reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dwie umowy o pracę

reklama
Co do zasady można i u dziesięciu jesli jest Pani w stanie wywiązywać się z obowiązkow :)

Pewne ograniczenie przewiduja jednak ustawy szczeółowe (dot. np. nauczycieli akademickich, niektórych urzędników państwowych itp.)
 
dziekuje mam jeszcze pytanie o urlop wychowawczy
mam umowe do 25 pazdziernika obecnie jestm na urlopie wychowawczym i chce go przedłuzyc do konca umowy czy w podaniu mam wpisac date 24 czy 25 ? i czy jeśli pracodawca przedłuzy mi umowe jak to jest czy musze przepracowac 2 tygodni i dopiero moge isc na urlop wyhowawczy?
 
mam umowe do 25 pazdziernika obecnie jestm na urlopie wychowawczym i chce go przedłuzyc do konca umowy czy w podaniu mam wpisac date 24 czy 25 ?
Jesli umowa jest do 25 to 25.

i czy jeśli pracodawca przedłuzy mi umowe jak to jest czy musze przepracowac 2 tygodni i dopiero moge isc na urlop wyhowawczy?
To zalezy kiedy podpisze Pani nową umowę. Jeśli nowa umowa będzie podpisana do 12 pażdziernika, 12 października może Pani złożyć podanie o urlop od 26 pażdziernika, czyli nie wraca Pani do pracy. Jeśli umowa zostanie podpisana później niż 12 pażdziernika, konieczny będzie powrót na maksymalnie 14 dni. chyba, że pracodawca udzieli Pani urlopu bez odczekiwania 14 dni, co w śtwietle par 3 rozporządzeniaw sprawie szczegółowych warunków udzielania urlopu wychowawczego jest możliwe.
 
Ostatnia edycja:
To zalezy kiedy podpisze Pani nową umowę. Jeśli nowa umowa będzie podpisana do 12 pażdziernika, 12 października może Pani złożyć podanie o urlop od 26 pażdziernika, czyli nie wraca Pani do pracy. Jeśli umowa zostanie podpisana później niż 12 pażdziernika, konieczny będzie powrót na maksymalnie 14 dni.
Osobiście myślę, że w tej sytuacji pracodawca nie będzie chciał, aby wracała Pani na dwa tygodnie do pracy wiedząc, że potem znowu pójdzie Pani na wychowawczy - to po prostu organizacyjnie nie ma sensu. A że za porozumieniem stron można rozpocząć wychowawczy w każdym momencie, to jeśli przedłużenie umowy nastąpi po 12 października, ja bym napisała podanie o wychowawczy od 26 października i liczyła na zgodę pracodawcy co do takiego terminu rozpoczęcia wychowawczego.
 
Do góry