reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umowa na czas nieokreslony a termin wypowiedzenia

Adkaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Maj 2010
Postów
33
dzień dobry
obecnie posiadam umowę na czas nieokreslony, pracuje w tej firmie od 3 lat, w umowie mam wpsany termin wypowiedzenia 2 tygodnie. Jeżeli w wypowiedzeniu pracodawca powoła sie na ten 2 tygodniowy zapis, będzie to zgodne z prawem?czy jednak będzie to 3 miesiące?
 
reklama
Jeśli pracujesz na umowę o pracę (nie zlecenie itp.) od ponad 3 lat, to będzie to niezgodne z prawem i Twoja umowa rozwiąże się po trzech miesiącach, a pracodawca będzie mieć obowiązek wypłaty wynagrodzenia za cały ten okres i odpowiedniego wystawienia świadectwa pracy. Przepisy art. 36 kodeksu pracy są imperatywne, co oznacza, że zapisy w umowie niezgodne z nimi są z zasady nieważne i brane pod uwagę są odpowiednie przepisy kodeksu. Był co prawda wyrok Sądu Najwyższego (z dn. 10.01.2006, I PK 97/05) mówiący, że zapis w umowie może być ważniejszy niż prawo pracy, ale tylko pod warunkiem, że zapis ten w momencie podpisywania umowy oznaczał większe korzyści dla pracownika (w praktyce: że okres wypowiedzenia zapisany w umowie jest dłuższy niż kodeksowy).
Jeśli pracodawca się uprze, możesz to zgłosić Inspekcji Pracy i/lub w sądzie dochodzić stwierdzenia rozwiązania umowy w dacie wynikającej z przepisów kodeksu.
 
sęk w tym ze mnie pasują te 2 tygodnie - zależy mi aby to wypowiedzenie było od pracodawcy a nie za porozumieniem stron( lub za moim wypowiedzeniem) i co wtedy będzie wpisane w świadectwie pracy?
 
Artykuł o terminie wypowiedzenia to artykuł z grupy semimperatywnych tj takich, które mogą być modyfikowane tylko w jedna stronę. W umowie mozna okres wypowiedzenia wydłużyć, ale nie skrócić. W Pani przypadku okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące.
 
dziękuje
czy nie będzie przeszkód, aby pracodawca wręczył mi wypowiedzenie z dniem 01.06.2011 z zachowaniem terminu wypowiedzenia 3 miesięcznym, tak aby moja umowa skończyła się z dniem 31.08.2011?a może nie ma takiej możliwości i wypowiedzenie mogę przyjąć dopiero 01.09.2011?
 
Ostatnia edycja:
sęk w tym ze mnie pasują te 2 tygodnie - zależy mi aby to wypowiedzenie było od pracodawcy a nie za porozumieniem stron( lub za moim wypowiedzeniem) i co wtedy będzie wpisane w świadectwie pracy?
A to zupełnie inna sprawa, nie ma problemu. Art. 36 kodeksu pracy, par. 6 mówi, że:
"Strony mogą po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę."
Czyli: 1. pracodawca wręcza Ci wypowiedzenie, 2. podpisujecie dodatkowy dokument, gdzie za porozumieniem stron określacie termin rozwiązania umowy na dzień X. W świadectwie pracy nadal masz wypowiedzenie pracodawcy.
:)

PS. Pracodawca nie może wręczyć wypowiedzenia w trakcie Twojego wychowawczego.
 
Ostatnia edycja:
dziękuje
jestem na urlopie wychowawczym do 31.08.2011, czy nie będzie przeszkód, aby pracodawca wręczył mi wypowiedzenie z dniem 01.06.2011 z zachowaniem terminu wypowiedzenia 3 miesięcznym, tak aby moja umowa skończyła się z dniem 31.08.2011?a może nie ma takiej możliwości i wypowiedzenie mogę przyjąć dopiero 01.09.2011?

Co do zasady pracodawca nie moze wypowiedzieć umowy pracownikowi przebywającemu na urlopie wychowawczym. Chyba, że moż na zastosować przepisy ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy
z przyczyn nie dotyczących pracowników z 2003 roku (np. liwidacja stanowiska pracy itp.).
 
sęk w tym ze mnie pasują te 2 tygodnie - zależy mi aby to wypowiedzenie było od pracodawcy a nie za porozumieniem stron( lub za moim wypowiedzeniem) i co wtedy będzie wpisane w świadectwie pracy?

To trzeba było tak od razu pytać :)
Można skrócić okres wypowiedzenia za porozumieniem z pracodawcą (art 36 KP). Ciągle będzie to wypowiedzenie z tej samej przyczyny.
 
dziękuje
czyli jak formalnie ma to wyglądać? jak takie wypowiedzenie ma byc napisane i czy ten okres 2 tygodniowy ma byc w osobnym piśmie?
 
reklama
Najlepiej by było spisac porozumienie z pracodawcą w zakresie skrócenia okresu wypowiedzenia.
Na przykład tak: "z trybie art. 36 KP strony zgodnie postanawiają o skróceniu okresu wypowiedzenia do ....tygodni"
 
Do góry