reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop a L4

krewetka

mama
Dołączył(a)
30 Grudzień 2007
Postów
7 707
Miasto
Brunary
dzień dobry
od 13.09 do 18.10 jestem na urlopie wypoczynkowym, jednak dzisiaj dostałam zwolnienie L4 do 03.10. Czy po zakończeniu tego zwolnienia powinnam ponownie napisać pismo o udzielenie urlopu wypoczynkowego( tym razem dłuższego o te 7 dni) czy będzie on automatycznie przedłużony ?
 
reklama
Na czas niezdolnosci do pracy urlop ulega przerwaniu. Absolutnie jednak nie jest tak,że urlop przedłuza się automatycznie o czas jaki spędziła Pani na zwolnieniu. Może Pani o to wnioskować, ale pracodawca ma prawo odmówić urlopu we wskazanym przez Pania terminie.
 
Na czas niezdolnosci do pracy urlop ulega przerwaniu.
Przy czym chodzi tu o niezdolność do pracy pracownika. Jeśli bierze się zwolnienie na dziecko, to ewentualny urlop anuluje się tylko wtedy, kiedy zwolnienie zostało wzięte przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego. Jeśli w trakcie - zwolnienie nic nie zmienia, urlop zostaje wykorzystany.
 
dziękuję
jest to moje zwolnienie, tutaj akurat nie mam problemu z dostaniem urlopu po L4, pytałam o kwestie formalne, czyli pisać od nowa wniosek ( od 04.10 do 25.10)?
dlaczego podczas urlopu, gdy otrzymam L4 na chore dziecko,urlop nie jest anulowany? tej kwestii nie bardzo rozumiem....
może jaki paragraf na to?
 
dlaczego podczas urlopu, gdy otrzymam L4 na chore dziecko,urlop nie jest anulowany? tej kwestii nie bardzo rozumiem....
może jaki paragraf na to?
To jest bardzo podchwytliwy paragraf. Art. 165 i 166 kodeksu pracy:
"Art. 165.
Jeżeli pracownik nie może rozpocząć urlopu w ustalonym terminie z przyczyn usprawiedliwiających nieobecność w pracy, a w szczególności z powodu:
1) czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby,
2) odosobnienia w związku z chorobą zakaźną,
3) powołania na ćwiczenia wojskowe albo na przeszkolenie wojskowe na czas do 3 miesięcy,
4) urlopu macierzyńskiego,
pracodawca jest obowiązany przesunąć urlop na termin późniejszy.

Art. 166.
Część urlopu nie wykorzystaną z powodu:
1) czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby,
2) odosobnienia w związku z chorobą zakaźną,
3) odbywania ćwiczeń wojskowych albo przeszkolenia wojskowego przez czas do 3 miesięcy,
4) urlopu macierzyńskiego
pracodawca jest obowiązany udzielić w terminie późniejszym."

Proszę zwrócić uwagę, że w art. 165 mamy sformułowanie "nie może rozpocząć urlopu w ustalonym terminie z przyczyn usprawiedliwiających nieobecność w pracy" - opieka nad chorym dzieckiem jest taką przyczyną i spełnia warunki tego przepisu. Wymienione w tym paragrafie przyczyny są poprzedzone prawniczym słowem-kluczem "w szczególności", co oznacza, że są tylko przykładami.
W artykule 166 nie ma już zapisu o każdej usprawiedliwionej nieobecności i hasła "w szczególności", zatem wymienione słownie przyczyny w punktach 1-4 są jedynymi i wyłącznymi powodami przerwania urlopu, który rozpoczął się przed ich wystąpieniem. A ponieważ opieka nad chorym dzieckiem nie jest wymieniona, to nie przerywa ona już biegnącego urlopu.

Tak wygląda polskie prawo - bez prawnika ani rusz. :/
 
czyli jesli pod czas mojego urlopu wypoczynkowego moj syn zachoruje a ja wezme na niego l4 to znaczy ze nadal jestem na urlopie czy o ten czasz ono zostaje zawieszone i po zwolnieniu od nowa wracam na urlop o tyle dni dłuższy ile trwało zwolnienie?

z góry dziekuje za odpowiedz
 
Jeśli zachoruje dziecko w trakcie urlopu, to można tylko prosić pracodawcę, żeby anulować poprzedni wniosek urlopowy i zamienić go na taki, który będzie na krótszy niż pierwotnie okres - do dnia poprzedzającego rozpoczęcie zwolnienia. Pracodawca oczywiście nie ma żadnego obowiązku się na to zgodzić - to jest możliwe tylko wtedy, kiedy ma się dobre układy z szefem i/lub kadrami. Inaczej jednocześnie leci urlop i zwolnienie. Dopóki trwa pierwotnie zaplanowany urlop pracownik otrzymuje normalne wynagrodzenie urlopowe 100%, a nie zasiłek chorobowy na dziecko 80%, a urlop uznaje się za wykorzystany w całym zaplanowanym okresie.

Nie dotyczy to sytuacji, kiedy zwolnienie na dziecko rozpoczyna się przed datą rozpoczęcia urlopu wypoczynkowego.
 
pytanie: od 24.08 miałam zaplanowany urlop do 8.09 jednak 21.08 dostałam zwolnienie na dziecko, które trwało do 28.09, myślałam ze skoro zwolnienie było pierwsze urlop nie liczy sie jednak po powrocie do pracy okazało się że mi go polic zyli. co na to kodeks pracy
 
pytanie: od 24.08 miałam zaplanowany urlop do 8.09 jednak 21.08 dostałam zwolnienie na dziecko, które trwało do 28.09, myślałam ze skoro zwolnienie było pierwsze urlop nie liczy sie jednak po powrocie do pracy okazało się że mi go polic zyli. co na to kodeks pracy
Kodeks pracy na to jak w poście https://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/urlop-l4-44499/#post6063868 art. 165. Po co zadaje Pani pytanie, na które odpowiedź jest parę linijek wyżej???
 
reklama
W art 165 jest napisane , że jeżeli pracowniik nie może rozpocząć urlopu z przyczyn usprawiedlionych - jak dla mnie L4 na dziecko jest takim usprawiedliwieniem ( dziecko ma 2 latka i 19 dni bylismy w szpitalu), to urlop nie jest liczony. Wróciłam jednak do pracy i okazało się, że urlop mi policzyli: powód: l4 było na dziecko a nie na mnie - tego właśnie nie rozumiem czy ma tu znaczenie na kogo jest L4? Przepraszam jesli zadaję głupie pytania :)
 
Do góry