reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEDPORODOWO O PORODZIE czyli szkoły rodzenia, szpitale, ćwiczenia przed porodem itd

carolin

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Listopad 2008
Postów
2 881
Dziewczyny, jeszcze trochę czasu przed nami, ale myślę, że warto powoli zacząć zbierać informacji na temat szpitali.

ja rodziłam 1,5 roku temu w W-wie na Madalińskiego, kolejny poród również tam planuję. Wiadomo, ze są różne opinie, ale nie ma przecież szpitali idealnych :)

czy któraś z Was orientuje się, jak wygląda teraz sprawa przyjęć do szpitali, tzn chodzi mi o to czy jest wysyp maluszków i brak miejsc w szpitalach ?
 
reklama
Moj lekarz pracuje w Szpitalu Wojewodzkim w Tychach i tam po raz drugi będą mnie ciąć :-) Ja jestem bardzo zadowolona z opieki i pobytu w tym szpitalu...ja wiem ze sa rozne opinie o szpitalach, ale po 1. nie ma szpitalow idealnych, po 2. rozne kobiety maja rozne wymagania odnosnie szpitala... niestety zyjemy w polsce a tu wiele pozostaje do zyczenia w sluzbie zdrowia... ja wielka wage przywiazuje do sprzetu, opieki pielegniarek, poloznych i lekarzy i w tychach wszystko jest w jak najlepszym( moim zdaniem!!!!! )porządku :-)
 
A ja mam zamiar rodzin na Kamińskiego we wrocławiu bo mimo dawnym opini wiele sie tam zmienilo przedewszystkim odzial polozniczy , porodowka wyremontowana. Co do ludzi wiem ze mozna tam trafic na osoby ktore nie sa zbyt mile ale ich wszedzie mozna znalesc ale wedlug ostatnich wiadomosci przewazaja jednak te osoby mile uprzejme ktore wszystko sa w stanie wyjasnic i poswiecic czas i uwage ktora napewno nam bedzie potrzebna
 
Fundacja Rodzi po Ludzku - szkoy rodzenia, szpitale, poradnie laktacyjne

poszukajcie sobie szpitala:) Ja wybrałam w Krk Szpital Żeromskiego. Zapisałam się na styczeń do szkoły rodzenia. Mam nadzieję, że dzięki SR opieka czy moja samodzielność będzie wystarczająca. Nie mogę się doczekać stycznia:) wtedy już będzie z górki...:) albo pod..


Dobrawa, a może spróbuj w grudniu do tej szkoły, z wielkim brzucholem trochę jest cięzko ;) aczkolwiek rodzić też będziemy z wielkimi brzucholami :)
 
trwają 5 tygodni, więc akurat będzie odpoczynek 2-3 tygoni:) poza tym sami mi tak ocenili na podstawie daty porodu 19 luty. Zaufam.. poza tym idę do SK aby mieć możliwość rodzenia w wodzie:) heee ciekawe..
 
Asia0309 ja również wybieram się na kamieńskiego, bo nie dość że blisko mam z niego do domku bo wrecz 15 min spacerkiem, to dużo znajomych położnych i pielęgniarek na oddziale położniczym :) Ostatnio słyszałam wiele dobrych opinii na temat porodówki tam znajdującej się i opieki po porodzie wiec nie wyobrażam sobie porodu gdzie indziej.

Do szkoły rodzenia wybieram się na Łowiecką do przychodni, ponieważ tam ta szkoła trwa ponad 10 tygodni. Są zajęcia teoretyczne, praktyczne i wspólne wycieczki do miejsc przyjaznych niemowlakom. Naprawde warto. Zapisywać się można od 24 tygodnia ciąży a jeżeli się zadeklarujecie w tej przychodni - szkoła jest za darmo :)
 
Ja mieszkam obok szpitala na Brochowie we Wrocławiu, więc w pierwszej kolejności wybiorę ten szpital. W drugiej też będzie Kamińskiego, zwłaszcza, że mój lekarz tam pracuje. Co do Brochowa to w połowie października zaczynam chodzić z moim M do szkoły rodzenia przy tym szpitalu. Podobno bardzo fajnie ją prowadzą.

Sylvanas a ile godzin w tygodniu są zajęcia. Ja będę chodziła przez 7 tygodni po 3h, jeden raz w tygodniu. Podaję linka dla zainteresowanych: http://www.centrumrodzinne.com/szkola_rodzenia
 
Ostatnia edycja:
zanbab U mnie zajęcia również 3h/raz w tygodniu. Z tym że jest program 10-cio tygodniowy. Po prostu dodane sa te wyjścia do miejsc przyjaznych niemowlętom. No i chyba tam jest jeden dzien gdzie idzie sie też z tą położną i fizjoterapeutą do askota i tam omawiają najważniejsze sprawy w wyborze mebelków do pokoiku, wózków, fotelików i innych akcesoriów. Także naprawde prgram bogaty.
Dzisiaj byłam na pobraniu krwi i właśnie natrafiłam na położną i rozmawiałam z nią troszke o tym wszystkim. Wspominała o 8 grupach. Więc można bez problemu dobrać odpowiedni dzień i grupe. :) Poza tym przychodnia ta ma bardzo rozwinieta rehabilitacje wiec maja wspaniale wyposażoną sale gimnastyczną. Szykują się ciekawe zajęcia praktyczne :D
 
reklama
Dziewczyny, jeszcze trochę czasu przed nami, ale myślę, że warto powoli zacząć zbierać informacji na temat szpitali.

ja rodziłam 1,5 roku temu w W-wie na Madalińskiego, kolejny poród również tam planuję. Wiadomo, ze są różne opinie, ale nie ma przecież szpitali idealnych :)

czy któraś z Was orientuje się, jak wygląda teraz sprawa przyjęć do szpitali, tzn chodzi mi o to czy jest wysyp maluszków i brak miejsc w szpitalach ?

carolin a kiedy rodziłaś na Madalińskiego to korzystałaś z indywidualnej pomocy położnej, czy nie decydowałaś się na nią?
jestem tez ciekawa, czy któryś z tamtejszych lekarzy prowadzi Twoją ciążę?

też chciałabym rodzić Na Madalińskiego, ale nie znam tam żadnego gina, nie chcę też "swojej" położnej. Ciekawa jestem ile trzeba mieć szczęścia, żeby przyjść tam tak po prostu z ulicy i zostać przyjętą???
 
Do góry