeszcze jedno pytanie,mysle o wniesieniu pozwu o podwyzszenie aliemtow:
Czy Sad patrzy na takiej sprawie,ze ''szanowny tatus'' na komornika czy to nie ma znaczenia??
 
Czy KRD wiaze sie tylko z zakupami na raty??
Absolutnie nie. Jesli uważnie przeczyta Pani moją poprzednią odpowiedź zobaczy Pani, że był to jedynie przykład. Z KRD korzystają banki, firmy leasingowe, operatorzy usług telekomunikacyjnychm oraz wiele innych podmiotów. Ponieważ dane dłużnika zostają w KRD przez wiele lat, fakt bycia wpisanym do rejestru może się okazać dotkliwy w skutkach - może utrudnić prowadzenie działalności gospodarczej, uniemożliwić zakupy na raty oraz pożyczenie pieniędzy w banku (pożyczka, kredyt).

Wiem,ze moge taki wniosek podac przez komorniak,Koszty pokrywa dluznik,czy orentuje sie Pani jaki jest to koszt przy ok 5 tys zadluzeniu i jak wyglada wypis z KRD po uregulaowaniu zadluzenia???
Koszt wpisania dłużnika to 89 złotych. W przypadku całkowitego zaspokojenia zobowiązania wierzyciel ma obowiązek usunąć przekazaną do KRD informację w terminie do 14 dni od dnia otrzymania zapłaty.

Czy Sad patrzy na takiej sprawie,ze ''szanowny tatus'' na komornika czy to nie ma znaczenia??
Przykro mi, ale pytanie w tym brzmieniu jest dla mnie niezrozumiałe.
 
Chce zlozyc sprawe o podwyzszenie alimentow czy dla Sadu ma znaczenie w pozdwyzszeniu alimentow,ze pozwany ma sprawe u komornika i tam zadluzenie??
 
Do góry