reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dużo pije

Dołączył(a)
29 Styczeń 2010
Postów
12
Witam mamuśki!
Mam taki problem i proszę o pomoc!
Mój synek bardzo dużo pije! Potrafi wypić 2l wody truskawkowej (bo taką mu daje,słyszałam, że lepsze to niż soczki czy herbatki)na dobę. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że Kacper pije 3-4 butelki 125ml na raz! Dużo pije też w nocy. Przebudza się tak koło 3 i do rana woła pić co 30min! i pije tak 2-3 flaszki!
Początkowo myślałam, że to taki rodzaj pieszczoty-długo karmiłam piersią i myślałam,że smoczek w butelce to taki zamiennik cycka(zwykłego smoczka nigdy nie ssał) ale ostatnio zmieniałam mu smoczek na plastikowy ustnik i nic się nie zmieniał.Dalej dużo pije. Dodatkowo od wczoraj zasypia z butelką w buzi!
Nie wiem czy to normalne, że moje dziecko tyle pije.
Może powinnam mu zrobić jakieś badania. Znajoma mówiła żebym zrobiła mu badanie cukru!
Nie wiem co o tym mysleć!
Proszę Was o jakieś rady!
 
reklama
Dużo pije, poniewaz po słodkich napojach chce się jeszcze bardziej pić. Spróbuj rozcieńczać te wodę ze zwykła-bezsmakową woda mineralną. Z drugiej strony lepiej niech pije dużo niż za mało. Zapytaj pediatry przy najbliższej okazji.
 
Witam,
Ja też stanowczo podawałabm czystą wodę mineralną - te smakowe zawierają aspartam, stanowczo nieodpowiedni dla małych dzieci, a przede wszystkim nie gaszą pragnienia, ponieważ są słodkie. Jeśli wypijanie tak dużych ilości będzie się utrzymywać po podaniu zwykłej wody, koniecznie trzeba skonsultować się z pediatrą i zapewne przeprowadzić podstawowe badania - szczególnie poziomu cukru we krwi.
 
czyli jeśli dziecko dużo pije to znaczy, że może być coś nie tak?
kurcze mój syn wypija 1,5-2l wody niegazowanej dziennie.... poza tym raczej nic więcej, bo mleka nie tyka, w to wliczyłam te z wodę z której przygotowuję mu kaszkę mleczną. Jedyna dodatkowa woda to obiadek + owoc...
poza tym on nie chce pić nic innego, poza wodą mineralną, żaden soczek, herbatka czy mleko nie przechodzi...
 
Pandorka posłuchałam Twojej rady i rzeczywiście tak jakby mniej pił. Na początku był bunt szczególnie przy zasypianiu ale wygrałam:))) Zobaczymy co będzie dalej.
A o co chodzi z tym badaniem cukru we krwi?? i co ma ilość spożywanych płynów do tego badania? Czy to, że dziecko dużo pije może oznaczać np. cukrzycę???
Zaczynam się martwić.
 
pandorka mi sie wydawało, ze po prosrtu taka jego natura i że jesli pije tylk wode to nic mu sie nie stanie- gorzej gdyby to były soki;-)
no ale w listopadzie mamy szczepienie to powiemy o tym pediatrze:tak:
 
Witam mamuśki!
Mam taki problem i proszę o pomoc!
Mój synek bardzo dużo pije! Potrafi wypić 2l wody truskawkowej (bo taką mu daje,słyszałam, że lepsze to niż soczki czy herbatki)na dobę. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że Kacper pije 3-4 butelki 125ml na raz! Dużo pije też w nocy. Przebudza się tak koło 3 i do rana woła pić co 30min! i pije tak 2-3 flaszki!
Początkowo myślałam, że to taki rodzaj pieszczoty-długo karmiłam piersią i myślałam,że smoczek w butelce to taki zamiennik cycka(zwykłego smoczka nigdy nie ssał) ale ostatnio zmieniałam mu smoczek na plastikowy ustnik i nic się nie zmieniał.Dalej dużo pije. Dodatkowo od wczoraj zasypia z butelką w buzi!
Nie wiem czy to normalne, że moje dziecko tyle pije.
Może powinnam mu zrobić jakieś badania. Znajoma mówiła żebym zrobiła mu badanie cukru!
Nie wiem co o tym mysleć!
Proszę Was o jakieś rady!

Mój synek też bardzo dużo pił, jednak u niego odbijało to się na apetycie... prawie w ogóle przestał jeść...

przede wszystkim żadna woda truskawkowa, tylko zwykła woda niegazowana (będzie protestował, ale wtedy zobaczysz kiedy naprawdę ma pragnienie)
myśmy zrobili badanie poziomu cukru - u nas wyszło wszystko ok
w nocy w ogóle nie podajemy picia (chyba, że był chory)
porozmawiaj z pediatrą, ale pewnie powie, że jak pije czysta wodę, to wszystko ok ;-)
 
Zrobiłam badanie cukru we krwi i na szczęście wszystko w porządku. To pewnie taki nawyk! Pieszczota! Spróbuję podawać mu zwykłą wodę.
Dzięki mamuśki!
 
reklama
U nas tez tak bylo, tez robilam badanie...Po prostu uwielbiala smoczek (w nocy) i slomke (w dzien) - jak zaczelam podawac z normalnego kubka,to problem zniknal. teraz pije tylko jak naprawde jej sie chce, juz nie tula sie po domu z bidonem pod pacha :)

Ach, no i tez tylko woda zwykla. Herbatka dla niemowlat chyba lepsza niz woda smakowa - to tylko ziola, a w tych wodach swinstwa straszne.
 
Do góry