reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowe buciki dla maluszka!!!!

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2010
Postów
12
Witam!:-)

Jestem mamą ośmiomiesięcznej Weroniki. Moja córcia już teraz ma zapędy do chodzenia a ja chciałabym ułatwić jej stawianie pierwszych kroków. Napiszcie co myślicie o bucikach dla maluszków!!!:-)
 
reklama
Już teraz kup jej paputki befado do chodzenia po domu. (koszt ok 25 zł)
Póki nie chodzi po ulicy nie kupuj butków bo to duży wydatek nawet rzędu 200 zł.
Butki muszą być nowe, odpowiednio wyprofilowane z twardym zapiętkiem, podeszwą zginającą się w 1/3 wysokości,
U nas od pierwszych samodzielnych kroczków (po 3,5,10 :)) do regularnego chodzenia minęło 2 miesiące więc myślę że masz jeszcze trochę czasu (nózka jeszcze urośnie)
 
A ja uważam, że należy jak najdłużej chodzić na "gołej" stopie ... i moim zdaniem skarpetki antypoślizgowe w zupełności wystarczą. Popytaj fizjoterapeutów ... Im więcej na bosaka tym zdrowsza i lepiej wyprofilowana stópka .... a ciapki o których pisze kakakarolina :) kupiłabym troszkę później - zadbałabym o to o czym napisała:)
 
ja bym nie kupowała żadnych kapci czy bucików... Najlepiej skarpetki z ABSem :)

chłopcy do dziś chodzą po domu boso, bo tak najzdrowiej :)
 
z tym boso to owszem najzdrowiej ale piasku, trawie ewentualnie po dywanie. Pokaflach czy panelach już nie bo uderzenie ma wpływ na kręgosłup jakoś tak tłumaczył mi fizjoterapeuta (zarówno ten tutejszy jak i prywatny). Zalecił używanie butków jak tylko dziecko zacznie wstawać (spróbuję znaleźć wypowiedź tego tutejszego na ten temat) u nas wstawanie przypadało na lato więc nie stosowałam się do tych zaleceń i mam nadzieję że wszystko będzie ok.
 
kakakarolina my pół domu mamy w dywanach, a pół w panelach ;-)
starszy synek chodzi w przedszkolu w kapciach, wiec w domu już mu nie zakładam. Młodszemu synkowi czasami zakładałam, jak były zimne dni i nie palili...

a co zrobić, jak dziecko się uprze, że nie chce chodzić w kapciach, sam ściąga, a dom w panelach? nie zrobisz nic, a dziecko i tak będzie się rozwijało i nie jest regułą, że będzie miał kłopoty z kręgosłupem... ;-)
 
Czytałam te wszystkie zalecenia fizjoterapeutów. Wiem też jak ważne są dobre paputki czy buciki już od pierwszych kroków dziecka. Ja mam w domu panele i płytki więc wolałabym żeby Weronika nie chodziła boso czy w samych skarpetkach, tym bardziej że w domu nie mamy za ciepło.
 
Czytałam te wszystkie zalecenia fizjoterapeutów. Wiem też jak ważne są dobre paputki czy buciki już od pierwszych kroków dziecka. Ja mam w domu panele i płytki więc wolałabym żeby Weronika nie chodziła boso czy w samych skarpetkach, tym bardziej że w domu nie mamy za ciepło.

zadałaś pytanie i sama sobie na nie odpowiedziałaś ;)
 
reklama
maks_olo nic nie zrobisz :-) ja choć o tym wiedziałam też pozwalłlam Maksowi chodzić bez butków bo przecież było strasznie gorące lato.
Ale autorka posta pytała się co powinna zrobić a powinna spróbowac zastosować się do rad profesjonalistów a życie zwerygikuje.
 
Do góry