reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból krocza po porodzie

bonusowa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Sierpień 2009
Postów
1 227
Miasto
Kaszebe
Witam

Urodziłam 18 sierpnia, byłam nacięta. Krocze bolało mnie tylko 3-4 dni. Szwy zewnętrzne miałam zdjęte 9 dni po porodzie. Te wewnętrzne rozpuściły mi się parę dni temu i razem z tym ból wrócił. Czuję taki jakby ucisk w miejscu nacięcia, jest ono lekko spuchnięte. Jednocześnie odczuwam lekkie swędzenie, jak to przy gojącej się ranie. W środku wszystko jest zrośnięte, więc skąd takie odczucia?
Przepłukuję krocze tantum rosą odkąd zauważyłam, że spuchło.

Z góry dziękuję za radę :-)
 
reklama
Witam

Urodziłam 18 sierpnia, byłam nacięta. Krocze bolało mnie tylko 3-4 dni. Szwy zewnętrzne miałam zdjęte 9 dni po porodzie. Te wewnętrzne rozpuściły mi się parę dni temu i razem z tym ból wrócił. Czuję taki jakby ucisk w miejscu nacięcia, jest ono lekko spuchnięte. Jednocześnie odczuwam lekkie swędzenie, jak to przy gojącej się ranie. W środku wszystko jest zrośnięte, więc skąd takie odczucia?
Przepłukuję krocze tantum rosą odkąd zauważyłam, że spuchło.

Z góry dziękuję za radę :-)

Witam- dobrze Pani pielęgnuje krocze-tantum rosa jest również p/bólowy. Ból może jakiś czas się utrzymywać,proponuję siadać na napompowanym kółku- zmniejszy się ból przy siadaniu. Obrzęk powinien zmniejszyć się ok.3-4 tygodnia po porodzie. Jeśli będzie Pani po tym okresie odczuwała nadal ból proponuję zgłosić się do położnej w przychodni, aby zobaczyła czy prawidłowo się goi miejsce po nacięciu. Można również przyjmować tabletki p/bólowe-codipar, paracetamol,ibuprofen- po konsultacji z położną- nie napisała Pani czy karmi piersią, więc nie mogę wiążąco odpowiedzieć. Pozdrawiam
 
Do góry