reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty i zalecenia pediatry

dorotka.1

doube mamy 06.07,09.10
Dołączył(a)
20 Grudzień 2006
Postów
7 297
Miasto
centrum pl
Dziewczyny my pierwszą wizytę u pediatry mamy już za sobą - odbyliśmy 11 dnia po porodzie, kolejna będzie jeśli nic się po drodze nie przydarzy przy okazji szczepienia w 6 tygodniu. Pediatra podtrzymał zalecenia ze szpitalnego wypisu, a mianowicie:
- witamina D 1 kropelkę dziennie,
- USG stawów biodrowych po uplywie 4 tygodni od porodu ,oraz jako profilaktyka szerokie pieluchowanie
- w szpitalu zalecili nam jeszcze witaminę K wyciskaną do 3 miesiecy
- i oczywiscie u nas przez octanisept pepek fatalny,dostalysmy do przemywania spirytus i masc z antybiotykiem

A jak u was wygląda kalendarz wizyt u pediatry i co waszym maluchom zaleca?
 
reklama
Dorotka fajny temat....:tak:My też po wizycie pediatry...i jak na razie wszystko ok.
15września mamy szczepienie a 20 września jedziemy do chirurga. 5pażdziernika mamy ortopedę-USG oraz 8pażdziernika mamy kontrolę w poradni dla patologii noworodka. Michałek ma wit.D3-jedną kropelkę dziennie. Wit.K nie bierze,bo karmię butlą.
 
28 09 2010- kontrola w poradni przyszpitalnej dla noworodkow urodzonych w szpitalu w grodzisku wlkp
14 10 2010-usg bioderek
04 11-usg nerek(nie wiem tez czy zostanie zatrzymany na oddziale nefrologicznym czy tez nie )

bierzemy witaminę KiD Vitum do 3 miesiąca
tez do byl octenisept i dopiero polozna kazal kupic fiolet i nadal z nim walczymy
 
no to się wkurzyłam!!!!! kupiłam za 30 zeta oktenisept i on ma nie działać????? chciałam jak najlepiej a lepszy jest spirytus?????
 
Dziewczyny, mojej Wikusi pępuszek odpadł w niedzielę 29.08, czyli tydzień i 3 dni po urodzeniu bez żadnych kłopotów i czyściutko. Stosowałam nie rozcieńczony spirytus, bo tak robiły w szpitalu (bez przesady głownie po kąpieli i czasem 1 raz w ciągu dnia przy przewijaniu), a pępka nie oszczędzałam i moczyłam normalnie. Kupiłam octenisept w piątek lub sobotę, bo miała przyjść położna i kazała mi go używać do pępka, więc nie chciałam się narażać i używałam przez ten jeden lub 2 dni.
My po 1 wizycie położnej i do lekarza po skierowanie do poradni preluksacyjnej (bioderka) oraz kontrolę wagi i dziemy w poniedziałek.
Poza tym tez daję 1 kapsułkę wit.D od 1 doby i 1 kapsułkę wit.K od 8 doby, bo karmimy się cycem
 
Ostatnia edycja:
mojemu Jaśkowi pępek odpadł bardzo szybko, a stosowałam spirytus rozcieńczony do 70%. Myślę, że stare sposoby są najlepsze
 
Ja chciałam kupić octanisept, ale babka w aptece mi powiedziała, żebym sobie do alkoholowego poszła po spirytus... Czy mogę Was zapytać, jak to rozcieńczacie? W jakich proporcjach? Czy tak jak Angelus - nierozcieńczony?
 
Marbus, w szpitalu siostry od noworodków stosowały nie rozcieńczony i jak pytałam co mam zabrać do szpitala też pytałam o to rozcieńczanie,bo przy starszych dzieciach miał być 70%-owy, usłyszałam,że nic mam nie rozcieńczać (kupić "setkę" i taką przynieść). Nie zabierały tego spirytusu z sali,bo zastanawiałam się czy go sobie nie będą aplikowały po kryjomu;-):-Dwięc używały w takim stanie , w jakim go przywiozłam.
 
reklama
Do góry