reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga miesiecznego dziecka

reklama
A mój synek urodził sie z wagą 4000 a po dwóch tygodniach miał na moim cycu o 500 mniej :( teraz ma 6,5 m-ca jest oczywiście na sztucznym mleku i waży 10 kg. :) i wcale nie jest gruby, taki ubity raczej i długi (ubranka rozmiar 80)
a tak ogólnie dziecko powinno przybrać przez miesiąc około 0,5-1 kg.
pozdrawiam
 
po miesiącu powinnaś udać się u lekarza. Mój po porodzie ważył 2740 po miesiącu 2800 i to nie było za dobrze. Mnie lekarka mówiła że 600 g miesięcznie i można spać spokojnie.
 
AnnaS Twój Fabianek wcale nie jest gruby choć waży 10 kg a mój Maksio choć ważył na 6 miesięcy 6 kg wcale nie był chudy. Dzieci sa po prostu takie jakie mają być :) (geny i inne takie) ok 2 lat i tak się wszystko wyrównuje. Wiec jak przybierze 1,5 kg w miesiąc tez będzie ok :)
 
Moja córka urodzila sie z waga 4150g a po miesiacu wazyła 5740g.
obecnie ma 10.5 kg i nie uwazam zeby była gruba:) ubranka nosi na rozmiar 86-92:-)
 
A mój synek urodził sie z wagą 4000 a po dwóch tygodniach miał na moim cycu o 500 mniej :( teraz ma 6,5 m-ca jest oczywiście na sztucznym mleku i waży 10 kg. :) i wcale nie jest gruby, taki ubity raczej i długi (ubranka rozmiar 80)
a tak ogólnie dziecko powinno przybrać przez miesiąc około 0,5-1 kg.
pozdrawiam
zapomnialam tez dodac ze stracila na wadze i na drugi dzien wazyla 3200 a już na 4dzień tyle co po porodzie:)))
 
Moja córcia urodziła się z wagą 2690, przy wypisie ważyła 2510, po miesiącu waży 4kg:) Ale była wcześniakiem i musiała przybrać więcej. Jest tylko na cycku i je naprawdę sporo w dzień, bo w nocy funduje mi tylko jedną pobudkę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moje smerfy miały: Franek -1840gr ,Zosia - 1690 ,Wiktorek - 1600 urodziły się 30 czerwca 2010 - 40 dni przed normalnym terminem zwykłej prawidłowej ciąży.
Teraz mają 4100 ,3600, 3400 ,jedzą za pięciu a hałasują jak pułk ułanów :)
 
Do góry